Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
adsl problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 15.10.2008 18:47    Post subject: adsl problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravio sam connection za adsl i s tim mi se aktiviro local area connection koji javlja error iako treba promijjenit IP al ne zeli ga promijenit...
ima ko slican problem? nekad mi se zna odspojit i nece spojit dok ne registrira local area koji ne radi... a ne mogu disableat...
modem je onaj najgori, siemens usb...

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 15.10.2008 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uh koji kaos...(zvuci kao da je neki Windows OS Smile )...

Normalno je da se kod instalacije ostvari Local Area Connection. Problem je u tome što ne pronalazi IP adresu, jel tako!?

Prvo treba pak pregledati kablove i resetirati modem. Izvadi sve kablove iz njega i pusti ga tako 10ak sekundi. Stisni reset (ne sjeća se više 100%, ali mislim da ga je taj Siemens imao).

Ako to ne pomogne, važno je znati sl.:

1. Koji operativni sustav koristiš?
2. Modem je Simens A-100 USB, jel tak?
3. Koji točno error javi i koje mogućnosti daje?
4. Koristiš li fiksni IP ili automatski (ako imaš Win XP)?

E tak, nakon odgovora na ova pitanja možemo pokušati dalje.

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 15.10.2008 22:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. jep, xp je...
2. je, A-100 je model...
3. eror je (kad stisnem repair na vezu) "...following action could not be complete: renewing your IP adress"
4. ne znam, di to vidim?
izstekavanje kablova nije pomoglo... nekoliko puta Smile

thnx

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
zipa



Joined: 25 Feb 2007
Posts: 34
Location: Pariz/Pula

PostPosted: 15.10.2008 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesi li siguran da ne radi?
Vidio sam hrpu slučajeva baš sa tim modemima gdje stvori novi LAN Connection 2 i na njega pukne uskličnik, ali internet uredno funkcionira... Shocked
Back to top
View user's profile Send private message
adam|bar



Joined: 28 Jun 2005
Posts: 155
Location: Zagreb

PostPosted: 15.10.2008 23:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. XP sp2/sp3? Oni eliminiraju nekep robleme sa mrežom pa se može nešto eliminirati...
2. Meni je riknuo davno jedan A-100, ali se ne mogu sjetiti na koji način. Kako se ponaša sam modem kad su kablovi uštekani? Pronađe li DSL signal? Ako se ne varam jedna od LEDica na modemu je za DSL signal, i ona bi trebala stalno svjetliti ako ima signala. Ako je druga LEDica za LAN ona bi trbala žmirkati kad je sve OK...
3. ok...
4. Start>Connect To>Show all connections>Pronadješ onaj Local Area Network koji te zeza(možda i imaš samo jedan) i klikneš na njega desnim gumbom miša>Properties>u listi označiš "Internet Protocol(TCP/IP)">klikneš na Properties...

Ako je označeno Obtain an IP address automatically i ako modem ima signala, te ako su svi kablovi OK, onda je ili problem u modemu (što nije ništa čudno) ili u mrežnoj kartici. To je teško reći. Možeš još jedino probati deinstalirati drivere i ono instalacijsko čudo od providera i probati instalirati ponovo. Ako ni to ne pomogne; po novi modem. To si ionako već dugo trebao napravit. Ja ti više od toga ne mogu pomoći.

PS Tek sam sad skužio da tebi modem zapravo ponekad radi...Svakako pogledaj ovo što ti nije napisao kolega iznad...Možda se stvarno radi o dva Local Area Connection...

_________________
adam baričević online portfolio: http://www.adambar.com
Gettin there is half the fun. Being there is all of it.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ITS



Joined: 06 Feb 2008
Posts: 377

PostPosted: 16.10.2008 07:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dajem ruku u vatru da su driveri od mrežne, napravi ponovo instalaciju drivera.
Ajmo oklade šta je.... ja dajem cenera na mrežnu! Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 16.10.2008 08:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe a dobro, automatski je i ono, kazem, uredno radi al nekad zna izbacit. al stvarno mislim da je rijec o modemu. a nista i tako se valja na duo prebacit pa ce i novi modem past.
haha cak sam jednom zvao sluzbu za korisnike iskonovu i tip mi se strgo kad sam reko da imam ovaj modem kaze da imaju hrpetinu problema s tim modelom bas.

hvala na pomoci.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group