Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ADSL u hr po manjim cijenama?
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 20:20    Post subject: ADSL u hr po manjim cijenama? Add user to your forum ignore list Reply with quote

od svih foruma koje posjecujem ovaj je jedini na kojem nije bilo hypea oko najavljenog pada cijena ADSL-a i njegove komercijalizacije :>
pa dakle, tko je sto cuo?
ja sam dosad cuo da ce uvodjenje kostat 250 kn te da ce najslabiji ADSL (384/64) kostat 120 kn mjesecno s 1GB prometa ukljuceno te da ce svakih 512MB preko limita biti 20 kn.
jos sam cuo da ce se uvesti znatno skuplji paketi - 2048/320 paket za 600 + pdv i BEZ limita (dakle za 730 kn mos skidat ko isus i igrat istovremeno).
no, to nije sve Smile
adsl ce navodno biti dostupan gdje je dostupan i ISDN (dakle i kod mene gdje mi je prvi susjed tresnjino drvo).
navodno, akcija pocinje slijedeci mjesec ili krajem slijedeceg.
cuo sam od vise ljudi iz samog HT-a da je to istina.

any comments, rumors?

inace, za strane posjetitelje, mi hrvati smo vecinom na dial-upu kojeg placamo ko zlato.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

....ocem :(

placam 400 kuna mjesecno internet (a na Carnetu sam)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Phoenix
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 283
Location: Zgb

PostPosted: 27.02.2004 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

omg! lajkam ovo sto si cuo Smile tu sam u puli i pito sam neke HTovce koji su montirali hinternet i linije kroz cjeli dom sportova ocel to ikad pojeftinit.

momci nisu puno rekli osim "OCE" i "BUDE BRZO", mada sam to isto cuo prije par mjeseci nekak mi je puno lakse kad nekolicina ljudi prica o tome

_________________
lolorem roflsum lmaolor lolt lmaomet
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u koju su tebe kategoriju stavili? middle-weight? :))

zakon.
OCU INTERNET :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 27.02.2004 22:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pojeftinit ce HT-ov aDSL, ali glupo i neozbiljno je sada očekivat free flat rate,
ono približit će se hrvatskom đepu.
...kao dio politike DT-a.
iskreno jedva čekam ..
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
free flat rate

pa nije free, jebote, 700 kuna?

a slovenci imaju flat rate adsl za nekih 300... fakin
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 22:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slijedi kratki paste od kuda informacije:

Quote:
Rekao mi je frend, koji je slucajno ili ne sin gospodinu predsjedniku uprave HT-a


ne trazi mi se po gamer forumu, no jednom decku je slicnu informaciju o cijenama adsl-a proslijedio covjek koji mu je sredio testni adsl.
osim toga, lesser je pitao jednog gamerovca koji radi u HT-u dal ce ista biti od toga i informacija je bila potvrdna. no, treba pricekati i drzat fige da ce ovo sve biti istina Smile
meni je samo da dobijem adsl u svoje selo. cijena nije bitna dok je ispod 700 kn :>
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 27.02.2004 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

oh.. jedva cekam da si ga uvedem.. taman dok zavrsim fax i zaposlim se ce biti dls na nekoj razini..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 27.02.2004 22:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

here we go again , ovakvih rasprava ima i previse po newsima da zapocinjemo jos jednu
ovdje, nemoj nas usporedjivat sa slovenijom, jedino gdje spojna tocka moze biti da su isti poštari nekoć davno servisirali te iste PTT linije po kojima danas ide hinternet, nit su imali troskove kroz 5 godina ko nasa drzava [bili su pametniji], nit imaju stalne promjene vlasti, tj kad i imaju krizu vlasti to ne utjece na ekonomiju i biznis kao sto je slucaj u nasom maloj zemljici..
-ovdje puno toga nevalja , i da jedna od stvari kroz koje to mozes vidjeti jest cijena telekomunikacijskih usluga, pogotovo kod ISP-a
- al isto tako sudski sustav mozda nije najbolji kada netko sa panjem trave odradjue pola kazne jednog štefa koji je nekoga raspolovio sa sjekirom ..
ovaj post nezeli biti pocetak dosadne rasprave , al fakat oni su ispred nas par godina i to treba prihvatiti, nije to nis lose, jednostavno je tak, pa pobogu uzmi kartu slovevnije i pogledaj kak zgleda i usporedi sa hrvatskom, ok mi imamo more i 4 grada , a oni imaju 3 grada i 65.000 malih mjesta koja funkcioniraju sama za sebe, i kak je krenulo imat ce i komadic mora vise..
- jedino tko moze napravit nes je Hladno pivo kad odu napravit koncert u SLO i natjerat ih da se potuku medjusobno Smile
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 27.02.2004 22:59    Post subject: Re: ADSL u hr po manjim cijenama? Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
jos sam cuo da ce se uvesti znatno skuplji paketi - 2048/320 paket za 600 + pdv i BEZ limita (dakle za 730 kn mos skidat ko isus i igrat istovremeno).
no, to nije sve Smile

gle maxy no afens ali ovak 256kbps bez ogranicenja na promet trenutno kosta 7.700 kn mjesecno. - kako to snizis za 7.100 kn a da ne smanjis profit tvrtke ?

a sad malo teoretskog razbacivanja , meni je guerilla PR fakat ok, al volim kad je onak, smoooth Cool , nevolim , e ekipo cuo sam da ce nam djeliti viagru ispred plive , joj neznak sad koji forum ..
dajte budite ozbiljni
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
256kbps bez ogranicenja na promet trenutno kosta 7.700 kn mjesecno. - kako to snizis za 7.100 kn a da ne smanjis profit tvrtke ?

uzet ce 15 ljudi po 700 kuna internet a ovak uzima na tih 15 pola covjeka ovaj za 7700?
tak si ja brijem

al sorry ti si ipak IT manager :)

meni su ovakve rasprave glupe. ja ocu jetiniji internet. ti isto i maxy isto. zdrao kume ajmo pit :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
dajte budite ozbiljni

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 27.02.2004 23:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:

meni su ovakve rasprave glupe. ja ocu jetiniji internet. ti isto i maxy isto. zdrao kume ajmo pit Smile


ajmo Very Happy dajte nam jeftiniji & brzi internet i cijela nacija sretna ! Cool

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 23:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ps, al meni je isto totalno nerealno ovo za 700 kuna, poznavajuci HT
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.02.2004 23:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
meni su ovakve rasprave glupe. ja ocu jetiniji internet. ti isto i maxy isto. zdrao kume ajmo pit Smile

takoe!!

trc, znamo da smo iza slovenaca, no za to me zasad zaboli organ koji nas razlikuje od zena. ocem placat jeftinije, surfat brze i vise :>
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 27.02.2004 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:

uzet ce 15 ljudi po 700 kuna internet a ovak uzima na tih 15 pola covjeka ovaj za 7700?
tak si ja brijem

15 ljudi ce napraviti 30 puta veci promet od onih pola covjeka Smile netko to mora platiti
s obzirom da si sada namaknuo 10.500.kn kn a potrosio bandwitha onoliko koliko si prosli mjesec platio 231.000.00kn Smile
ta sad ladiš ?

@maxy da ok to ce doci ali ne ovako drasticnim promjenama kakve ti iz povjerljivih izvora opisujes. polako, malo po malo ..

ili smislite kako povecati bruto nacionalni dohodak u razmjeru u kojem ste sada "virtualno smanjili" cijenu hinterneta i nema problema za nas:)
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 27.02.2004 23:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mreza - Siječanj-Veljača 2004
Intervju mjeseca - Ivana Šoljan

Quote:

..članica Uprave HT-a u glavna oprativna direktorica za -kako joj pise na podsjetnici - online...


str. 30 ->
Quote:

DSL je opako skup u Hrvatskoj...
IŠ:
to je greška HT-a koji je krenuo s krivom tehnologijom, koja je skupa. Sada mijenjamo tehnologiju, prelazimo s ATM-a na IP i te će cijene ići drastično dolje u prvom kvartalu 2004. Nećemo ići na flat rate, ali ponuditi ćemo puno povoljnije pakete usluga.
Također, DSL će moći ponuditi i drugi ISP-ovi, uz slaganje vlastitih tarifnih modela, i tko zna - moždaće netko od njih ponuditi flat rate. Naši tarifni modeli će biti progresivno jeftiniji: što više koristite uslugu , to će cijena megabajta biti manja, a ići ćemo sa nećim što se zove "fer tarifiranje". To znači da vam neće naplatiti ako slučajno prekoračite svoju dozvoljenu količinu podataka, već će vas se na to upozoriti n amjesečnom računu uz prijedlog da prijeđete na drugi tarifni model..

{/quote]

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 27.02.2004 23:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nema smisla raspravljat o nicemu do nekakve sluzbene obavijesti. samo se bezveze patite.
pogledajte po newsima, svaki dan netko cuje nesto novo od nekoga tko je negdje na nekom mjestu u nekoj firmi... ma daj molim te... LeaveMeBe
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.02.2004 23:44    Post subject: Re: ADSL u hr po manjim cijenama? Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:

gle maxy no afens ali ovak 256kbps bez ogranicenja na promet trenutno kosta 7.700 kn mjesecno. - kako to snizis za 7.100 kn a da ne smanjis profit tvrtke ?



opce je poznato (barem u italiji i francuskoj) da sve tvrtke koje nude adsl po niskoj cijeni nemaju nikakvog profita od toga (za neke je to i minus) ali politika je da se zaradjuje na drugim stvarima.
barem to tako kod nas funkcionira Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 28.02.2004 04:31    Post subject: Re: ADSL u hr po manjim cijenama? Add user to your forum ignore list Reply with quote

rezimirali smo sloveniju , common sense da su italija i francuska ukljucena u to Laughing
G7 shema i to ..
@keye, customer relations strategija poseže za tim mjerama kada je ugrožen core buissnes, u trenutnom stanju konkurencija ne postoji pa tako ne postoji ni potreba za takvim mjerama
- ja ne kazem da to nebi bilo ljepo, samo kazem da je nerealno za ocekivati u ovom trenutku, ja to gledam sa strane biznisa.. nitko nije kupio nacionalni telekom da bi bio
siroke ruke i djelio blagodati telekomunikacije for free ..
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 28.02.2004 09:37    Post subject: Re: ADSL u hr po manjim cijenama? Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:

customer relations strategija poseže za tim mjerama kada je ugrožen core buissnes, u trenutnom stanju konkurencija ne postoji pa tako ne postoji ni potreba za takvim mjerama
..


istina, to mi je tek poslije palo na pamet...

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 28.02.2004 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trc, meni je kristalno jasno da je nerealno ocekivati onako brz adsl po onakvoj cijeni bez limita. no, za oko mi je vise zapeo onaj najslabiji paket za 120 kn.
kako god bilo, glasine su glasine, svatko je cuo nesto i ne raspravlja mi se sad o sloveniji i ostalima. atm me zanima je li itko cuo nesto dodatno.
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 28.02.2004 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi, drzim vam fige i Pray da vam se to cim prije ostvari i da ne bude JAKOO skupo,.
nevjerojatan je uzitak surfati sa DSL,. sjecam se kad sam ja prvi put presla sa dial-up na DSL - bilo je ko da sam "entered the warp"

good luck
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 28.02.2004 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
za oko mi je vise zapeo onaj najslabiji paket za 120 kn.

Ma samo da se smanji cijena i da bude sve lijepo i krasno kao i vani.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 28.02.2004 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:

Također, DSL će moći ponuditi i drugi ISP-ovi, uz slaganje vlastitih tarifnih modela,


ovo je zapravo po meni kljucna stvar - postojanje konkurencije. to je izvuklo net prije par godina (se sjecate kolko je prije bio net..)

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group