Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ADSL u hr po manjim cijenama?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 17.03.2004 12:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakva država takve firme...

država lopovska, lopovska firma.... zakon lopovski im daje za pravo.. i šta ćeš onda?!


aDSL flatrate je svima normalan osim HT-u....


npr slovenija.. .255kn 1mbps flatrate....

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 17.03.2004 12:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o tome ja i pricam... Mislim da je MK bezveznija i lopovskija od HR, pa ipak... U HR je cak i skinut monopol na fixnu telefoniju, zar ne?

Kod nas je monopol do 2005, ipak jedino elektro privreda ili kako da je vec nazovem, moze napraviti nesto, jer oni isto imaju wires. Ali oni su drzavni i isto monopol..

"Moja" lopovska drzava, je prodala i Telekom i zice, t.j., mrezu, pa sad MATAV (madjarski telekom), moze jos dugi niz godina i de facto biti jedini.
Cini mi se da je kod vas mreza ostala u vlasnistvu drzave, sto i nije neka utjeha, imajuci u vidu ko vodi nase drzave. Ovo nase ide u sirem smislu Smile.
J*bi ga, nastavim li, upucacu se!! Sad Sad Sad

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 17.03.2004 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
U HR je cak i skinut monopol na fixnu telefoniju, zar ne?

nije, jedan jedini je jos uvijek.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 17.03.2004 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koskar wrote:
"Moja" lopovska drzava, je prodala i Telekom i zice, t.j., mrezu, pa sad MATAV (madjarski telekom), moze jos dugi niz godina i de facto biti jedini.
Cini mi se da je kod vas mreza ostala u vlasnistvu drzave, sto i nije neka utjeha,


"pravno gledano" monopola nema, ali svi smo vidjeli kako je zavrsila prica sa Divanom

vlasnik infrastrukture je Hrvatski telekom ciji je vecinski paket dionica prodan DT-u
tako da je i "zica" u njihovom vlasnistvu
a pravno ako bas zelis ne gleda se isto lokalna instalacija u tvojoj zgradi od HT-ove kutije do tvog stana, i ona od cetrale do kutije
Back to top
View user's profile Send private message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 22.03.2004 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.iskon.hr/adsl/

konkurencija,... finaly
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 22.03.2004 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kliker wrote:
http://www.iskon.hr/adsl/

konkurencija,... finaly


sad ce i oni k'o jutarnji i vecernjak Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TilT



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 117
Location: Lovran

PostPosted: 23.03.2004 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Nadamo se da ćemo do kraja ožujka dobiti pristup HT ADSL infrastrukturi, kao i sve potrebne informacije o tehničkim i komercijalnim uvjetima korištenja ove usluge. U tom trenutku moći ćete koristiti Iskonove inovativne, kvalitetne i konkuretne ADSL pakete
.

Konkurencija bi morala konkurirat i sa cijenom, sta mislim da bas i nece bit nakon ove ^ recenice.
Back to top
View user's profile Send private message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 23.03.2004 12:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa sigurno da za pocetak nece ici puno ispod HTove cijene,... ali polako, bitno je da postoji konkurencija, s vremenom ce oni poceti malo po malo smanjivati cijene. onda ce se pojaviti netko treci i cetvrti,....i tako to ide.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 24.03.2004 15:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gamad HTovska.
Ekonomski gledano cijene i paketi će se popraviti tek kada se pojavi još jedan telefonski provider sa svojom telefonskom infrastrukturom i kad bubne cijenu recimo 1,5MB/384 sa 50Gb prometa za nekih 300-400kn , onda će tek HT probati konkurirati jednom ovakvom paketu.

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 06.04.2004 00:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

anyway, svima vama kojima javi onaj htnet.hr broj searcher da nemogu instalirat, neg probaju par puta, ja sam 3put mogo, onda mi nisu dali
pa sam ih zvao, pa su rekli da taj verifajer malo steka... jebiga

uglavnom, saljem sutra prijavu pa cemo vidjet!!

i ljudi u ht centrima nista neznaju. to je tuzno. citiram: "neznam, ja ti nemam doma kompjuter. nazovi onaj besplatni broj". kul. to je tuzno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 06.04.2004 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
neznam, ja ti nemam doma kompjuter. nazovi onaj besplatni broj


Ovo je prestrasno!

Dok je ADSL još bio u testnoj fazi rekli su mi da nemogu dobiti, i kad mi je neki tip doso sredit ISDN reko je da bez problema mogu dobit, i mom susjedu je instalirao...

Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
deity



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 205
Location: Osijek

PostPosted: 07.04.2004 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ljudi sto vam je, pa kod nas je internet najbolji
sto ce mi flat rate?? to je jadno
bolje je modem i onda ti sporo ide i puno placas i zauzet je telefon
ko voli da mu brzo skida?
ja ne kuzim.. jos razmisljam da uzmem nazad 33.600, ovaj 56k je prebrzo, ne moze mi hard dovoljno brzo vrtit..
zato sam i maknio onaj T1 sto sam imao, hard nije mogao dovoljno brzo snimat sve sto ja skidam pa je zagorio..
blahhhaa Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 08.04.2004 00:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ti si beba naspram mene, meni informacije doma dolaze poštom, i onda ih lijepo skeniram i imam u kompu, koji internet??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
kimba



Joined: 12 Aug 2004
Posts: 2

PostPosted: 12.08.2004 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobila sam ovaj mjesec racun 880kn sto me zaprepastilo jer sam planirala da ce biti oko 600 (kao i uvijek)...

pogledom na racun uocila sam aktivaciju ADSL usluge koju nitko nije trazio!!!WTF???
naime...ta aktivacija je 250kn i jos 16kn mjesecna naknada-ADSL 384/64...

mislim o cem je rijec?stvarno sam zbunjena...znam da to nietko nije trazio jer tata nema pojma da to postoji,kao ni mama...a ja nisam to trazila...nemam ni brata ni sestru pa ni oni nisu mogli...

ma mislim doista?u cem je fora?ja sad to moram platiti inace ce nam iskopcat telefon...a tata nemre bez telefona...

kaj da sad radim?i ko tu koga JEBE?
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.08.2004 14:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kimba wrote:
dobila sam ovaj mjesec racun 880kn sto me zaprepastilo jer sam planirala da ce biti oko 600 (kao i uvijek)...

pogledom na racun uocila sam aktivaciju ADSL usluge koju nitko nije trazio!!!WTF???
naime...ta aktivacija je 250kn i jos 16kn mjesecna naknada-ADSL 384/64...

mislim o cem je rijec?stvarno sam zbunjena...znam da to nietko nije trazio jer tata nema pojma da to postoji,kao ni mama...a ja nisam to trazila...nemam ni brata ni sestru pa ni oni nisu mogli...

ma mislim doista?u cem je fora?ja sad to moram platiti inace ce nam iskopcat telefon...a tata nemre bez telefona...

kaj da sad radim?i ko tu koga JEBE?


E gle curo, prvo se smiri, a onda zatim razbij nešto. Twisted Evil

Naime, HT je jedna od većih lopovskih firmi u Lijepoj nam Našoj (ovo zvuči ko mater nam našu) .. često koriste SITNA SLOVA .
Uglavnom, ta aktivacija je ono što i samo ime govori: aktiviranje ADSL usluge. Plaćaš to jedan put i nikad više.

Sve što ćeš dalje plaćati ide:

Na račun telefona dobivaš 129+PDV = 158 kn
Također tu dobivaš sav 'dodatni' promet koji napraviš, a ide ovako:

svakih 512mb plaćaš 20kn+PDV s tim da se računa samo ako pređeš polovicu paketa:

npr za dodatnih 1245 mb ti placas samo 1000mb, dok za 1257mb ti placas 1500 mb.
Dakle, moras preci 256mb za placanje punog paketa inace prolazis s n-1 paketa.

Jasno? Eto.

Pripazi na te sitnice oko prelaska paketa jer je glupo da ti se desi da napravis 2257mb i platis 2500 Smile .

Ah da. HTnet-u se zna često dogodit da loše zbroje, loše izračunaju itd pa ti npr za jedan mjesec ne naplate dodatni promet a slijedeci mjesec ti dodje dodatni promet i za prosli nenaplaceni i za taj koji placas regularno Wink



Na posebni račun dobiješ 20kn+PDV = 25 kn ili inicijani paket od 512 mb prometa.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kimba



Joined: 12 Aug 2004
Posts: 2

PostPosted: 12.08.2004 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma sve bi to bilo ok da smo mi to trazili...ta usluga uopce NIJE TRAZENA...
ne mogu mi ukopcati nesto sto JA NE ZELIM....ja cak htnet ni ne koristim...spajam se preko carneta jer je triput jeftinije...oni su tu uslugu aktivirali BEZ NASEG ZNANJA...u tom je cijeli problem...
mi tu uslugu nikad nismo zatrazili i oni je ne mogu samo tako aktivirat...
JEBEM IM JA MATER U PICKU!!! DA BOG DA BANKROTIRALI!!!! Bang!

stari ce me ubiti...ali doslovce!!!!mrtva sam ko kokos u juhi...
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.08.2004 15:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kimba wrote:
ma sve bi to bilo ok da smo mi to trazili...ta usluga uopce NIJE TRAZENA...
ne mogu mi ukopcati nesto sto JA NE ZELIM....ja cak htnet ni ne koristim...spajam se preko carneta jer je triput jeftinije...oni su tu uslugu aktivirali BEZ NASEG ZNANJA...u tom je cijeli problem...
mi tu uslugu nikad nismo zatrazili i oni je ne mogu samo tako aktivirat...
JEBEM IM JA MATER U PICKU!!! DA BOG DA BANKROTIRALI!!!! Bang!

stari ce me ubiti...ali doslovce!!!!mrtva sam ko kokos u juhi...



Imaš neki problem?! Gle.. nemoj se ovdje derat na krive ljude. Mislim.. i da tako psujes ono.. eh.. ej.

A ti NISI trazila DSL?! Ooops.. pa to je malo veci problem LOL Laughing

A da odes do HT-a i pitas ih o cemu se radi?!

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 12.08.2004 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da vas razveselim...
ovdje u medjimurju, imamo opticku vidljivost sa Slovenijom na puno mjesta.
tri javne wireless mreze - eter je jos neiskoristen kak spada Smile
a upravo se postavlja AP u jednom mjestu blizu europske unije.

slovenske cijene DSL-a znate.
pa si sad ti misli. Smile

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.08.2004 17:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma da, ali na kojoj udaljenosti? Trebaju vam svakih 5-6 km parabolice za dobit dovoljno jak signal za koristenje.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 12.08.2004 17:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
Ma da, ali na kojoj udaljenosti? Trebaju vam svakih 5-6 km parabolice za dobit dovoljno jak signal za koristenje.


Pa i ne bas.
zavisi kolika je bas opticka vidljivost i na koju brzinu wireless linka racunas.

Npr. 1 Mbit moze ici i 10 km. s 19-19 parabolkama ili 24-24 za stabilniju vezu.
Treba i oprema biti malo jaca... znaci ne cisti-shrot tipa DWL 900AP+

Inace, imas i opreme na 3.6 GHz, pa imas i frequency hoppping -- jos bolje - stabilnije, ali ograniceno na 2 Mbit....

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.08.2004 17:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Phiber wrote:
edgar wrote:
Ma da, ali na kojoj udaljenosti? Trebaju vam svakih 5-6 km parabolice za dobit dovoljno jak signal za koristenje.


Pa i ne bas.
zavisi kolika je bas opticka vidljivost i na koju brzinu wireless linka racunas.

Npr. 1 Mbit moze ici i 10 km. s 19-19 parabolkama ili 24-24 za stabilniju vezu.
Treba i oprema biti malo jaca... znaci ne cisti-shrot tipa DWL 900AP+

Inace, imas i opreme na 3.6 GHz, pa imas i frequency hoppping -- jos bolje - stabilnije, ali ograniceno na 2 Mbit....


mislio sam na full speed 802.11g cak preko i 20mbps

cak i 802.11b ide i do 11mbps.. pa sad ako na to misli ic vise ljudi, prilicno skupo bi bilo prebacivat full bandwidth.. a moras ga i nekako pošteno dijelit, dakle oprema za kontrolu spajanja itd... nije li to malo skupo?

a i bolje je cekat s investicijom dok ekipa iz CRC-a ne dovrsi ideju.. navodno ce se uz samo obicnu DVBS tehnologiju moci i do 90mbps ic Smile

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 12.08.2004 17:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:

mislio sam na full speed 802.11g cak preko i 20mbps

cak i 802.11b ide i do 11mbps.. pa sad ako na to misli ic vise ljudi, prilicno skupo bi bilo prebacivat full bandwidth.. a moras ga i nekako pošteno dijelit, dakle oprema za kontrolu spajanja itd... nije li to malo skupo?

a i bolje je cekat s investicijom dok ekipa iz CRC-a ne dovrsi ideju.. navodno ce se uz samo obicnu DVBS tehnologiju moci i do 90mbps ic Smile


802.11g nije bas dobra solucija. G je jako los na duze relacije.

802.11b istina, ide i do 11 Mbps. ALI zasto forsirat i imat loš (nekvalitetan), nestabilan link,
ako mozes imati 1 - 2 mbita stalnog, kvalitetnog linka?

oprema za kontrolu spajanja nije skupa --- postoji nekoliko open-source rjesenja koja rade na linuxu.
osim toga, ako vas je npr. 10 -- svaki dobije bandwidth distribution od 12 do 15 kb/s kada _svih 10_ skida nesto. to sve za 20 kuna mjesecno.
Pa ako svi koriste P2P programe, kupi se disk za 500 kuna, -- 80 GB ili koliko vec se moze dobiti za tu lovu i koristi se kao cache.

CRC?!?!?

Last edited by Phiber on 12.08.2004 22:16; edited 1 time in total

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.08.2004 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma da. Mislio sam na g zato što imam u planu s nekim ljudima nesto izvest s tim. Ovdje je udaljenost 4 km i treba nam samo jedna parabolica za prebacit g i 54mbps.

sve je free jer je ovaj access point akademski i sluzi za institut jedan.

ukupno bi nas oprema dosla nekih 8000kn, ali jednokratno na nas 4, s tim da se ne placa veza Wink
Imali bi minimum od 45mbps i dijeljeno 4 to bi bilo opet bolesno brzo Smile


CRC : http://www.crc.ca/en/html/crc/home/home

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 12.08.2004 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam da li si dosad imao iskustva sa satelitskim linkovima,
no kod dvosmjernih sat. linkova jedan paket putuje min. pola sekunde tamo i pola sekunde natrag - bez obzira na velicinu paketa.

Daju se mrezne postavke fino podesit no prijenos je burstan - oces neces, 1 sekunda duze do informacije + lagovi na routerima + ....

ali ono, ideja vam je super. i ja ocu CRC 45 mbps. Smile

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.08.2004 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jedan poznanik pirat je ima dvosmjerni sat... znam da je mogao skidat bolesnim brzinama (za to vrijeme .. nekih 5mb po sec) al nije mogao igrat nista zbog velikog pinga...

ma ovo je jos u planovima.. ekipa treba skupit po 2000 kn... Wink

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group