Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Prvi posao

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 15.05.2004 19:12    Post subject: Prvi posao Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kada ste i kako nabasali na prvi posao, klijenta, stogod? Kako ste dobili prvi posao za neki sajt npr?

Moj prvi posao je bio lani, kod staraca u firmi, radila jedan sajt za intranet. Zgodono ispalo, ljudi bili ful ok i tako Smile

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.05.2004 19:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2000 kad sam nasla oglas u jednoj agenciji multimedia (Milano), poslala fax u dva u pet popodne zvali u sedam razgovor i sutradan pocela raditi Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 15.05.2004 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imao sam 15 godina i trebala mi je neka lova - namam pojma za što - pa sam dao oglas.. javija se tip da mu napravim cjenik za caffe bar.. naplatija sam 50 kn i bija jako ponoson na sebe.. Laughing

a pravi posal - kao keye.. javio se na oglas u designersku firmu i nakon nekoliko dana počeo radit..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 15.05.2004 19:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja nisam nigdje oglasavao vec sam jedan dan dobio poziv tipa "bok, meni je hrvoje rekao da ti znas......" (hrvoje je suradnik sa jednog sajta kojeg sam svojedobno kreirao).
i tako je krenulo - usmenom predajom Smile
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.05.2004 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam počeo prodavati kartice i školjke,, sa nekih 11-12godina,, bio je to dosta unosan posao za recimo kilu sladolead i to.. nije da je u struci al ono Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.05.2004 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
ja sam počeo prodavati kartice i školjke,, sa nekih 11-12godina,, bio je to dosta unosan posao za recimo kilu sladolead i to.. nije da je u struci al ono Smile


LOL ova je dobra! Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 15.05.2004 21:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kada se A4 Tech - Eagle Mouse Smile pokidao, otišao sam uzeti drugi u najbliži hardware shop i rekao: dajte mi najbolji miš koji imate!
"Evo ovi su novi, optički, uopće nemaju kuglicu"
-Dobro, glavno da je precizan..
"A za čega ti treba precizan?"
-Za Photoshop, učim web i grafiku..
"A možeš mi pokazati što si do sada napravio (..) baš mi treba nešto slično"

to je bio prvi posao. dalje je bilo lako- ili teško, ovisi kako gledaš
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 16.05.2004 00:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moj prvi-prvi je bio sa 14 godina, ocitavala sam brojila od struje preko ljeta i nahodala se milijun kilometara :)

prvi posao u struci, nakon faksa, je bio u grafickoj firmi u koju sam nabasala preko poznanika jer sam si trebala sloziti plakate sa diplomom za neku zajednicku izlozbu, pa mi ponudili job tamo, a paralelno su mi drugdje ponudili da ucim klince crtat i modelirat u privatnoj "skoli", tako da zapravo imam 2 prva posla :)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 16.05.2004 01:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj prvi prvi posao... Poslije 8. razreda pod ljetnim praznicima radio u dućanu tipa ferimport - tehnika, željezarija, boje i lakovi. Zanimljivo....došao je šleper tipli (ono plastično što ide pod vijak /šaraf/ u zid) i trebao ih stavljati u vrećice po 100 kom. Prvo brojao 3-4 sata i stvar nije nikam išla, onda odvagao napunjenu vrećicu i toliko - količinski stavljao u svaku slijedeću. Još me šef pohvalio kak je bilo brzo gotovo. ...a bilo je sigurno par desetaka soma toga.

A ovo drugo - stric je otvarao firmu i napravio mu vizitke i osmislio logo... NIsam tražio lovu, već mi je gravirao metalne pločice za makete (sa imenom npr aviona ili sl...)

Kao talent sam bio prepoznat i u vojsci. Došao mi moj narednik - inače čovjek sa 6 razreda OŠ-a i veli on meni:" sjedi ovdje za računalo i imaš POLA SATA. Preko CIJELOG A4 papira napiši " WC ne radi" da nalijepimo na ona vrata sa zaštopanim čučavcem." I dođe nakon 40 minuta:" Ma bravo vojniče, lijepo nacrtano - zar već i 4 primjerka Smile izvrsno, sigurno ćemo s vremenom još toga trebati." (Radio u wordu 3 minute i to na 386/33 sa 6 mb rama) poslije me pitali jel bi mogli imat windows 98. Nije da se pravim važan, al stvar je u tome kaj se ONI PRAVE VAŽNI. Nije pravilo i čast izuzecima, al se tam (po vojarnama) ekipa još masovno potpisuje križićima. Svaka čast na ratnim činovima, svi znamo što su ljudi dali, al došo je mir. Bar za sad

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zrco



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 11
Location: Abu Dhabi

PostPosted: 16.05.2004 09:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
moj prvi-prvi je bio sa 14 godina, ocitavala sam brojila od struje preko ljeta i nahodala se milijun kilometara Smile


hahaha, gde si koleginice. Cool Ko ovo nije radio ne zna sta je muka.

Sto se tice prvog posla u web dizajnu u pocetku sam radio kao freelancer iz beograda za dve kompaniju u UAE, da bih posle vise od godinu dana dobio ponudu za posao u jednoj od pomenutih kompanija.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 16.05.2004 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Taman se kuhao rat(u BiH),benzina nigdje,ja i prijatelji culi da na jednoj pumpi stize goriva,cekali 10 sati u redu,na kraju sam dobio 20 litara,pola dao starom a pola prodao nekoj zeni za 20 DM po litri Laughing

A za web,tek sam poceo sa grafikom,i dosao prijatelj,kao ima on klijente za mene,neki njegovi posl. partneri,napricao im on da sam ja tu bog i da imaju srece ako im uopce prihvatim raditi sajt i tako i bi Laughing Laughing

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 16.05.2004 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakz wrote:
,napricao im on da sam ja tu bog i da imaju srece ako im uopce prihvatim raditi sajt i tako i bi :lol: :lol:


predobra :))


@zrco: :) (na mene su i pse pustali jer su svi krali struju....ko da sam ja znala prepoznati frizirano brojilo)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 16.05.2004 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
ja sam počeo prodavati kartice i školjke,, sa nekih 11-12godina,, bio je to dosta unosan posao za recimo kilu sladolead i to.. nije da je u struci al ono Smile

E ovo tu mi je poznato. ja sam radio od kolazha nekakve ptice kojima su se rasirila krila kad si ih povukao za rep i onda sam to prodavao!!1 Smile
Inace prvi nekakav posao koji ima veze sa grafikom a da mi se platio, '99 ili '00 ne sjecam se tocno, radio sam nekakav site za firmu jednu tu iz kvarta, koju sam uploadao na globalnet i pokupio oko 1500 kn za to. heheheheee..
Tek kad se pocinje u poslu uvijek se dobro osloniti an poznanstva i prijatelje jer oni znaju ljude koji znaju ljude pa se tako rade nekakve medjusobne konekcije koje se mogu poslovno isplatiti.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 16.05.2004 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj prvi posao......ček da se sjetim......he he, Radio sam kao geodet (to je bilo vrijeme srednje Geodetske unazad 10-12 godina) u jednoj firmi iz ZG. Bili smo na terenu u Sisku pod uzbunom. Mjesto radnje: šuma pored rafinerije. vrijeme radnje: podne, fijuću granate u daljini.
Ja na svom prvom "pravom poslu" kunem sve po spisku. Ključni faktor: broj komaraca po kubnom metru: milijardu, koprive do struka, a ja u kratkim hlačama Shocked . Traumatsko iskustvo. Nakon toga primio sam se kompova......
Back to top
View user's profile Send private message
nsdsg



Joined: 16 Feb 2004
Posts: 23

PostPosted: 16.05.2004 17:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehehe, prvi posao: '93 smo ja i zrco odradili nekog burzuja iz njegovog odelenja za 20 DM (to je tad bilo brdo para), kao za neki seminarski rad (piece of cake).
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 16.05.2004 23:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prošlog ljeta - konobar bijah

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 17.05.2004 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvi posao s 17 g "pleso" sam na moru...trebao samo doc na nastup dobit rucak veceru i smjestaj za 150 kn po nastupu na kraju sam za 100 kn bio dj slago koseve i sudio na tim street ballovima i jeo s frendom pizzu navecer po pola...i tako mj dana cijelu hrvatsku...dobra zajebancija da nije bilo betona...mamu mu kako grebe...zadnjih god i pol treniram djecu bd...i zakon je?
a sto se designa tice prvi i jedini posao bio kod burazovog frenda ciji je stari slikar tip me zakljuco kod sebe u stanu na jedan dan i reko da mu slozim site za starog...nisam trazio nis ali sam dobio sliku...

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 17.05.2004 10:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam prvo radio u getrou kao skladistar ( praksa ).

prvi posao u vezano za web mi je bio za frendovog strica koji se bavi seoskim turizmom.
ima restoran i tako to. uglavnom bio je full flash site i nisam naplatio niti jednu kunu.
nema veze, bio je cool Smile

prvo zaposlenje vezano za web mi je bilo u tramotu di me je prije kojih godinu i pol ubacio kolega leon.
to je bila dobra skola Smile

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group