Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Prodaja templateova

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
hrv0j3



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 34

PostPosted: 13.07.2008 19:47    Post subject: Prodaja templateova Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima,

Ovako zanima me dali su dizajneri ovdje i wanna be dizajneri zainteresirani za to da se pokrene stranica za HR podrucje koja bi im omogucila prodaju njihovih radova i samim time laksu zaradu i promociju?

Dali mislite da je to dobra ili losa ideja?

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 13.07.2008 22:34    Post subject: Re: Prodaja templateova Add user to your forum ignore list Reply with quote

hrv0j3 wrote:
Pozdrav svima,

Ovako zanima me dali su dizajneri ovdje i wanna be dizajneri zainteresirani za to da se pokrene stranica za HR podrucje koja bi im omogucila prodaju njihovih radova i samim time laksu zaradu i promociju?

Dali mislite da je to dobra ili losa ideja?

Pozdrav


akoe 100€ po templateu može :)

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 13.07.2008 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zašto gledati tako usko i lokalno?
Hvala bogu internet je medij koji služi za komunikaciju na globalnoj razini...
Mislim da bi ideja vrlo bzo propala kada bi se sve svelo na šačicu ljudi koji ti predstavljaju tržište, a pritom ista ta šačica ljudi može jeftino nabavljat template i na stranom tržištu...
Da ne govorimo o tome što bi se desilo kada bi samo hrvatski "dizajneri" koristili te template za hrvatsko tržište...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 14.07.2008 11:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
Zašto gledati tako usko i lokalno?
Hvala bogu internet je medij koji služi za komunikaciju na globalnoj razini...
Mislim da bi ideja vrlo bzo propala kada bi se sve svelo na šačicu ljudi koji ti predstavljaju tržište, a pritom ista ta šačica ljudi može jeftino nabavljat template i na stranom tržištu...
Da ne govorimo o tome što bi se desilo kada bi samo hrvatski "dizajneri" koristili te template za hrvatsko tržište...


a opet templatemonster klona radit ima smisla?

mozda bi i moglo uspjeti ako imaš par produktivnih dizajnera, programera ili software za prodaju i organiziranje svega toga, dobro ime i marketing strategiju al opet ....

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dbomez



Joined: 19 Oct 2007
Posts: 163
Location: Pula

PostPosted: 14.07.2008 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tako je, mislim da bi najbolja ideja bila kombinirano strano + opcija za prijevod templejta na hrvatski jezik, ako se vec zeli dotaknut hrv. trziste.
Sto se tice dizajnera, mislim da to najvise ovisi o "organizatoru" ako krene u to kvalitetno, razradi strategiju itd. A onda treba to izreklamirati itd. E sad zavisi koji princip bi se isao, ako ides platit dizajneru odmah cifru pa dalje prodajes i zarada ide tebi ti snosis veci rizik ali mi se cini da bi dizajeri bili vise zainteresirani. Ako ides na nacin da podjelis zaradu od svakog prodanog templejta sa dizajnerom, onda mislim da bi dizajneri bili manje zainteresirani jer njihova zarada ovisi ne samo o njihovim sposobnostima nego i o tvojoj sposbnosti da se populariziras. Ugl. moje misljenje je da bi bilo zainteresirano dizajenera ako bi ih se motiviralo kako treba. Mozda bi se moglo dogovorit sa dizajnerima i neka "progresivno" placanje, primjerice nakon sto se njihov templejt proda 5 puta podignes im zaradu za 10%, 10 za 15(20)% na slijedecem projektu. Tako bi bili zainteresirani za dugorocnu suradnju a tebi se opet isplati jer vec nakon 2-3 templejta isplatis ono sto si platio.
Bas sam se razvezao Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
hrv0j3



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 34

PostPosted: 14.07.2008 15:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ideja je sljedeca... templateovi se nebi prodavali za 100€ ... tj. ako netko zeli uzet template za sebe tj. kao "unique" onda je cijena koju dizajner odredi... npr realno gledano 3000kn.... a ako netko zeli uzet template i nije mu vazno dali jos 100 osoba ima taj template onda je cijena npr. 20€ .... sad svi ce mislit sta ce mi 20€..ali racunajte da se taj temp proda 10 puta to je 200€... a dali ce se prodat 10 ili 50 puta to ovisi o samoj kvaliteti izrade...

sto se tice reklame to je najmanji problem.. lako se dogovori i plati Very Happy a i imam kontakte koji mi duguju usluge Smile tako da nije bed to...

da, to bi bio obican clone template monstera... ali racunajte na to da puno ljudi kod nas nezna uplatit na racun u inozemstvu, nema paypal ili nezna upisat broj kartice..a zele biti webmasteri Smile)

takodjer na tom sajtu sam mislio okupiti sve ideje.. tako i npr obican forum za rasprave, dio za fotografa da uplodaju svoje slike i prodaju ili daju free, dio za graficare,umjetnike.. a ovaj dio s templateovima bi bio samo dodatak tomu svemu...

ja osobno sam PHP/MySQL programer tako da imam iskustva i znam da to sve nije lako napraviti... ali kao sto sam rekao... cisto me interesira misljenje "nacije" Smile

dizajneri odlucuju sami cijenu dizajna kojeg rade..ako misle da vrijedi 1000€ neka stave 1000€ ... ali onda nitko to nece kupiti... ali provizija firme bi bila npr. ako dizajner stavi 20€ sell price onda mi stavimo nasu proviziju npr. 3 eura... i template kosta 23€ ... i svi sretni Smile

znaci nije firma ta koja odlucuje sta koliko vrijedi.. nego sami autor odlucuje o tome.. a ujedno bi se taj sajt mogao koristiti kao "CV" tj. tamo bi bilo ukratko o autoru (u profilu autora) i svi njegovi radovi...

eto Very Happy prijedlozi? ili mi imate samo za reci da se pokopam? Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 14.07.2008 17:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hrv0j3 wrote:

....ja osobno sam PHP/MySQL programer tako da imam iskustva i znam da to sve nije lako napraviti... ali kao sto sam rekao... cisto me interesira misljenje "nacije" :)


Pa ja bih sudjelovao u tome sigurno, a mogao bih i pomoći oko dizajna cijele stranice.
Ako se odlučiš za izradu svega toga i okupis neke ljude, javi :).

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 14.07.2008 18:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na prvi glas mi se cini besmisleno, ali bi bilo dobro kad bi se slozio sajt gdje bi se moglo sve prodavati, od flash komponenti, do css izbornika, js-a, galerija, templejtova etc, etc...

Evo ako ce biti sta od toga javite, mozda mogu kako pomoc Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Jabba



Joined: 10 Dec 2007
Posts: 326
Location: Rijeka

PostPosted: 14.07.2008 19:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jasi wrote:
Na prvi glas mi se cini besmisleno, ali bi bilo dobro kad bi se slozio sajt gdje bi se moglo sve prodavati, od flash komponenti, do css izbornika, js-a, galerija, templejtova etc, etc...

Evo ako ce biti sta od toga javite, mozda mogu kako pomoc :)


u roku tjedan dana Collis Ta'eed otvara sajt za prodavanje tih đinđurija aka xhtml/css stvari ili photoshop fajlova i toga, neznam odakle mi to al... :)

imam i filing da ce lik postat milijunas kad osposobi sve te sajtove kako treba da pocnu zaradjivat, psdtuts, vectortuts, nettuts, ono za audie prodavat i za flash onaj, i jos je u planu cgtuts i flatuts.... O.o

_________________
{COMING SOON!} BenPixel | deviantART | behanceNET
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
darkqueliss



Joined: 27 May 2008
Posts: 1058

PostPosted: 14.07.2008 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hrv0j3 wrote:

sto se tice reklame to je najmanji problem.. lako se dogovori i plati Very Happy a i imam kontakte koji mi duguju usluge Smile tako da nije bed to...


samo ti ocu rec da ako zelis da ovo profunkcionira, treba ti debela, jako debela reklama...

al danas tolko ima wareza i sličnih stvari da ono... svaki templajt na TM-u, mozes nac i na RS-u...
Back to top
View user's profile Send private message
killa



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 277
Location: zagreb

PostPosted: 14.07.2008 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima brdo takvih sajtova, npr:

http://flashden.net/category/index

_________________
[killa bee]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djankey



Joined: 22 Nov 2006
Posts: 128
Location: zg

PostPosted: 14.07.2008 21:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jabba wrote:
u roku tjedan dana Collis Ta'eed otvara sajt za prodavanje tih đinđurija aka xhtml/css stvari ili photoshop fajlova i toga, neznam odakle mi to al... Smile

imam i filing da ce lik postat milijunas kad osposobi sve te sajtove kako treba da pocnu zaradjivat, psdtuts, vectortuts, nettuts, ono za audie prodavat i za flash onaj, i jos je u planu cgtuts i flatuts.... O.o
Collis rastura, svaka mu cast...

_________________
http://www.as-flash.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 14.07.2008 21:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa lik je par dana nakon stvaranja FreelanceSwitcha napravio jedan od najpopularnijih blogova. Da ne govorim o tome kako je time napravio veliki katapult za PSDtuts, nettuts te svoju knjigu freelance rockstar.

Usput, što se tiće ideje. Jako dobra stvar, ali treba netko pokrenut to i brinut se. Ja bih se uključio u prodaju...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
hrv0j3



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 34

PostPosted: 15.07.2008 09:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

puno posla tu ima.. to se slazem.... sto se tice templateova od TM-a na RS-u ... ovdje to nece bit lako izvedivo ... jedino ako netko kupi template pa ga stavi na RS... zasto nece bit lako izvedivo? jer ce na netu biti samo screen.... a moze se i stavit opcija da designer kad uploda da odabere.. dali zeli samo screen ili sve stavit na internet kao live preview... svasta se moze kao sto sam znate Smile

Posla ima puno.. i previse...ali zato sam se javio ovdje,a ne na neki net.hr Smile jer ovdje ima ljudi koji znaju radit, voljni su radit... sto se tice samog pokretanja svega toga.. ja mogu sredit server u HR, mogu sredit reklame, mogu sredit sponzore... PHP/MySQL znam dovoljno da mogu napraviti CMS jaci koji je "fleksibilan"....

Znaci treba mi jos dizajner(/ i) + jos par ljudi za PHP/MySQL posto ja iskreno trenutno nebih znao kako napraviti neke stvari (skuzio bih nakon 30 dana promatranja) Smile ...

Sto se tice eventualne zarade na projektu...
Zarada bi bilo sljedece... ako bude posjeta.. bit ce i reklama
- provizija od svega se dijeli svakome jednak udio (bez price da je netko radio vise,a netko manje pa makar to bilo tocno)

to je to sto mi pada na "pamet" Smile

ali prvenstveno je ideja da se na jednom sajtu okupi sve.. ali sve... prodaja, free, tutoriali, forum, chat, samples, ideas, projects... i mislim da bi onda to sve moglo uspjeti jako dobro... samo kad pogledate koliko tu posla ima... padne vam mrak na oci Very Happy

i za tutoriale bi bilo fora stavit... da autor tutoriala sto vise citanja ima (u pozadini je timer tako da treba i malo procitat,a ne samo otvoriti) dobiva vise para .. npr. po citanju dobiva 1 lipu Smile ... 2000 citanja.. 20kn Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 15.07.2008 10:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne želim biti dežurni šupak koji će odmah reći da ovo nema budućnosti, ali činjenica je da u RH ljudi ne kupuju preko interneta, pogotovo ne nešto što je besplatno kao templates.

Kad bi se servis otvarao za strano tržište, onda bi to već bila druga priča. Napraviti nešto kao veliku tržnicu, a vlasnik stranice uzima 25% zarade. Još bi dobro došao affiliate program koji bi davao proviziju za prodani template. Samo je problem piratstvo, ali to se da srediti tako što se prodaju samo unique templati...

_________________
Webastično.com | Last.fm | Twitter
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
hrv0j3



Joined: 03 Aug 2007
Posts: 34

PostPosted: 16.07.2008 09:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nazalost nemozes otvoriti servis za strano trziste tek tako... jer prvo moras istraziti cijene usluga na stranom trzistu, potraznju, vidjeti dali ljudi to traze ili kupuju od indijaca... kod nas firme cesto kupuju template od firmi koje se bave "web izradom" ... zasto? jer neznaju!!! a kada bi se digao sajt di bi bili templateovi, tutoriali, skritpe itd... onda bi firme kontaktirale dizajnera koji je radio neki dizajn te bi od njega zatrazili ponudu,a dizajner bi preko nase stranice mogao napraviti ponudu s "racunom" i pdv-om ... a mi na tome poberemo proviziju neku (pdv + jos 10%)...

nitko ne kupuje preko interneta... da to je sad.. a sta ce biti za 1 godinu?3 godine?? osim toga ovdje bi prva opcija bila placanje preko uplatnice... preko kreditne kartice tek kasnije moze biti zato jer kada imas firmu i naplacujes uslugu preko kreditne kartice,paypal itd.. izbjegavas pdv jer takvu transakciju u nasoj drzavi nemozes provest kroz sustav PDV-a!! eto kad vidite web hosting firmu koja ima tu opciju to vam odmah znaci da izbjegavaju PDV!

Ja osobno znam 2 firme u HR koje prodaju hosting... a nisu registrirane za internet usluge nego za odrzavanje farmi i slicno Smile)

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group