Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PHP: Teme za tutoriale

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 21.09.2003 21:56    Post subject: PHP: Teme za tutoriale Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imate ili ste imali problem koji ne možete riješiti ili niste zadovoljni kako ste ga riješili (quick'n'dirty hack applied)? Pucajte natuknice ovjde, bolje da objašnjavamo stvari koje vas svrbe Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sh00le



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 22

PostPosted: 22.09.2003 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imao sam, tj. još uvijek imam.. Smile

Ukratko, riječ je o BB kodovima.

napravio sam news skriptu u kojoj je pomoću BB kodova moguće (baš kao i na ovom forumu) dodavati linkove, sljike i ostale stvarčice..

A složio sam i da mi (ako netko upiše puni URL sa http://www.neko-sranje.com) to isto prikaže pomoću BB kodova s tim da je se to onda zapisuje ovako:

Code:
 [url=http://www.neko-sranje.com]http://www.neko-sranje.com[/url]


Naravno, sve te stvari zamijenjujem preko RegExpa. No način na koji mijenjam kompletni URL sa BB kodovima mi se ne sviđa.

Princip je slijedeći. U cijelom tekstu tražim http:// (tj sve moguće linkove poput ftp:// itd), gledam da li se u blizini njih nalazi neki od BB tagova (explodam po http:// i gledam da li neki od dijelova završava sa BB kodom). Ako se NE nalazi, znači da je slijedeći komad stringa URL bez BB kodova i onda ih ja umećem.

Dakle, ovaj dio koda mi se nikako ne sviđa. Kada sam to radio (prije nekih godinu dana) 3 dana sam tražio najbolji način i ostao na ovom što imam danas. Dakle, kako vi rješavate BB kodove, tj. mješavinu BB kodova i urlove u nekoj news skripti i tome slično...

P.S. Vidim i da phpBB ima problema sa prepoznavanjem linka jer mu je delimiter razmak aka space... Smile Hrmp, pa čak sam i ja to bolje riješio.. Sad
Back to top
View user's profile Send private message
njava
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 624
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2003 17:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

okej, pribilježeno. samo nemoj sutra pitat zašto još nije Smile

zaboravio sam napisat da ako netko ima ideju za konkretni tutorial i voljan ga je napisat nek sa slobodno javi na admin_et_mi3dot_dot_org.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2003 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iam ja 2 instant rjesenja za tebe sh00le - prvo je da maznes sistem od phpbb-a ili nekog foruma Smile, a drugo je da zaboravis na bbcode i sibas sa HTML-om. osobno sam isto imo volju napravit bbcode news skriptu al kad sam skuzio da mi se neda to radit (a i nebitno je to radit, ono, koja je zapravo svrha?) ljepo sam izostavio bbcode i dodo ove ljepe buttone koji postoje na forumu u svoju news skriptu + HTML tagove umjesto bb-a Smile
Back to top
View user's profile Send private message
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 22.09.2003 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam ti ja gotovi bbcode, to sam skinuo negdje, poslat ću ti ako hoces

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sh00le



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 22

PostPosted: 23.09.2003 09:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zašto BB code, a zašto ne HTML..

Zato jer ne želim imati HTML u svojoj bazi, zato što sve HTML tagove uništavam i tako sprječavam da netko napravi neko sranje.

Što se tiče ripanja BB kodova, priznajem da sam radio po uzoru na YaBBse, ali ne kao i oni jel jedan regexp (onaj prvi u kojem se traže http:// bez BB tagova nisam skužio.

A ako netko ima gotov i dobar BB tag parser.. Slobodno mi to može poslati na:
sh00le at email točka hinet točka hr


P.S. Ako imaš BB parser nalik ovom na phpBB forumu zaboravi... Jel koliko vidim i on ima jako puno problema u prepoznavanju linkova.. Evo i samo http:// on je postavio kao link. Moj način parsiranja je pametniji..
Back to top
View user's profile Send private message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 28.05.2005 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

izvlačim topik iz prapovijesti
tema za topik
mogli bi napraviti jedan tutorijal za kontakt skriptu (:
nisam htio novi topik otvarati.

ajde pliz jedan tut o tome..

tenkju

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 28.05.2005 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pekx wrote:
izvlačim topik iz prapovijesti
tema za topik
mogli bi napraviti jedan tutorijal za kontakt skriptu (:
nisam htio novi topik otvarati.

ajde pliz jedan tut o tome..

tenkju


http://www.php.net/manual/en/function.mail.php

ajde pogledaj ovo pa ako ti i dalje bude pretesko onda cemo slozit neki kratki tutorijal :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 29.05.2005 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
Pekx wrote:
izvlačim topik iz prapovijesti
tema za topik
mogli bi napraviti jedan tutorijal za kontakt skriptu (:
nisam htio novi topik otvarati.

ajde pliz jedan tut o tome..

tenkju

http://www.php.net/manual/en/function.mail.php
ajde pogledaj ovo pa ako ti i dalje bude pretesko onda cemo slozit neki kratki tutorijal Smile


ma sve 5, nasao sam ja na engleskom scriptu, nego mogli bi kao onaj shoutbox (respect) malo pojasniti dublje Smile o cemu se radi, tj kako radi.

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 29.05.2005 22:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pekx wrote:
mogli bi kao onaj shoutbox (respect) malo pojasniti dublje :) o cemu se radi, tj kako radi.


ako se ne varam to isto pise u tutorijalu :) al pitaj sto ti konkretno nije jasno pa cemo razjasnit :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 30.05.2005 08:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bilo bi zanimljivo kad bi napravili tutorial o tome kako osposobiti neki cms tako da i useri mogu dodavati vijesti, a da se koristi baza usera od phpbb foruma, nešto slično kao što ste napravili na mi3dot.orgu tj.ovdje
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 30.05.2005 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:
bilo bi zanimljivo kad bi napravili tutorial o tome kako osposobiti neki cms tako da i useri mogu dodavati vijesti, a da se koristi baza usera od phpbb foruma, nešto slično kao što ste napravili na mi3dot.orgu tj.ovdje


Hm ja ne razumijem sto je tu nerazumljivo. Jednom kada imas userid i autentifikaciju na stranicama, u tablicu s vijestima uneses naslov, tekst, i id autora Smile

Ako nisi na "ti" sa PHPom i radom s bazama podataka, mozda da si instaliras PHP-Nuke integriran sa phpBB-om?

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 30.05.2005 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo još jedan prijedlog za tutoriale (usput rečeno to i mene muči zadnjih dana) Smile
Zanima me kako napraviti skriptu koja bi se pokretala na serveru u točno zadano vrijeme (npr. 00.00 sati svakog dana) i radila backup baze ili brisala iz baze nešto čemu rok trajanja istječe taj dan? Napraviti to sa "klikanjem" nije neki problem, ali kako izvesti to "automatski"???
Evo pa ako netko ima volje malo to pojasnit, vjerujem da bi mnogima bilo od koristi!
Thnx!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 30.05.2005 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

potrazi u googletu "cron jobs"

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Pekx



Joined: 09 Sep 2004
Posts: 559

PostPosted: 30.05.2005 20:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:
bilo bi zanimljivo kad bi napravili tutorial o tome kako osposobiti neki cms tako da i useri mogu dodavati vijesti, a da se koristi baza usera od phpbb foruma, nešto slično kao što ste napravili na mi3dot.orgu tj.ovdje


web.core su mi3 crew sami pisali, koliko ja znam, a ako trebas portal koji može citati usere sa nekom forumčeta Wink imas mkportal.it ide IPB 1,3 2,0 phpbb, i ako se ne varam vbullerin 3,0,3

_________________
mp3hr.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PsychoPod



Joined: 05 Oct 2003
Posts: 166

PostPosted: 31.05.2005 00:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo recimo "addon" za tutorial za shoutbox. da se doda autorizacijski dio. znaci da admin moze odrediti koji ce se postovi stvarno pojaviti. kazem za shoutbox jer se to lako moze ukomponirati u news sistem. mislim da bi to trebalo biti relativno lako, a i dosta ljudi mozda i upotrebe:)

p.s. znam to napraviti, ali evo jedan prijedlog za tutorial od mene:)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group