Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kako plasirati dizajn na trziste

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Trino Viscount



Joined: 25 Oct 2007
Posts: 5

PostPosted: 25.10.2007 22:29    Post subject: Kako plasirati dizajn na trziste Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebam savjet - zanima me kako plasirati vlastiti dizajn na trziste.
Dizajn cega? Recimo nekog komada pokucstva (znaci, industrijski dizaj). Recimo da ga imam
gotovog, izmodeliranog na racunalu, sa svim podacima - sto i kako sad?
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 25.10.2007 23:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok,

Kako nisi napisala tocno o kakvom se dizajnerskom rjesenju radi ne znam da li je rijec o kakvom ormaru, krevetu ili nesto trece. I opet je pitanje da li zelis svoj dizajn za masivno trziste (sto mi se kod nas cini suludim al to je tema za neku drugu raspravu) ili imas ono sto treba odredenoj skupini ljudi. Ako se radi o necemu sto ne trazi ogromne izdatke za realizaciju mozes prikupiti informacije o malim firmama/obrtima.

Jednom kada pocnes komunicirati (najvjerojatnije prvo uz mail i telefonski) sa ljudima o svojem dizajnu vidjeti ces da se stvari pocinju kretati. I tamo gdje ce te odbiti (uz koji god razlog) na tebi je da ih pitas mogu li te kako dalje uputiti. Brzo ili polagano i uz dosta srece imas sanse da ces doci do prave institucije/osobe.

Ono sto je najbitnije je kako ces prezentirati svoj dizajn. Dodes li pred nekoga i stavis na stol 50 papira pa neka si sad covjek gleda i razmislja nije bas na nekoj razini. Na tebi je da ostavis dojam profesionalca koji ce znati razgovarati o svojoj ideji. I jos vaznije, znati drugu stranu zainteresirati za nju.

Da sumiram -
- prikupi informacije o firmama/studijima/obrtima koji se bave time sto ti imas (tvoj dizajn)
- uvijek pitaj da te dalje upute na neku drugu instituciju/osobu
- nacin kako prezentiras sebe i svoj rad

Ako je dizajn dobar i ako ima potencijala na trzistu neces dugo morati traziti.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 26.10.2007 09:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prije nego pocnes pokazivati potencijalnim proizvodacima & buducim partnerima:

odes u Drzavni zavod za intelektualno vlasnistvo, zastitis svoj dizajn
http://www.dziv.hr/
to te kosta oko cca. 500kn

ili mozes deponirati u Hr. autorskoj agenciji
http://www.haa.hr/
to te kosta oko cca. 200kn

u DZIV ti zastita traje 5 godina, a u HAA 1 godinu, osim ako se nesto nije chengalo u meduvremenu...ti se raspitaj..

..sad tek nudi svoj proizvod.... zasto?

Eto jednom mom frendu dogodilo se da je prvo nudio svoj dizajn velikoj firmi, sve divno
i krasno da bi ga oni nakon par mjeseci pred trecom osobom optuzili kako je on taj isti
dizajn njima lapio.. Shocked Shocked
Zvuci ko crrnjak, al bolje biti spreman na sve. Nisu svi ljudi dobri i dragi.

Last edited by Nave on 28.10.2007 00:31; edited 1 time in total

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Trino Viscount



Joined: 25 Oct 2007
Posts: 5

PostPosted: 26.10.2007 17:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo, hvala na odgovorima. Imam jos neka pitanja - ova zastita, je li to za pojedinacni dizajn (znaci svaki model, npr. stolice) ili sve ukupno (znaci cijeli portfolio).
I ako imate jos kakvih prakticnih iskustava, bilo bi dobrodoslo (posto se sada prvi puta ozbiljno bacam na trazenje poslodavca).

P.S. - mogibo, musko sam Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 26.10.2007 17:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trino Viscount wrote:
Prvo, hvala na odgovorima. Imam jos neka pitanja - ova zastita, je li to za pojedinacni dizajn (znaci svaki model, npr. stolice) ili sve ukupno (znaci cijeli portfolio).


Svaki model pojedinacno, pa i oni moraju od necega zivjeti Twisted Evil

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 27.10.2007 00:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Isao sam u profile, tamo pise curica pa sam te zato tako oslovio.

Moje prakticno iskustvo -

Niti pod koju cijenu nemoj odustati. Uvijek ce biti onih koji ce iz nekog razloga vidjeti da ti to ne mozes niti da to sto si napravio ista znaci. Takvih jebivjetra (koji omalozavaju tudi rad a bez da daju kakav savjet) ima i na ovom forumu.
Budi uporan, ako ti je stvarno stalo do tvojeg projekta nemoj stati samo na tome. Razvijaj i dalje, trazi nova rjesenja, budi kreativan.

I jos jedno. Pazi na kakve uvijete pristajes. Da li ce te zadovoljiti realizacija tvoga projekta bez ikakve naknade? Na tebi je da odlucis. Koliko ti taj dizajn znaci, koliko si dobar, kakva je perspektiva. Sve to igra ulogu.

Zelim ti puno srece u realizaciji svojih ideja.

Pozdrav,

Ivan

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Trino Viscount



Joined: 25 Oct 2007
Posts: 5

PostPosted: 27.10.2007 21:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala svima, puno ste pomogli

Javim se opet kad nesto realiziram; a do tada, rad, rad i rad
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 11.11.2007 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trino Viscount, mozda si vec vidio, u novom broju Lidera (casopis koji izlazi svaki cetvrtak) imas nekih 6 stranica teksta o produkt dizajnu. Vrijedi pogledati.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 11.11.2007 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mogibo wrote:
Trino Viscount, mozda si vec vidio, u novom broju Lidera (casopis koji izlazi svaki cetvrtak) imas nekih 6 stranica teksta o produkt dizajnu. Vrijedi pogledati.


Mogibo, ja upravo chitam taj clanak, telepatija ? Laughing he-he

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
mogibo



Joined: 26 Mar 2005
Posts: 174
Location: zagreb, croatia

PostPosted: 11.11.2007 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy
dobar je clanak, onako informativno (u dosta kratkim crtama) upucuje u problematiku produkt dizajna kod nas.

_________________
mogibo --- facebook
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Trino Viscount



Joined: 25 Oct 2007
Posts: 5

PostPosted: 20.11.2007 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Damn!!! Tek sam sad pogledao forum - odmah idem pravac kiosk, mozda jos ima nade...
A ako tog broja vise nema bi li netko bio dovoljno dobar (Nave? Smile ) da ga skenira (kad uhvati vremena) i posalje na mail?

Nadam se da ne trazim previse
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 20.11.2007 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trino Viscount wrote:
Damn!!! Tek sam sad pogledao forum - odmah idem pravac kiosk, mozda jos ima nade...
A ako tog broja vise nema bi li netko bio dovoljno dobar (Nave? Smile ) da ga skenira (kad uhvati vremena) i posalje na mail?

Nadam se da ne trazim previse


Ajd mozhe, skenjiram pa stavim na rapid, jer nemas mail Wink
Inace opaska na skenirano, crop je identican prelomu u casopisu, tak da se unaprijed ogradjujem Wink

okacheno :
Code:
http://rapidshare.com/files/71012908/kako_dizajnirati.rar.html


mali info, tak da ne download-te na choravo :
size RAR-a - 1,43 MB
stranica - 6
format - JPG / 150 dpi

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Trino Viscount



Joined: 25 Oct 2007
Posts: 5

PostPosted: 20.11.2007 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skinuto. Hvala puno.

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Isair



Joined: 11 Aug 2006
Posts: 20
Location: Donja Stubica

PostPosted: 20.11.2007 17:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Opako dobar clanak,

Thnx na skeniranju i uploadu Very Happy

_________________
He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster...
when you gaze long into abyss the abyss gazes into you...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 20.11.2007 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Trino Viscount & Isair

Nema na chemu i drugi put Wink

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
rolle



Joined: 19 Apr 2004
Posts: 11

PostPosted: 20.11.2007 23:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skinuh i ja.
Hvala lijepo!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group