Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zytzagoo help

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 14.05.2004 08:39    Post subject: Zytzagoo help Add user to your forum ignore list Reply with quote

Posto si ti koliko znam na www.gamer.hr medju glavnijima sto se tice phpa i tih stvari imam par pitanja. Ovako, koristim e107 CMS sistem za svoj sajt, quake 2 centar, http://q2.gamer.hr i htio bih sada nadograditi na novu verziju (jer se ova ne prikazuje ispravno u Firefoxu, a i radi plugina) i dodati plugin za galeriju. Sve sam nasao, skinuo, instalirao plugin, ali sam dosao do neke greske zbog koje mi galerija ne radi. Onda sam malo surfao po autorovom forumu i nasao na ovu stvar:

Kevin je autor plugina (ovo je s foruma), ja imam problem s tin "non-object".

Originally posted by kevin ...
"The "non-object" it's trying to load is the "Kig" object that is stored in the session and then accessed on line 33 of index.php. It seems that for some reason the object is not being persisted in the session on your setup. The settings I have on my server are

register_globals=off
session_save_handler=files user

E sad, kazu da je ovo u php.ini datoteci (ako nije, onda se valjda doda), pa ako je ikako moguce da dodas ovo ili da li mogu ja svoju datoteku kreirati pa uploadati u odredjeni direktorij? Aj fala unaprijed Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 14.05.2004 08:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zeuse, moram te razalostiti ali mislim da zyt nema nikakvog pristupa php.ini fajlu od gamera.

no, kako ti sve ne bi propalo uzmi svoj fejvrit text editor te kreiraj datoteku .htaccess
te u njega dopisi slijedecu liniju koda:
Code:
php_value session_save_handler=files user

ili u zeljenoj php skripti dodaj slijedeci komad koda:
Code:
ini_set(session.save_handler, "files");
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.05.2004 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
zeuse, moram te razalostiti ali mislim da zyt nema nikakvog pristupa php.ini fajlu od gamera.

Nazalost, maxy je u pravu. No, ovi njegovi prijedlozi bi ti vrlo lako mogli rijesiti problem. Probaj pa javi kako napreduje...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 14.05.2004 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm, samo kak da kreiram s tockom? Sad sam nabrzaka probao sa notepadom, i rinejmat, ali me trazi da upisem ime (on misli da je .htaccess ekstenzija). Probat cu kasnije jos Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.05.2004 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Otvoris notepad, upises unutra sto treba, file -> save as, pa odaberes pod "save as type": "All Files", i u filename upises ".htaccess"

Ako ga i sejvas kao .txt, mozes kasnije samo maknut ekstenziju (rename) u windows exploreru (pod uvjetom da vidis ekstenzije, a ako ne vidis, to podesis u Tools -> Folder Options -> maknes kvacicu na "hide extensions for known file types")

A mozes i ovu drugu varijantu, kojom ne moras kreirati .htaccess file, nego upises tu liniju koda
Code:
<?php
ini_set(session.save_handler, "files");
?>

na pocetku zeljene php skripte, kao sto je vec maxy napisao...

Iako mislim da je na gameru ionako session_save_handler po defaultu namjesten na "files"...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 15.05.2004 00:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Ako ga i sejvas kao .txt, mozes kasnije samo maknut ekstenziju (rename) u windows exploreru (pod uvjetom da vidis ekstenzije, a ako ne vidis, to podesis u Tools -> Folder Options -> maknes kvacicu na "hide extensions for known file types")


Pa ovom metodom sam prvo isao, ali probaj, nece Smile Inace, radi sa prvim nacinom koji si naveo pa ok Smile
Samo da sad jos isprobam to sve pa javim Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group