Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kako šifrovati email kad imam moj javni i privatni kljuc?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
predic



Joined: 19 Jul 2009
Posts: 36
Location: evropa

PostPosted: 26.10.2009 13:47    Post subject: kako šifrovati email kad imam moj javni i privatni kljuc? Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja koristim internet od 1999 i vala nikad nisam skapirao kako se koristi GPG odnosno kako se šalju zaštićene email poruke.
uvek sam koristio besplatne email servise, a tu nema te zaštite.

evo sad imam plaćeni hosting, pa sam tu napravio i Email nalog, i onda tamo pogledao GnuPG video snimak: kako se pravi public & private key; i kad sam napravio, ne znam kako se koristi.
dakle, cilj mi je da konačno naučim da koristim slanje šifrovane poruke. pretpostavljam da nekako drugi treba da znaju moj public key da bi mogli da ga koriste, i kako ja da znam public key drugih ljudi? i kako uopšte koristiti key kad kuckam poruku u svoj email? ja sam izabrao squirrelmail opciju kad otvaram svoj email preko cpanela svog hostinga. i nigde ja tamo nisam video kako da šifrujem poruku. dakle, odem na compose i nigde ja tamo ne vidim kako da koristim enkripciju.
dakle, imam javni i privatni ključ, exportovao sam ih na moj USB ali nemam pojma kako da šifrujem email kad šaljem i kako da dešifrujem tudji email.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group