Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Traži se odvjetnik koji se bavi aut. pravima i/ili softverom

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Patrick



Joined: 01 May 2004
Posts: 59
Location: Zagreb

PostPosted: 21.07.2009 16:46    Post subject: Traži se odvjetnik koji se bavi aut. pravima i/ili softverom Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako i sam naslov topica kaže, kolega i ja trebamo preporuku odvjetnika specijaliziranog za problematiku autorskih prava i/ili softvera.
Ukratko, imamo problem s klijentom koji naveliko koristi isporučeni portal, a istodobno odbija isplatiti ostatak ugovorenog iznosa. Ne bih o detaljima, barem ne dok se situacija ne razriješi. Dovoljno je reći da nas čovjek ignorira na sve moguće načine, a gašenje sitea nažalost nije u našoj moći (naš propust - klijentu, kojeg poznajem cca. 5 godina, prepustili smo zakup servera u najboljoj namjeri i jbg, na kraju ispali glupi).
Potpisali smo ugovor, prema tome s dobrim odvjetnikom ne bi smjelo biti problema da se naplatimo.
Pa ako netko može preporučiti nekoga... unaprijed hvala svima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
predic



Joined: 19 Jul 2009
Posts: 36
Location: evropa

PostPosted: 21.07.2009 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam koliki je novac u pitanju, ali mozete i sami da podnesete tuzbu, ako je sve jasno, ne treba vam advokat.
ako bas hocete da nadjete advokata, imate listu advokata advokatske komore ( http://www.hok-cba.hr/Default.aspx?sec=20 ) doduse, ne pise ko se bavi kojom oblasti prava Sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Patrick



Joined: 01 May 2004
Posts: 59
Location: Zagreb

PostPosted: 21.07.2009 23:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala na odgovoru. mislim da se ipak nećemo u to upuštati sami. nismo do sada imali takvih iskustava i ne bismo željeli negdje napraviti grešku u koracima. iskopali smo do sada neke opcije pa ćemo više znati sutra.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 22.07.2009 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da ti za trenutni problem nije potreban odvjetnik, dovoljno je kod javnog biljeznika pokrenuti ovrsni proces, sa prilozenim ugovorom i trenutnim dugom. U teoriji bi to, ukoliko je tvrtka koja duguje novac solventna, trebalo ici dosta brzo ...

Iz prakse nisam upoznat kako to tocno funkcionira, ali mozes nazvati bilo koji javno-biljeznicki ured za vise informacija.

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Patrick



Joined: 01 May 2004
Posts: 59
Location: Zagreb

PostPosted: 22.07.2009 10:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Thx na odgovoru. Problem je u tome što se klijent pravi grbav i svjesno ignorira neke točke ugovora koje mu ne idu u prilog. Stoga mislim da nam ipak treba pravno tumačenje situacije sukladno onome što se nalazi u ugovoru.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
e-di



Joined: 26 Sep 2003
Posts: 2

PostPosted: 22.07.2009 14:32    Post subject: www.stefanek.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

www.stefanek.hr
patentni zastupnik
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group