Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Prerada konzole ?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 05.07.2005 22:44    Post subject: Prerada konzole ? Add user to your forum ignore list Reply with quote

smije li se u hrvatskoj *legalno** ugraditi disk u plejku ili x box ?

Prema pisanju na Registeru, 22-godišnji Britanac, inače diplomac na Cambridgeu koji se u slobodno vrijeme bavio nadogradnjama Xboxa, osuđen je na kaznu od 750 funti i 140 sati društveno korisnog rada na općini.

Neimenovani mladac je za popriličnu cijenu od 380 funti prodavao prerađene Xboxove s ugrađenim 200-gigabajtnim diskovima na koje bi stavio i 80 igara. Za ovu je praksu doznala ELSPA (Electronic & Leisure Software Publishers Association), te ga odmah prijavila policiji. Kako je u Velikoj Britaniji od prošle godine ilegalno modificirati konzole, vrlo brzo je uslijedila i odgovarajuća kazna.

Zanimljivo je da se u presudi nigdje ne spominje stavljanje navodnih 80 igara na disk, već se kao krimen navodi samo prerada konzole. Inače, u mnogim drugim evropskim zemljama - primjerice Španjolskoj i Italiji - modifikacija vlastite uredno plaćene konzole ne smatra se prekršajem.

http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=1593318&idnews=8033940

nije li jednom kupljen proizvod naš *?
smijem li možda sam to ugraditi - bez nakane daljnje preprodaje *? nije mi jasno da je apsolutno zabranjeno prerađivati konzole..
što ako "preradim" brand name komp ?! tipa dodam mu još jednu grafičku i par gigi rama ?
zna li netko detaljnu pravno/ tehničku pozadinu ove priče ?
Back to top
View user's profile Send private message
neurosis



Joined: 30 Dec 2004
Posts: 44
Location: Varaždin

PostPosted: 05.07.2005 23:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ako ti sebi kupiš konzolu i nadogradiš ju, ok, ostala bu kod tebe u privatnoj upotrebi
a xbox je vlasništvo microsofta i ako nemaš licencu(il što več) nemožeš ga mijenjati i distribuirati dalje (zbog poreza, pravnih gluposti i sl.)
pa ni vlastite proizvode ne možeš prodavati ako nisi registriran negdje
tako ja to svatila
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 06.07.2005 01:30    Post subject: We Don't Want Your Money - We Want Your Face! Add user to your forum ignore list Reply with quote

nažalost tužen je zbog diska, jer..
to krši EU copyright directive , u tome da bypass-a tehničke načine anti piracy zaštite , što je kažnjivo.
dakle i disk i chip svaki stand alone . tj njihova ugradnja doma za kućnu upotrebu krši zakon.,.
http://www.fipr.org/copyright/guide/ zasada je samo španjolska i italija donjela sudski presedan protiv toga..

inače, svi dizajnerima, i onima koju pišu svoj kod, evo nešto za light bedtime reading ..
europski zakon o copyrightu..
http://europa.eu.int/eur-lex/pri/en/oj/dat/2001/l_167/l_16720010622en00100019.pdf

dakle danas se na razini EU glasa o software patentima..
http://www.nosoftwarepatents.com/ drž`te palčeve;)


dakle a nice day isn`t it
- upravio sam shvatio zašto je Gates došao u Hyde park podržati live 8
kad pogledaš njegovu poziciju - cijeli svijet gleda u G8 konferenciju
i samo čeka da predsjedavajući preda nekom PR-u (;satan worshipperu;)
press release, napisan davno davno, danima prije u nečijem Outlooku..
tko u tom trenutku razmišlja o zakon koji se brine o software-skom patentu ?

u tom trenu mi spašavamo cijelu afriku Exclamation
iako se možda ne borimo protiv iskorjenjivanja korupcije u angoli
koja godišnje iskopa dijamanata dovoljno da kupe francusku..
mi to činimo gentlemanski - bankarski ili sličnije birtijaški-
podvlačimo crtu i kažemu : " Ne , uredu je... ova je na kuću!.." Cool
i dok cijeli svijet slavi, sa suzom u oku .. režiser prijenosa će pokazivati
onu istu curu koja je zadnjih tjedan dana na našim ekranima..
i još jednom ponoviti tu divnu simboliku da je ona ta koja je spašena
prije dvadeset godina.. definitivno će se pojaviti Bob Geldof
ne bi li još jednom zahvalio samom sebi i svima nama..

Tren kasnije upravo kada kreću krasne scene koncerta iz Hyde Parka ..
mali satan worshipper sa početka priče dolazi do dijela o softwareskim patentima..
ali ne čujemo ga jer mi svi pjevamo uz U2 "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band"
i presreti što smo nekome podarili novih 20 godina života ,
a nekome još 20 godina sigurnosti na vrhu..

u tom trenu uopće neću sumnjati u iskrenost suze radosnice barem jedne osobe ..
(a nije bob geldof)



Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 06.07.2005 09:40    Post subject: Re: Prerada konzole ? Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
nije li jednom kupljen proizvod naš *?
smijem li možda sam to ugraditi - bez nakane daljnje preprodaje *? nije mi jasno da je apsolutno zabranjeno prerađivati konzole..
što ako "preradim" brand name komp ?! tipa dodam mu još jednu grafičku i par gigi rama ?
zna li netko detaljnu pravno/ tehničku pozadinu ove priče ?


halo, tip je imao website preko kojeg je prodavao xboxove sa ogromnim hardovima PREPUNIM PIRATSKIH KOPIJA IGARA

To da ga se hapalo radi modifikacije xboxa, to je cisto senzacionalisticko novinarstvo. JE, uhvatilo ga se radi modificiranja, ali ne modifikacije opcenito, nego modifikacije ugradnjom 80tak piratiziranih komada softwarea. A optuzba za hackiranje tehnoloskog rjesenja odnosno zaobilazenje antipiracy zastite, to je samo slag na tortu.

Uzmi kao referencu da svaka od tih igara kosta 40-50 eura, pa vidi koliko je obestetio softwaresku industriju time. Jjasno ti je da je tip to radio na crno, da nije placao licence za igre, te da nije placao porez na novac dobiven od "prljave rabote". Buduci je vec bio dovoljno blesav da ga se uhvati, sad nek plati.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Uncle.Joe



Joined: 30 Jun 2005
Posts: 106
Location: Zagreb | Croatia

PostPosted: 06.07.2005 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

article
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 06.07.2005 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle ne spominje se software u presudi,
jedino evidentno je da je ima ugrađen disk - što se zove po našk izove "čipnuta konzola"
that`s it , za to je optužen.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/4650225.stm
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group