Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PHP i webservisi...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2007 16:45    Post subject: PHP i webservisi... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle,

Dobio sam zadatak da napravim jednu php skripticu koja će se spojit na jedan webservis, proslijedit array i dobiti odgovor.

servise je ovdje : http://whois.inside.hr/service.asmx?WSDL , servise je napisan u ASP.NET2 . Za spajanje koristim nusoap.php PHP klasu ( http://sourceforge.net/projects/nusoap/ )

U testne svrhe kreirana je jedna funkcija koja se zove "getTest" , a array bi trebao izgledati ovako :

Code:
test => nesto


Code s kojim sam se ja pokušavao spojiti na servis je ovaj :

Code:
require_once('nusoap.php');
$client = new soapclient('http://whois.inside.hr/service.asmx?WSDL', true);
 
$param= array('test'=>'neki tekst');
$varijabla = $client->call('getTest', $param);

echo $varijabla[getTestResult];


Servis bi u ovom slučaju trebao "vratit" :

Code:
Došlo : neki tekst


Ali nikako mi ne želi pročitati Array i funkcija getTest se dobro pozove, ali mu se ne proslijedi array.

Svaka pomoć je dobro došla.

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2007 16:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

  • jesi siguran da je servis dobar
  • kako znaš da ispravno koristiš nusoap API


eh, nusoap... davno je to bilo Smile

a da probaš koristit ono ugrađeno u novi PHP?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2007 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ha sad, servis radi to je sigurno (isprobano sa drugim tehnologijama).

Integrirano?!? Nigdje nisam naišao na dokumentaciju, svi vele da se neke PHPklase koriste.

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 07.02.2007 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1ONE wrote:
Integrirano?!? Nigdje nisam naišao na dokumentaciju, svi vele da se neke PHPklase koriste.

http://www.php.net/soap

treba biti ukljucena soap ekstenzija na serveru, neznam da li ce ti to administrator htjet napraviti Wink

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 07.02.2007 23:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SOAP bi trebao biti sastavni dio PEAR-a (koji je instaliran).

Za svaki slučaj instalirao sam ga i ovako :
Code:
yum install php-pear-SOAP


editro sam i php.ini fajl... i ništa... agrh

Onda sam našao .dll extenziju za php ( php-soap.dll ) i sad pokušavam to upogonit, ali čini se da ništa od toga.

Niš, moram se vračat na html POST i čekat rezulat.

PHP je verzije 5.2.0 , nadam se da će SOAP postati sastavni dio PHP-a u nadolazećim verzijama, jer je sve više web-servisa i ovaj oblik je prihvaćen kao nekakav "univerzalni oblik komunikacije", WSDL-ove bi svi trebali čitat bez iznimke.

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group