Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Gmail new features

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 12.02.2006 20:32    Post subject: Gmail new features Add user to your forum ignore list Reply with quote

jest da nisu nešto spektakularno, al mene muči zašto ih samo ja ne vidim. Confused Confused
Anyone?

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.02.2006 21:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Gmail view: standard with chat | standard without chat | basic HTML Learn more

Pazi da si na "with chat" view-u. Google je poručio FF userima da isključe Adblock na GMailu zbog chat feature-a ali meni to ne radi problem. Osim toga ne znam zašto nemaš nove feature (koji i nisu baš neš kako kažeš) Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lipeno



Joined: 03 Jun 2005
Posts: 100
Location: Zagreb

PostPosted: 12.02.2006 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ni ja isto ih jos ne vidim, a veliki sam fan googleovih noviteta. A bas dobije ekipa koja ni ne koristi gtalk itd. ah sta ces, thats life... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 12.02.2006 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prebaci si jezik na engleski (US) i sljakat ce ...

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.02.2006 00:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tic984 wrote:
prebaci si jezik na engleski (US) i sljakat ce ...


nema to veze, meni je na eng pa sam tek juce dobio a frend ima vec nekih 5 dana...

doci ce svima sam treba cekat Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 13.02.2006 00:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tic984 wrote:
prebaci si jezik na engleski (US) i sljakat ce ...

evo prebacila sa UK na US Evil or Very Mad i čudnim čudom radi Confused Confused
zahvaljujem ..... (a da im je ta fora sa engleskim loša, loša je)

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
noiz
Guest





PostPosted: 13.02.2006 11:17    Post subject: Reply with quote

da se mene pita- jako glupo potez. integriranje chata u mejl? gimme a break... oni stvarno misle da će meni cilo vrime dok san onlajn stat upaljena stranica od mejla Shocked Shocked
Pa to je pet puta veća tlaka od googletalka, on lipo stoji u systrayu i ne smeta nikome, kad neko dođe onlajn mi javi i to je to, a ovako moram svako malo gledat jeli netko onlajn Confused
ali opet, gmail raks.
Back to top
D!zajneR



Joined: 11 Nov 2005
Posts: 80
Location: Rijeka \\ Croatia

PostPosted: 13.02.2006 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da su vec izmislili toplu vodu Rolling Eyes

::noiz:: wrote:

ali opet, gmail raks.


U to ime !! Cheers!

_________________
Keep it clean with lots of emotions
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 13.02.2006 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

::noiz:: wrote:
da se mene pita- jako glupo potez. integriranje chata u mejl? gimme a break... oni stvarno misle da će meni cilo vrime dok san onlajn stat upaljena stranica od mejla Shocked Shocked

welcome to email client integration.
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.02.2006 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zašto je to glupa ideja? Niste nikada se našli na nekom javnom računalu, a trebali ste nekog tko je online?

Recimo u nsb-u možeš komotno donjeti usb stick, miranda i gaim se mogu vritit sa sticka, ali svejedno nemaš izlaz jer ti firewall od windowsa (sp2) ne dozvoli da sa dotičnim aplikacijama izađeš "van".

Doduše, bilo bi zgodnije da se možeš zakačiti na bilo koji jabber server...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.02.2006 16:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se to sviđa, nije toliko usabilno koliko je zapravo demonstracija toga da chat protokoli nisu usko vezani uz klijente (ljudi misle da za ICQ moraš koristit ICQ i da za MSN moraš koristit Messenger). Sviđa mi se i to što je otvoreni standard, i to što developer Gaima sada radi za njih.

A ako ti se chat u mailu ne sviđa lijepo ga isključiš, nisu oni barbari Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 13.02.2006 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@gog: ne znam dal znaš, al kad si na drugoj mašini, možeš na http://www.meebo.com/ pa četaj kolko te volja.

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.02.2006 17:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tnx za linku, vidio sam to, ali ne volim baš na previše mjesta ostavljati svoje pasworde Smile

Kad smo već kod Jabbera, ne znam da li znate, ali gtalk komunicira sa određenim Jabber serveriima (jabber.com radi sigurno). Pošto je gtalk baziran na jabber-u (u biti to jest Jabber, samo što obavezno koristi TSL, SSL za komunikaciju, jer se usernameovi i passwordi na Jabberu prenose po defaultu kao obični XML fajlovi), možete komunicirati ja gtalk korisnicima a spajate se na jabber.com sa mirandom, gaimom ili čim već... S tim da bi se sa dotičnim programom trebali već i sada moći spojiti na gtalkov server, no meni baš i nije pošlo za rukom. Gaim 1.5 se neće spojiti, a 2.0 beta se skrši kada ostvari connection.

Nego, kad smo već kod toga Smile Kako na Gaim-u 2.0 reći da ne iskaču prozori kada dođe poruka?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 13.02.2006 17:30    Post subject: Reply with quote

gog wrote:
Kad smo već kod Jabbera, ne znam da li znate, ali gtalk komunicira sa određenim Jabber serveriima (jabber.com radi sigurno). Pošto je[...]


Znamo, provjereno radi bez problema... Adium na OSX-u (koji koristi gaim library under the hood). BTW, jabber je najbolji. :)
Back to top
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.02.2006 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je Jabber rula, mi vrtimo ejabberd na lokalnoj mreži, a samo čekam kad ću imati vremena da se poigram sa novim ejabberd-om koji je sada u verziji 1.0. podržava potpuni clustering. Vrtiš ga na više servera, svi poslužuju istu domenu, a svaki radi samostalno. Kao stvoreno za wireless i druge mrežne zajednice...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Chali



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 132

PostPosted: 13.02.2006 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
Recimo u nsb-u možeš komotno donjeti usb stick, miranda i gaim se mogu vritit sa sticka, ali svejedno nemaš izlaz jer ti firewall od windowsa (sp2) ne dozvoli da sa dotičnim aplikacijama izađeš "van".

speaking of nsk... jel zna itko zakaj tamo ne radi trillian?
Back to top
View user's profile Send private message
noiz
Guest





PostPosted: 13.02.2006 20:34    Post subject: Reply with quote

"Niste nikada se našli na nekom javnom računalu, a trebali ste nekog tko je online?"

iskon.hr/chat? ili ako ne daj bože nema java environment (onda si očito u afganistanskom cyber cafeu), onda neki sajt sa shoutboxom Very Happy

Ali opet, ako su i oni išli za tim, onda je iskoristivost te chat opcije ajmo reć 1% prosječno. neke osobe će visit stalno na javnim računalima iz svojih razloga, a velika većina najvjerojatnije neće nikad pristupit javnom računalu zbog chata. to je superspešl slučaj.

"welcome to email client integration." -not so sure that I know what you aiming at Confused
Back to top
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.02.2006 23:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako sam nekome već uspio javiti da dođe do chata onda sam očito s njim već u nekom kontaktu. A ako ga želim uloviti negdje, a recimo nemam njegov broj telefona ili je na poslu pa ga ne želim zvati, ili....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 14.02.2006 02:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
Tnx za linku, vidio sam to, ali ne volim baš na previše mjesta ostavljati svoje pasworde Smile

kao, 100% si siguran sta miranda radi s tvojim passwordom Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 14.02.2006 02:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

100% sam siguran Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 14.02.2006 12:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

::noiz:: wrote:


"welcome to email client integration." -not so sure that I know what you aiming at Confused


većina ljudi danas koja radi na računalima dolaze sa par predpostavki ,

1. rade na računalu
2. rade cca 8 sati dnevno
3. ne posjeduju vlastitu firmu

nemreš gmail talk instalirat u Ini recimo , ni u hypo banci, ni u milijun drugih firmi u desecima drugih zemalja, dakle poslužit ćeš se onime što imaš a to je mail client & browser ( ect. outlook i ie)
Ukoliko radiš neki prosječan job tebi je ovo omogućilo chatat za vrijeme posla.

koliko god to meni ne značilo ništa , po molečljivim pogledima vidim da neki žive za to..
Back to top
View user's profile Send private message
lipeno



Joined: 03 Jun 2005
Posts: 100
Location: Zagreb

PostPosted: 14.02.2006 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

red wrote:
@gog: ne znam dal znaš, al kad si na drugoj mašini, možeš na http://www.meebo.com/ pa četaj kolko te volja.


Ima jedna jos bolja stvar samo treba nabavit invite.
http://www.mabber.com/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group