Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Izvoz dizajnerskih usluga?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 18.11.2007 21:22    Post subject: Izvoz dizajnerskih usluga? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Do sada sam sa stranim firmama radio putem njihovih tuzemskih podružnica pa sam tako i izdavao račune, no sada dodgovaram posao sa tvrtkom koja nema kod nas svoje predstavništvo, a računovotkinje nema do sutra popodne... naravno, kako to i biva, meni neke osnovne informacije trebaju sutra ujutro... Smile

Imate li iskustva kako se tretira izvoz usluga dizajna s obzirom da se proizvod dostavlja elektronskim putem i ne postoji "fizički"...
Kakvi su računi za takav izvoz i obraćunava li se PDV na te usluge...
Ma recite sve što znate... Smile

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 18.11.2007 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Racun ti je normalan kao i hr, iznos preracunavas u euro (ili neku drugu valutu placanja) po srednjem tecaju. PDV se ne bi obracunavao u slucaju da se usluga obavlja u inozemstvu, a kako je ti obavljas tu trebao bi ga platiti...
Najbolje ti je od banke zatraziti IBAN za vlastiti devizni racun jer ces tako najbrze dobiti novce.

_________________
www.printshop.hr - besplatne posjetnice
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 18.11.2007 22:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko ja znam PDV ne moras uracunat na izvoz.

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 19.11.2007 00:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma imam IBAN, ali buni me ovaj PDV...
Neki kažu da nisu sve usluge oslobođene PDV-a, a ja nikako ne mogu nači podatak gdje je tu dizajn... jel PDV ili ne...
Većina kaže da nije... pa valjda onda nije...
Jel računi moraju biti na engleskom?
I to sam našao kao bitnu informaciju, no opet se ljudi pobili oko toga... Sad

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 19.11.2007 05:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
Ma imam IBAN, ali buni me ovaj PDV...
Neki kažu da nisu sve usluge oslobođene PDV-a, a ja nikako ne mogu nači podatak gdje je tu dizajn... jel PDV ili ne...
Većina kaže da nije... pa valjda onda nije...
Jel računi moraju biti na engleskom?
I to sam našao kao bitnu informaciju, no opet se ljudi pobili oko toga... Sad


na graficke usluge pripreme za tisak koje se rade inozemnom klijentu se ne naplacuje PDV, to ti ja na osnovi vlastitog iskustva govorim...

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 19.11.2007 08:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ti saljes racun bez PDV-a. i to je to ja stalno tako radim
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 19.11.2007 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala svima!
Sve rješeno...
Zvao i RRIF i banku zbog provizija i bla bla...
Nema PDV-a za dizajn, svatko plaća svoju proviziju na bankarske usluge, račun može i ne mora biti na engleskom jeziku...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group