Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
koliko vam je vrijedan dizajn...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 21.04.2004 10:37    Post subject: koliko vam je vrijedan dizajn... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo sinoc naletim na sajt http://www.inet.hr/~dduk/
ko nezna, to vam je ucenicka firma u kojoj sam i ja bio do nedavno samo u drugom gradu..
Ja sam iz Mostara, a ovamo je situacija drugacija, u hrv je puno bolje sto se dizajna tice. kada sam ja i moji prijatelji pokretali tu firmu mislili smo da mozemo uspjeti jer tu postoje 3 -4 tvrtke koje se bave webdesignom, i kojima je svima, najvece ostvarenje uzeti slike sa payed sajtova, stvaiti par slika preko druge i glow effekt i to je to, plus sto su to debelo naplacivali, a i sada to rade, daleko da je tu igdje bila kakva ilustracija il nes slicno

Sve je bilo okej dok profesor koji je to vodio nije poceo srati, i pametovati sa svojim znanjem o webu..
Kada smo trebali napraviti stranicu, i ponuditi 3 paketa,
on kaze za svaki paket da napravimo kako ce izgledati.... neznam jel mu to bio izljev pameti, ali to neide. no way. opcenito kako ce klijent na obicnom screenshotu skontat koja je razlika izmedju paketa od 1x, 3x ,6x cjena, .
kako sam mu ja rekao da to tako nitko ne radi nego samo stavlja reference, svoje i da je dizajn svake stranice unikatan, on nije shvatio i rekao d pricam gluposti da je on to negdje vidio........

jedna druga stvar je jos smjesnija. kada smo se trebati dogovoriti o cijenama paketa, predlozio sam cijenu od 400 kuna sto je bilo daleko najmanje, sto se moglo ponuditi. iako znanjem i vjestinam, nismo nista ispod onih koji u istom gradu naplacuju 5x puta vecu cjenu. njemu je to bilo nesto puno, tada sam ja izisao iz firme vidjevsi da nemogu nis promjenuti, i fino sam saznao od ovih koji su ostali da je zbio taj prvi paket na 40 km = oko 160 kn.....
Nije mi stvarno jasno sta on konta da ja vebdizajn napisati tekst u wordu i staviti linkove sa jednog paragrafa na drugi. i sve to uplodati na web.
Za te pare se nemoze izraditi nikakva postena web prezentacija, ta uostalom boli njega briga on od norveske vlade dobiva pare za to sto nas vodi a nas rad moze podcjenivat koliko zeli, ja mu necu padati na to pa makar nikada ni kune ne zaradio...
da skines pišani templejt i promjenish u photoshopu logo i slova, te ubacis sliku i upload na web vise bi kostalo... ovo je opca sramota...
Back to top
View user's profile Send private message
sandaduk



Joined: 12 Oct 2003
Posts: 147
Location: Osijek

PostPosted: 21.04.2004 10:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, evo ovako što se tiče učeničkih tvrtki, mislim da ti profesor ne bi trebao govoriti kako da obavljaš svoj posao ili ti pametovati, jer to nije njegov posao. Posao BIP-ovih suradnika je da samo nadgledaju rad, prate vas na sajmovima i sl, barem je tako kod mojih voditeljica projekta.

Vidim da si uzeo moj link radi neke usporedbe. Mi sad više nismo učenička tvrtka, upravo smo u fazi registriranja i redizajniramo kompletnu stranicu i izgled. Što se tiče cijena, većina njih na webu je samo orijentacijska i za neku jednostavnu stranicu sa 2-3 linka ne bi bilo ni pošteno uzeti više od 400 - 500 kn. Teško je napraviti cjenik i u njega uključiti sve moguće opcije.

Smatram da bi neke cijene trebalo naznačiti jer čovjek kad posjećuje web stranicu, većinom želi saznati i neke cijene (osim referenca) pa makar orijentacijske.

Jedan lega nam je pomogao nešto oko Flasha i slično pa smo saznali da je plagijat. Stoga sad sve redizajniramo sami i sa svojim glavama.

_________________
Sanda
www.sandaduk.hrhosting.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 21.04.2004 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne... mozda si pogresno shvatila ali ja nemam nis vs vas.. ali sam samo dao link da ljudi vide o cemu se radi.. uopce nisam htio usporedjivati
Back to top
View user's profile Send private message
sandaduk



Joined: 12 Oct 2003
Posts: 147
Location: Osijek

PostPosted: 21.04.2004 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma sve u redu, nema problema nisam mislila ništa loše. Very Happy

Slažem se za ono da ti profesor ne bi trebao određivati što da radiš.

_________________
Sanda
www.sandaduk.hrhosting.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 21.04.2004 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je jako kul to što vi radite ali u slučajevima kada te očito profesor počne kočit u razvoju, dali kreativnom ili tehnološkom ili ovakvim odlukama o cijenama ..

-time to leave, prije ili kasnije ta učenička firma barem sam core ljudi koji rade u njoj ako žele nastaviti i nakon škole sa istim poslom moraju sami krenut u poslovni svijet

- mama baka susjed stariji brat ili seka otvore firmu i kreneš..
zvuči relativno lako ali vjerujte nije, ali imaš head start u tome da sve dječije bolesti u samom poslu si riješio već u školskoj klupi a ne muče te prvih godinu dana kada je make it or brake it ..
Back to top
View user's profile Send private message
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 21.04.2004 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sandaduk mislim da si u krivu jer 400 - 500 kn je pre malo za bilo koju stranicu, ma koliko bila jeftina.
to potkopava prave profesionalce u ovom poslu da ostvare neku zaradu.
iz iskustva znam da ima jako puno firmi kojima nije stalo do dizajna, nego samo zele stranicu po sto nizoj cijeni.
takvima treba staviti srednji prst u facu jer ja mislim da bi trebali platiti vise i dobiti vise, a srach-kenj sajtove koje rade vecina fakultetlija u zg-u koji znaju dvije crte u PS-u treba izbrisati i staviti nove koji nesto vrijede.
ako popustamo i dajemo par stranica za par kuna onda se gubi vrijednost dizajna i .hr sajtovi ce biti krcati smecha.
samo layout saslajsan bi trebao doci recimo oko 1000 - 2000 kn.
kao prvo klijent ce to platiti JEDNOM GODISNJE u najboljem slucaju.
Firmi kojoj je to puno nebi trebala postajati ili netreba web.

uff sto sam se istresao bezveze, malo sam skrenuo offtopic ali to je samo zato kaj su mi danas dvije klijentice dosle na sastanak u isto vrijeme pa su se pocele fajtat oko toga koje je vaznije pred menom,... kaos!!! da bar to imam snimljeno dao bi vam da vidite Smile

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sandaduk



Joined: 12 Oct 2003
Posts: 147
Location: Osijek

PostPosted: 21.04.2004 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sintex u potpunosti se slažem s tobom, ali upravo zbog tih koji nude web stranice za 400-500 kn pa i jeftinije, cijena nam automatski pada.

To znam iz osobnog iskustva, jer nam je došao klijent koji je vidio cijene na netu za manje od 1000 kn za cijelu stranicu i očekivao da ćemo mu i mi tako napraviti.

I ja ne idem ispod 2-3000 kn za prosječnu web stranicu bez nekih posebnih zahtjeva i mogućnosti.

Ali je nažalost činjenica što sve više viđam webmastere da nude index za 150 kn, ili čak besmislicu: održavanje web stranica za 25kn/sat. Katastrofa.

_________________
Sanda
www.sandaduk.hrhosting.net
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 21.04.2004 21:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SINtex Applause
tko hoce sajt za par sto kn , taj ne treba biti prisutan na webu
ili neka si potrazi ovog gospodina http://www.webstranice.greatnow.com/ Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group