Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
socijalni TeKom i upload
Goto page Previous  1, 2, 3
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 27.09.2005 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E vala sam se namucio dok sam procitao cijeli topic rrrrrrrah

Na kraju nisam uopce shvatio jel imas ruter ili modem ili ti sve ide preko sviča?
Malo sam popricao sa jednim kompicem koji bi mogao znati rjesenje za taj problem...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.09.2005 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije ni router, ni hub ni switch nego onaj modem koji ti daju, valjda Siemens ili tako neš

A kod Nelči je problem - tko zna? Modem, splitter, instalacije... možda i kompjuter? Tko će ga znati... Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 28.09.2005 01:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Nije ni router, ni hub ni switch nego onaj modem koji ti daju, valjda Siemens ili tako neš

taj siemens se moze ponasat i ko router, ima DHCP i sve u sebi ak se ne varam...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.09.2005 03:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, trebao bi imat DHCP Mad

Prekjučer je frend reinstalirao komp i taj 'router' više nije dobro radio, za onaj virtualni LAN kojeg postavi kad ga instaliraš je stalno javljao limited or no connectivity, znači da je DHCP iz nekog razloga otkazao, jednostavno sam mu dao statičnu adresu i sve pet
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 28.09.2005 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Da, trebao bi imat DHCP Mad

Prekjučer je frend reinstalirao komp i taj 'router' više nije dobro radio, za onaj virtualni LAN kojeg postavi kad ga instaliraš je stalno javljao limited or no connectivity, znači da je DHCP iz nekog razloga otkazao, jednostavno sam mu dao statičnu adresu i sve pet


će da moraš da ga uvatiš na defaultnoj adresi , erbo ni nešto pametan ..
enivej , lost my faith in siemens.
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 10:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
za onaj virtualni LAN kojeg postavi kad ga instaliraš je stalno javljao limited or no connectivity...


Fora je u tome da router ima intuitivan nacin razmisljanja.. Ako se spojis na neki p2p program on pocne zaprimati paketice sa raznih ip adresa! I sad, on pomisli da ti to virus pokusava uci u sistem pa ti automatski smanji protok... Trebalo bi pogledati setingze routera i to podesiti...
Ovo mi je objasnio hardveras koji to kuzi...

Sto se tice siemens modema sklepao sam si doma tri kompa na njega i super mi sve radi zadnjih 4 mjeseci...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 28.09.2005 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm pa meni pise limited or no connectivity, ali cable-guy je rekao da je to normalno na win XP, da svima to pise... Confused

o modemu ne znam nista, ne razumijem se pa vam ne mogu rec.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Negdje bi trebalo pogledati koji se port koristi za upload i onda to setirati u advanced options od conectiona....

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
sarma



Joined: 02 Nov 2004
Posts: 99
Location: Osijek/ZG, Croatia

PostPosted: 28.09.2005 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad smo već kod tu, koliko se dugo čeka 'instalacija' od ljubazne gospode u T???? Ja već na čeki jedno tri tjedna, a ni vau od njih.........

_________________
-- 45th generation Roman --
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 28.09.2005 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sarma wrote:
Kad smo već kod tu, koliko se dugo čeka 'instalacija' od ljubazne gospode u T???? Ja već na čeki jedno tri tjedna, a ni vau od njih.........


Ja sam cekao dobrih 50 dana!!!!!!!!!!! I onda se stvorio lik koji je cijelu instalaciju odradio u 5 minuta (BUKVALNO!)... Veli on meni da dnevno obidje 5 klijenata!!! Pa pitam ja vas ko je ovdje lud?!

Nisam ih tuzil ni nist, ali sam zvao nekoliko puta i rekao sto ih se ide, da bi ti meni poslali neki dopis u koji kaze da oni imaju pravo na 60 dana lufta prije nego li obave instalaciju; kao 30 dana da zaprime zahtjev i jos 30 do instalacije!?!??!

Ma reko p.v.m.!!

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 28.09.2005 16:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle, ontopic

upravo me zvao barba iz TeKoma i kaze evo probajte sad, nesto smo popravili na vasoj poziciji...
uploadala sam par fileova, zajedno oko 2MB u cca 2 minute... bez ikakvih smetnja i prekida, u prosjeku 13kbps. so, nije do mog savrsenog kompa, nije do mojih sasvim-u-redu instalacija po kuci, vec je u potpunosti do njihovih nesposobnih operatera koji ni ne znaju da imaju kvar, a i nakon sto ih netko obavijesti treba ih uvjeravat da je problem s njihove strane.

Hvala T-Com, ovo vam sluzi na cast.

za 10 godina prepricavat cemo ovo svojoj djeci ko nama bake jade iz 2. svjetskog rata.. or so I hope Evil or Very Mad

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 28.09.2005 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Da, trebao bi imat DHCP Mad

Prekjučer je frend reinstalirao komp i taj 'router' više nije dobro radio, za onaj virtualni LAN kojeg postavi kad ga instaliraš je stalno javljao limited or no connectivity, znači da je DHCP iz nekog razloga otkazao, jednostavno sam mu dao statičnu adresu i sve pet

jesi se probao ulogirat u ruter, imas jedan ip, mislim da je 192.168.0.1 ili tu negdje, potrazi manual.

ima dosta opseznu konfiguraciju...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.09.2005 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa sigurno je 192.168.0.1, ali se nisam probao ubacit u njega pošto nemam što za namještat na frendovom modemu koji je inače vrlo osjetljiv kad mu se petlja po kompu (kao i većina drugih ljudi koje znam)

Htio sam samo maknuti "limited or no connectivity" (što znači da DHCP nije dodijelio adresu) pa sam mu dao statični IP, stvar riješena

Ima li nešto korisno u tim settingsima? Ubacit ću se kad jednom budem bio kod njega a on na telefonu ili tako nešto Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 28.09.2005 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
pa sigurno je 192.168.0.1, ali se nisam probao ubacit u njega pošto nemam što za namještat na frendovom modemu koji je inače vrlo osjetljiv kad mu se petlja po kompu (kao i većina drugih ljudi koje znam)

Htio sam samo maknuti "limited or no connectivity" (što znači da DHCP nije dodijelio adresu) pa sam mu dao statični IP, stvar riješena

Ima li nešto korisno u tim settingsima? Ubacit ću se kad jednom budem bio kod njega a on na telefonu ili tako nešto Twisted Evil

ma neznam, nisam ni ja previse time bavio, matej ga je raskopao uzduz i poprijeko, pa sam vidio da ima dosta opcija (od dhcp-a, pa do nekih perverzija s MAC adresama..)

ja sam samo neku manju mrezu slozio s njim da mogu svi na net preko internet connection sharinga i server (ali mi ni to ne radi bas dobro, trebao bi se server spojiti na net kad neki komp iz mreze na net, ali to mi bas ne sljaka...).

kazem ti, ako te interesira, pogledaj manual njegov..

ako ces se ulogiravat u njega, trebat ce ti username password, misilm da su
epicrouter
admin
ili obrnuto..

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 28.09.2005 20:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
pa sigurno je 192.168.0.1

Shocked
ja sve te-komove koje sam vidio (6-7), imali su 192.168.1.1 po difoltu...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.09.2005 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ono može biti, ja sam samo navikao da routeri koji nisu ADSL modemi imaju 0.1 na kraju
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
PeceniPicek



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 11
Location: Zagreb...

PostPosted: 28.09.2005 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, ljudi, sori kaj ovak upadam, al ocito je da je XNet puno bolji od socijalnog TeKoma. Very Happy


istina bog, 96k download 64k upload je dozlaboga sporo, al za nekog kome je daily promet cirka gigabajt i kusur, itekak se isplati Very Happy

_________________
Uvijek spreman za nove 3D pothvate...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 29.09.2005 00:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PeceniPicek wrote:
ok, ljudi, sori kaj ovak upadam, al ocito je da je XNet puno bolji od socijalnog TeKoma. Very Happy
istina bog, 96k download 64k upload je dozlaboga sporo, al za nekog kome je daily promet cirka gigabajt i kusur, itekak se isplati Very Happy


Naravno da je bolji, ali fora je u tome da je ogranicen na zgrade. Dakle, ako zivis u kuci nemres imati kabel rrrrrrrah

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Foxxy



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 115
Location: Osijek

PostPosted: 29.09.2005 03:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ej Nela pa ja ti radim u T-comu na help desku! Ne mogu ti sad reći s 100% sigurnosti, ali mislim da su u pitanju radovi. Trebala bih pogledati obavijesti o radovima i prekidima. Od Rijeka pa na niže su u toku neke nadogradnje. Radim sutra od 13h do 19h i isto tako i u petak pa bi bilo baš cool da vidimo zajedno što se tu može. Moguće je da si spojena na "nesretan" priključak. Kad nazoveš 0800 9000/2 traži Idoru Very Happy

_________________
+++ MARINSHE - http://www.marinshe.com - FOTOGRAFIJA - http://marinshe.bloger.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
PeceniPicek



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 11
Location: Zagreb...

PostPosted: 29.09.2005 23:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

p4P3r wrote:
PeceniPicek wrote:
ok, ljudi, sori kaj ovak upadam, al ocito je da je XNet puno bolji od socijalnog TeKoma. Very Happy
istina bog, 96k download 64k upload je dozlaboga sporo, al za nekog kome je daily promet cirka gigabajt i kusur, itekak se isplati Very Happy


Naravno da je bolji, ali fora je u tome da je ogranicen na zgrade. Dakle, ako zivis u kuci nemres imati kabel rrrrrrrah


Laughing

pa, ak zivis u zgradi ko ja, onda ces uzet xnet Very Happy


nekaj sam cuo za neki Z-Net, kao prikljucak na internet prek W-Lana, for free kao, sam moras kupit svoju opremu i jos neke tak sitne kerefeke, al kaj je to stvarno nekaj ili je to samo nacin da iscrpe lovu od lakovjernih?

_________________
Uvijek spreman za nove 3D pothvate...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group