Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Očekujem neke pare pa... (Western Union)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 15.01.2007 20:10    Post subject: Očekujem neke pare pa... (Western Union) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Očekujem neke pare preko oceana i sad neznam kako ih primiti, paypal ne šalje u Hrvatsku, a tu je Western Union. To sam malo proučavao i čini mi se okej, pošalju mi novac u lokalnu poštu. Sad me zanima kako to mogu podignuti (uzmite u obzir da mi fali 4 mjeseca do punoljetnosti) i na što trebam paziti...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.01.2007 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovisi o kojoj se cifri radi, dosta dugo koristim moneybookers.com (paypal al evropski:) )
western union je ok, brz pouzdan al jebeno skup, osim ako ne zivis u kini, oni za sve transakcije imaju proviziju 17%.

moneybookers je ok, no nikada nisam slao pare u banku, al sam cuo da nisu jefitniji, no jeftiniji od westerna sigurno jesu..

ono sto ti mogu savjetovati je bank transfer, slao sam preko zabe, i mislim da se ona najvise isplati ako imas racun tamo. jer imaju fixnu proviziju a ostale banke idu na postotak pa ko vecih cifri je problem.

ja sam slao oko 3soma erua preko bare i doslo me 200 kn i stiglo je u roku od 4 radna dana na racun osobe.

bilo je vec govora na forumu pa pretrazi.
d
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 15.01.2007 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebam primiti oko $350, što je najbolje?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 15.01.2007 20:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako sam upucen, paypal sljakau sloveniji?
ima tu par deckiju iz slovenije pa probaj vidjeti neki deal,, dogovorite proviziju, i to je to. to nije neka cifra, pa je provizija ugl velika Sad nazalost nemam iskustva sa svim nacinima pa te ne mogu savjetovati.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 15.01.2007 20:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

paypal u sloveniji sljaka identicno kao i u hrvatskoj. klik

mozes primiti i cek pa ga poloziti na devizni racun i za to ne placas naknadu. jedini bed je sto proces traje malo duze.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 15.01.2007 22:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, trebam li neke posebne isprave za otvaranje deviznog, osim zahtjeva fkorz...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2007 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
paypal u sloveniji sljaka identicno kao i u hrvatskoj. klik

mozes primiti i cek pa ga poloziti na devizni racun i za to ne placas naknadu. jedini bed je sto proces traje malo duze.

al. za hr ne funkcionira withdrawal. na stranici koju si ti poslala pise samo 'send money' a i na mom accountu koji je prosao razne verifikacije i sranja da se otkljuca na request money pise

Quote:
Your Account May Only Be Used to Send Money
As a PayPal Send Only account holder, you are not permitted to receive funds from other PayPal account holders.

PayPal is constantly working to expand and improve services for our customers. We hope that we can enable you to use more of our award-winning services in the future.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 15.01.2007 23:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
nel`chee wrote:
paypal u sloveniji sljaka identicno kao i u hrvatskoj. klik

al. za hr ne funkcionira withdrawal. na stranici koju si ti poslala pise samo 'send money'

a posto je slovenija na istom popisu, znaci da "paypal u sloveniji sljaka identicno kao i u hrvatskoj" - dakle send only.

@Nemesis: osobnu iskaznicu.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2007 23:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
blackduke wrote:
nel`chee wrote:
paypal u sloveniji sljaka identicno kao i u hrvatskoj. klik

al. za hr ne funkcionira withdrawal. na stranici koju si ti poslala pise samo 'send money'

a posto je slovenija na istom popisu, znaci da "paypal u sloveniji sljaka identicno kao i u hrvatskoj" - dakle send only.

@Nemesis: osobnu iskaznicu.

je je :)

ja sam mislio da je ono sa cekom vezano uz paypal a to je nevezano uz paypal. sry, moja greska :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 16.01.2007 01:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.posta.hr/main.aspx?id=52
za western union, mislim da je sve jasno tu

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 16.01.2007 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Paypal radi samo kad saljes pare. nemres ih primit. znam jer sam na ebayu/paypalu svaki dan.
najjednostavnije i najbolje ti je otvorit devizni racun i preko swift doznake primit pare. Raspitaj se u svojoj banci. Otvori racun i od njih dobijes swift broj koji ti onaj koji salje upise tam negdje i lova ti sjeda a provizije su minimalne...
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 16.01.2007 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oke, ovako odlučim li primiti čekom, a već imam devizni od sestre, što mogu očekivati, kako ide procedura, koliko dana treba da ček stigne, znam da imam oko 30 dana na naplatu ako ček dolazi iz prekooceasnkih zemalja.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 16.01.2007 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

joj pazi na cekove, meni npr ovdje u francuskoj nece primiti u banci talijanski cek niti mojima mogu platiti van francuske...

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 16.01.2007 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@blackduke: je, primijetila sam kasnije da se moglo i tako skuziti, trebala sam se bolje izraziti Wink

@Bond: koliko minimalne? netko mi je ovdje na forumu rekao da je naknada 100 kn za posiljaoca. gledala sam cjenik Erste banke ali ne znam kako se zove takav prijenos.

@Nemesis: primala sam cekove iz USA, Kanade i VB i nikad nikakvih komplikacija. uzmes cek, polozis ga na devizni racun (ne znam mora li glasiti na isto ime kao i cek, provjeri! bolje da otvoris svoj devizni jer ionako ce ti trebati. elektronsku karticu ne dobivas odmah, ali racun normalno radi) kao da uplacujes gotovinu, uz razliku da tu lovu ne mozes koristiti dok cek ne prodje sto je 20ak dana.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 16.01.2007 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Po pitanju čekova sva sreća da smo ipak na Balkanu. Meni se znalo dogoditi da mi u jednoj banci nisu htjeli primiti ček a u drugoj bez problema...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 16.01.2007 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

I čisto onako, informacije radi, gdje je najbolje otvoriti devizni račun, znam da niti jedna banka (osim poštanske) nije u Hrvatskom vlasništvu, a poštanska mi baš ne odiše profesionalnošću. Dvoumim se između Zagrebačke i Raiffeisena, znam da mi država garantira da će mi vratiti do 100K kn ukoliko banka propadne pa mi je čisto svejedno. Samo me zanima jeste li imali kakvih problema sa njima?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 17.01.2007 09:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zapravo, radi se o ovome, dobio sam nagradu za logo i dizajn site-a na site pointu (link). I lik je rekao da je otvoren za sve opcije plaćanja (prvi komentar) pa me zanima kako da sad to naplatim.

Zanima me ovaj elektronički transfer, to je direktno sa računa na račun?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
mfloyd



Joined: 25 Jan 2006
Posts: 57
Location: Zagreb <-> Orahovica

PostPosted: 17.01.2007 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čestitam na nagradi!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 17.01.2007 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Definitivno najbolji i najsigurniji nacin da dodjes do te love je devizni racun (bank money transfer) - ja sam do sad imao par poslica i nikad problema - pricekas 5-10 dana i lova sjedne na racun i svi sretni.
Ja sam ima dev. racun u Zagrebackoj pa sam ga zatvorio i otvorio u PBZ jer PBZ ima najmanju proviziju za slanje love - tebi sad to nije vazno posto primas lovu ali kad vec otvaras racun moze ti koristit i za placanja vani tipa kad nesto kupis priko ebaya (bar ga ja za to najvise koristim) - 50 kn normalno 100 kn hitno a ostale banke uzimaju oko 200 kn.

Vazni za slanje i primanje love - ime, adresa, grad - tvoje i od banke te posebno SWIFT i IBAN broj - to moras 3 puta pregledat prije slanja jer je IBAN medjunarodni broj racuna a SWIFT je medjunarodna sifra banke i to mora bit 100% ispravno inace lova nece doc na racun a ime adresa i ostalo i da nije 100% tocno isto ce doc lova...

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 18.01.2007 09:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo jedno pitanje, mogu li ja ček koji glasi na mene unovčiti na nečiji tuđi račun?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group