Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
gmail anyone?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 24.06.2004 18:54    Post subject: gmail anyone? Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam jos dva gmail account invite-a, pa ko zeli neka se javi ovdje, ostavi ime prezime i mail (postojeci) da mogu poslat

neka se napravi i lista pa ce oni za tjedan-10dana moci pozvati nove a ovdje ce biti popis ljudi koji oce to.
gl, cu
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ahri



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 27
Location: Zagreb

PostPosted: 24.06.2004 22:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tomislav Gracin
ahriman@email.hinet.hr


tenkju ;)

_________________
leave this area blank.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 24.06.2004 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je li se moze na gmail pristupit preko POP-a?

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ahri



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 27
Location: Zagreb

PostPosted: 24.06.2004 22:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jos ne. moci ce se, vjerojatno.

_________________
leave this area blank.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 24.06.2004 23:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oj, Duke. Kada su tebi invitovi stigli... Meni evo 4. dan i ništa... Ubo si fortius@ preko frenda iz Kanade hehe... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 24.06.2004 23:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koj je qratz gmail?
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 24.06.2004 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gmail je projekt Google.com-a, webmail s 1GB (1000MB) prostora... Još reklamiraju i neke advanced search mogućnosti, ali ipak ovih 1000MB je najvažniji feature...

link na screenshot

Obratite pozornost na dno gdje piše koliko je prostora zauzeto... rrrrrrrah
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 24.06.2004 23:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
koj je qratz gmail?

Pa to je besplatni e-mail koji nudi Google. Specifičan je po tome što korisnicima daje 1 GB prostora, ali jadan je zbog toga što oni kao imaju uvid vaše poruke bla...bla, to sam nešto čitao
https://gmail.google.com/
Back to top
View user's profile Send private message
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 24.06.2004 23:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Pa to je besplatni e-mail koji nudi Google. Specifičan je po tome što korisnicima daje 1 GB prostora, ali jadan je zbog toga što oni kao imaju uvid vaše poruke bla...bla, to sam nešto čitao
https://gmail.google.com/


yeah, people, that's right, so be carefull,.. Wink

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 25.06.2004 00:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da citaju i salju adove, a spybot tada ne djeluje Evil or Very Mad
i jos sam citao da se poruke zapravo nikad ne brisu, nego kad ih se izbrise da one samo nestanu sa liste ali jos uvijek zauzimaju odredjene bajtove od ovig gigabajt. tako da ne znam sto bi bilo kad se to ispuni (dobro nece bas soon, ali ipak...) Confused

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 25.06.2004 01:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ljudi, nije vam bas dobro koristit taj Gmail...
Kao sto kaze shilokko, ni spybot nemre pomoc...

Jedina dobra alternativa je hotmail, koji ce od 1.7 milsim, imat 250mb... Al i hotmail iam svoje mane... Al barem nisu takve kao kod Gmaila...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 25.06.2004 02:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fino si uzmete hosting sa 1GB prostora i sve je rijeseno. doduse platite, ali barem dobijete sto ste trazili Cool

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ahri



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 27
Location: Zagreb

PostPosted: 25.06.2004 02:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tekju BD :)

_________________
leave this area blank.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 25.06.2004 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A jel se taj gmail može dobit i bez tih inviteova?
ono, sorry ak pitam gluposti, al nisam ni otišao na njihov site...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 25.06.2004 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lol.
pa svaki ISP može pročitat bilo koji mail, pogotovo POP acc. ak je tvoj mail na serveru od recimo iskona ili hotmaila, pa naravno da ga može pročitat + kaj mogu napravit backup anytime (u prevodu kad obrišeš, nisi obrisao sve postojeće verzije Wink )

drugo gmail nema spyware nego njihov program čita mail i prema zadanim kriterijima postavlja tekstualne reklama (slično ko i sam google) uz vaš mail.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 25.06.2004 15:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa naravno da svi oni mogu citati poruke, ali to ne rade nimalo kolko ce to radit Gmail...
Pa ovo sto si spomenuo o Gmailu, zar nije to slicno spywareu? Isto je samo sto ti nista ne instalira na komp (barem kolko se zna)...

Last edited by dag on 25.06.2004 15:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 25.06.2004 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
lol.
pa svaki ISP može pročitat bilo koji mail, pogotovo POP acc. ak je tvoj mail na serveru od recimo iskona ili hotmaila, pa naravno da ga može pročitat + kaj mogu napravit backup anytime (u prevodu kad obrišeš, nisi obrisao sve postojeće verzije Wink )

drugo gmail nema spyware nego njihov program čita mail i prema zadanim kriterijima postavlja tekstualne reklama (slično ko i sam google) uz vaš mail.

aha. znaci kad se mail izbrise oslobadja se tvoj pretinac te kilobajtaze (oke, oni drze backup ali to me ni ne zanima, ako mi ne zauzima space). to sam ja nesto bio citao u jutarnjem, a znas kako oni pisu. vjerojatno su od buhe-slona. a je li ti adovi ulaze u sam mail koji nekome posaljes, ili ih tebi prikazuje sa strane dok browsas gmailom?

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 25.06.2004 15:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e hebi ga, ja vec podijelio 12 komada frendovima bez veze (nekima sam i 2 dao)

-vidio sam da djuka ima a nis ne pise pa sam mislio da i ostali imaju

...ak dobijem josh javim
Back to top
View user's profile Send private message
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 25.06.2004 15:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[shilokko] wrote:
a je li ti adovi ulaze u sam mail koji nekome posaljes, ili ih tebi prikazuje sa strane dok browsas gmailom?


Pa naravno! Smile
U tom i je stvar, on ti skenira tvoju poruku, i ovisno o njenom sadrzaju ubaci reklamu u nju...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 25.06.2004 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako. kolko sam ja shvatio cijelu tehniku, oni su napisali bota koji skenira/pročita tvoju poruku i prema nekim ključnim riječima odluči koju reklamu da ti stavi u mail ili pokraj (gdje su već predvidjeli)
dakle, u osnovi slično rješenje ko na google-u (to nije neko iznenađenje) gdje dobiješ one plaćene linkove desno prema riječi/riječima koje upišeš u tražilicu....jedina razlika je kaj ne upisuješ riječi nego bot skenira mail....


kaj se tiče klasičnog maila koji šalješ/primaš preko client softwarea na svom računalu situacija je zericu zeznutija nego kaj većina ljudi misli.
pošto naša računala nisu serveri, sav promet ide preko servera ISPa, dakle i incoming i outgoing mail dođe na server ISPa, tamo se kopira, i onda ga taj server šalje dalje.
kad skidaš mail sa POP acc, ko kaže da se taj mail briše na serveru?
kad šalješ mail, pošalješ ga na server ISPa, ko kaže da ga server briše nakon kaj ga pošalje osobi kojoj je namjenjen?
pošto ne šaljem ništa turbo značajno i tajno, nisam previše zabrinut s time, ali kad sam prvi put pročitao to sve...pa...nije mi bilo 100% svejedno....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 25.06.2004 18:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nikada nisam volio (niti koristio) online mail servise. Da daju terabajt meni opet svejedno. Uostalom koji će mi qrac toliko prostora !? To je za ljude koji nemaju naviku čišćenja svog inboxa. Da ne spominjem koliko mi se ne sviđa ideja da mi netko kelji kojekakve reklamice u mailove koje primam i šaljem.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 26.06.2004 10:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo dobio sam jedan, treba kome?
(tko prvi replya sa preko 10 postova dobiva)
Back to top
View user's profile Send private message
dag



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 255
Location: ZG

PostPosted: 26.06.2004 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sile, Gmail je u biti isto ko mail od ISPa, al ipak mi je sigurnije koristiti ISPov mail neg Gmail...
U slučaju da šalješ neke povjerljive dokumente, pop mail uvijek mozes nekako enkriptirati, a webmail nemožes...

Ali kao što kaže TYPE01, nikome netreba tolko prostora.
Sa običnim emailovima nećes to popuniti do kraja života...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 26.06.2004 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma znam, samo sam htio spomenuti ustvari kak to sve ide.

uvijek možeš skinut neki SMTP server za slanje poruka, na taj način ih bar ne čita outgoing server....još ako primaoc ima vlastiti server onda je taj način daleko najsigurniji...

recimo -> http://www.softstack.com/freesmtp.html

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 26.06.2004 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dag wrote:
Sa običnim emailovima nećes to popuniti do kraja života...

al dobar je filing imat vise mejla nego prije par godina prostora na hardu Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group