Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Galerije: Ocjenjivanje radova

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 15.10.2003 17:58    Post subject: Galerije: Ocjenjivanje radova Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trenutna situacija je sljedeća:
ukupan broj komentara na radove: 1176
ukupan broj ocjena na radove: 565

Distribucija ocjena je:
ocjena 1: 5
ocjena 2: 7
ocjena 3: 3
ocjena 4: 5
ocjena 5: 10
ocjena 6: 13
ocjena 7: 37
ocjena 8: 106
ocjena 9: 170
ocjena 10: 209

Teško mi je povjerovati da je 40% ocijenjenih radova za čistu 10ku, 80% za 9 ili 10 a jedva 15% za manje od osmice. Nešto ne štima ili sa sustavom ocjenjivanja ili s pristupom tim ocjenama.

Zanimaju me vaša mišljenja, stavovi, prijedlozi.[/img]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.10.2003 18:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi ne vole davat lose ocjene, pa onda radje ne glasaju?
glasaju samo ako je ono, dobro nesto 8,9,10.

nije da se slazem, al mislim da se o tome radi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
TilT



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 117
Location: Lovran

PostPosted: 15.10.2003 19:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

možda da se stavi od 1-5 ili nemogućnost postanja komentara bez ocjene..
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 15.10.2003 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja mislim da je tako...
jeste li mozda pri izradi raspravili o nacinu 1-5?
jes da nije tolko fleksibilna nego dobar-los-zao metoda, al brijem da bi tada sa ovim radovima bilo vise ajmo rec 4-ki, dok bi 5 bile rezervirane stvarno ako je nesto opasno opasno dobro...
onda opet ovi 1-10 vise tjera na mozganje kod ocjenjivanja pa ak je neko neodlucan radje ostavi prazno...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 15.10.2003 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda se ljudi i pomalo boje da ako daju puno losih ocjena da ce se ti ljudi njima osvetit ili nesto slicno...a i moglo bi se to dogodit.
ima dosta slika pa se sad ljudima bas ne da visit oko onih losijih. sta ja znam, lakse je nekoga hvalit nego nekome drugom trazit nedostatke, sta bas i nije u redu, ali...
1-5 i meni izgleda dobro jer se uglavnom mislim je li nesto za 5,6 ili 7 pa zaboravim dat ocjenu...ali mozda bi tako bilo puno petica...ali definitivno bi mi bilo lakse dat 1 ili 2.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 15.10.2003 20:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Potpisujem sve gore receno :)
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 15.10.2003 21:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:
... lakse je nekoga hvalit nego nekome drugom trazit nedostatke, sta bas i nije u redu, ali...


slazem se, a i da nije bas u redu, isto tako. tu bi trebali biti da svi nesto naucimo. oni koji dobiju negativnu kritiku ne bi se trebali vrijedjati, neko to konstruktivno iskoristiti.

ja i dalje ostajem pri 1-10, u 1-5 ne mozes bas toliko razlike napraviti izmedju nekih radova (vecine). 1-10 je dobar, samo se trebamo potruditi i oko 1-6, i to pogotovo takve ocjene obrazloziti.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 15.10.2003 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
[1-10 je dobar, samo se trebamo potruditi i oko 1-6, i to pogotovo takve ocjene obrazloziti.


bilo bi najbolje da vi iz mi3-a dajete vise takvih ocjena, pa ce valjda i ostali ljudi pocet komentirat sve radove i davat komentare i kritike...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 15.10.2003 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je općemito glupo davat ocjene na neki rad, dojam o nekom radu je skroz subjektivan, nema kriterija za po kojem se može dati neka točna ocjena, zato ja i ne dajem nikad glasove, osim možda ako mi je neki rad stvarno bio odličan,
ali i to mi je izgubilo smisao Smile

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 15.10.2003 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

intro (u pozadini svira komorna glazba)
statisticari vole pricati o gaussovoj krivulji, to je ona di je najviše rezultata u sredini skale a što više ideš prema rubovima to se broj rezultata smanjuje. ako ta krivulja jako naginje u neku stranu (recimo kad u skoli 27 od 30 ucenika pobere komade Smile onda to znaci ili da je zadatak pretezak ili da kriteriji ne valjaju (ili da je cijeli razred doso napljugan al necemo ovdje o tome:).
tu nema zadataka tj. svatko ga sam izmislja pa nam ostaje samo kriterij. Smile

sto se skale tice, mislim se da bi ju trebalo reducirati na 1-5. ova trenutna 1-10 daje vecu fleksibilnost ali ju razliciti ljudi razlicito dozivljavaju i nekad se tesko snaci unutar nje. druga stvar, ocjenu nije obavezno dati. znaci, ako vec dajes ocjenu onda se mozes odluciti (i obrazloziti) da li ti je nesto za:
1 - sorry stari, fakat ne valja (gradient ball:) u ovo mogu uci i ripoffovi, osobni obračuni (kod mi3 korala) itd.
2 - dovoljan. jedva prolaz. nazire se smisao ali daleko od dobrog. možda treba još raditi na ideji a možda ctrl+n
3 - dobar, solidan rad ali postoji dosta prostora za napredak
4 - vrlo dobro. odlicna ideja kojoj fali finalni touch ili jako dobra realizacija kojoj fali 'ono nesto' da bi bila odlicna
5 - odlicno. bez greske ili s minornim greskica koje su nebitne u odnosu na cjelinu

ove opise vjerojatno treba doraditi, trenutno je bitna ideja...

cilj ocjenjivanja na mi3ju nije natjecanje. ocjenjivanje je samo dodatna mogućnost da uz komentar ostaviš i svoje viđenje rada u brojkama.

ne treba bježati od toga da se da slabija ocjena ako tako misliš i možeš obrazložit s par riječi (isto i za dobre ocjene, al to je lakse). istina da ljudi ne vole čuti loše ali kako 4th kaže (a svi se slažemo, jel?), tu smo da nešto naučimo i nešto podijelimo. mislim da na mi3ju nema obračuna 'ti mene šesticom, ja tebe dvojkom'. oni koji su se bunili kad su na forumu dobili malo slabije komentare (ali dobronamjerne i konstruktivne) su brzo culi kaj ih ide. ukratko, ak nisi spreman na komentare, dobre ili lose, napises to u opisu rada (nemojte komentirat, nisam spreman na mišljenja) i bok, riješen problem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 15.10.2003 23:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovaj topic gore mi je bio toom much za citirat ali se definitivno slazem s 1-5 ocjenama. Istina da 1-10 ima vise prostora za manevar, ali u psihi nam je svima da znamo sta znaci jedinica a sta trojka a sta petica... Ono kad nekom dam 6... malo mi cudno.
A i ovaj koji dobije duju bu znal da i nije bas nekaj napravil Smile
Mada moram priznat da nikad nikom nisam dao ocjenu Embarassed
Ja samo volim uzivat u tome sto vi radite Smile
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 16.10.2003 02:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

s ocjenama 1-5 se apsolutno ne slazem, pa nismo djeca da mora bit sve kao u osnovnoj skoli "jer svi znaju sto je 1, a sto 5".... veci opseg ocjena daje prostor za preciznije izrazavanje svog misljenja u brojkama, dakle ako mi je neki rad za vise od 4, a manje od 5, tu imam 9. jedino na cemu bih inzistirala je i dalje obrazlozenje ocjene i baj. tako ce ljudi shvatiti sto je jedan, dva, tri, cetiri, pet, sest, sedam, osam, devet i deset. i sumnjam da ocjena 7 npr. moze nekoga zbuniti.

kako biste vani funkcionirali gdje su ocjene na faksu od 1-30 , a uveli su odavno (pred nekih 50 godina) i "30+" ??

po tome mozemo uvesti ocjenu "crno" i "bijelo" i svi ce bit sretni (aha, sigurno)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 16.10.2003 02:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja nisam za skalu od 1-5...
Ako cemo vec po skoli... sta je ono 3+, -4 itd?

Po vasoj logici, mozemo svesti skalu na 3 (dobar, los, zao) ili na 2 (valja, ne valja)... i sta onda s tim?

10 je dobro. Koga buni koju ocjenu dati jer mu je skala do 10 prevelika, nek racuna po sistemu (1-5) i neka to pomnozi puta 2. Ako je za ipak malo vise od dobivenog broja nek zbroji 1 ili oduzme, zavisno od dozivljaja. Simpla math.

Quote:
5 - odlicno. bez greske ili s minornim greskica koje su nebitne u odnosu na cjelinu


Ako TI je rad super bez mane - daj mu 10. Ako ima male male greskice - daj mu 9. Di je bed s ovom logikom?

Zasto ocjene uopce? Zato jer kada bih ja dosao na sajt nakon nekog vremena izostajanja / ili ako sam novi / ili trazim DOBAR wallpaper / sedmo / da mogu to nekako sortirat... da ne moram prolazit kroz 991234 slika da bih nasao par dobrih <- karikiram, ali vazna je poanta...

// ocjenjivanje

Bilo bi jako fensi kada bi svi ego ostavili pred vratima. I kada se ne bi bojali dati meni ili hansu jedan da se ne napizdimo... fensi shit. Svidja ti se, ne svidja ti se - ja ionako ovdje postam radove koje radim samo za sebe tako da me lagano libo racku koja brojka stoji kraj mojeg rada. Vazniji su mi komentari koje mogu a i nemoram prihvatit. Ako ih prihvatim - super, pomogli ste mi, skupio sam vise expa, prec cu level valjda jednom. Ako ne - opet dobro, imam svoje razloge ali hvala na trudu.

Dobre radove nemam u biti sta komentirat osim "super mi je". Mogu jedino probat opisat dojam kojeg je rad na mene ostavio. Na loshe imam sto reci, znam zasto mi se ne svidja.

Buć - ček d klok - gone to sleep - games are evil.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 16.10.2003 02:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ivan wrote:
... dojam o nekom radu je skroz subjektivan, nema kriterija za po kojem se može dati neka točna ocjena...


dojam o radu nije skroz subjektivan. postoje osnovna pravila grafike, kompozicija, ravnoteza, sklad boja, dobra tipografija, izvedba ideje...bla,....

subjektiva povecava/smanjuje ocjenu za 1 (ili 2 ponekad) - zato nema "tocne" ocjene, ali neke osnovne stvari su objektivne i postovanje istih cini temelj za dobar rad.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 16.10.2003 02:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
4thshadow: ...


Dobro da živimo skupa pa se stignemo prije dogovorit Laughing.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 16.10.2003 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A da stavimo opisne ocjene Smile
Ili ko u doba nasih baka npr. jedinica=rdjav Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 16.10.2003 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U jedan do deset varijanti nema 'čiste' dvojke, trojke ni četvorke. Nemreš reć da ti je nešto točno u sredini.
Druga stvar, 1-10 je načelno i meni okej al mi se cini da puno ljudi, svjesno ili nesvjesno, automatski eliminira ocjene 1-5 i onda krenu razmisljat u rasponu 6-10.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 20.10.2003 22:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad smo vec kod brojki meni se one ne svidaju vise bi volio neke slikice
tipa ak je lose dobis bombu ak je dobro dobis slatkač pa tak od jedan do 4 Smile)
ili je ovo ozbiljni sajt Very Happy Wink Arrow Twisted Evil

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 21.10.2003 08:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ideje, napravite jedinicu 1 "emti"... Naravno nitko ne može imati više od jednog emtpija Razz pa svi imamo 0.3443 itd Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
myeviltwinbrother



Joined: 19 Oct 2003
Posts: 10
Location: RI

PostPosted: 21.10.2003 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam stvarno sto fali ocjenama od 1-10, cak i kad bi bio veci raspon lakse bi se odvagale razlike izmedju radova! Sto se slabih ocjena, meni kao apsolutnom pocetniku bi jako dobro doslo da mi netko kaze rad ti je smece zbog toga i toga. Inace, kako da naucim? Sto se tice oko za oko, pa zar smo tako nesigurni? Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 22.10.2003 01:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

myeviltwinbrother wrote:
Ne znam stvarno sto fali ocjenama od 1-10, cak i kad bi bio veci raspon lakse bi se odvagale razlike izmedju radova! Sto se slabih ocjena, meni kao apsolutnom pocetniku bi jako dobro doslo da mi netko kaze rad ti je smece zbog toga i toga. Inace, kako da naucim? Sto se tice oko za oko, pa zar smo tako nesigurni? :!:


100 bodova na ovaj post, ja bi za ovo pocasno mjesto negdje na sajtu i da pise zlatnom

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 24.10.2003 16:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iako osobno mislim da je ocijena radova 1 to 10 sasvim ok - ono sto vidim kao problem je auditorij koji ocjenjuje te njihove individualne kriterije (vidi se sisa - ne vidi se sisa)

koliko puta je netko pogledao fotku -.. to bi bila zanimljiva statistika -- pocelo bi natjecanje . najzanimljivijih thumbova Smile
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 24.10.2003 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
koliko puta je netko pogledao fotku

malo kasnite kolega :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 26.10.2003 18:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
Quote:
koliko puta je netko pogledao fotku

malo kasnite kolega Smile


pardon kolega, slabi rad mozdanih vijuga prosli petak mogu obraniti cinjenicom da sam pio
alcoholic supstances sa kolegom njavom i zytom Rolling Eyes - njih je hapala murija a mene je usporilo za cijeli petak Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group