Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zasićenje na dimitriju...?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 11.09.2004 11:14    Post subject: Zasićenje na dimitriju...? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ili ne?!

Nekako mi se sve više čini da je veliki dio radova fotografija, a da je jako malo digital arta i dizajna..... ima li još tko takav dojam?

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 11.09.2004 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da da i to ima svoje pozitivne i negativne strane. Fotke je općenito najlakše napraviti, a danas svatko ima digitalac. Svaki art community u biti ima sličan problem, ali nema tu neke pomoći. Deviantart ima skoro 8 milijona uploada, a svega nekoliko tisuća vrijednih spomena.

Ne možeš nekome zabraniti upload na ovakav site, jer je njegov smisao postojanja baš to da svatko može poslati ono što misli da bi trebao pokazati. Na Dimitriju je već sad gužva (što pokazuje da nas je malo, al nas ima), a s vremenom će biti još i veća, al što je tu je.

Postoje neki forumi gdje admini odlučuju koji radovi ostaju, a koji frknu van. Time se povećava kvaliteta samih radova, ali nekome to ide na živce, pa je moguće da dođe do naglog pada posjećenosti, a to nikome nije cilj. Činjenica je da u ovom slučaju jedino svatko sam može odlučiti što staviti, a što ostaviti. Zašto ne obrisati iz svoje galerije poneki rad ako se ispostavi da njegov smisao postojanja i nije najopravdaniji.

Da bi cijela ulica bila čista, treba svatko počistiti ispred svoje kuće - barem glomazni otpad Smile, ali opet ponavljam, to bi svatko za sebe trebao odlučiti.

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 11.09.2004 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kak se može pobtisat rad (vlastiti) Smile mislim da ne može Very Happy

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 11.09.2004 12:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kak nemreš?? Odeš da ga vidiš i tam ti je dole "delete". Pa imali su admini valjda u vidu ovu spomenutu situaciju.

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 11.09.2004 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
a kak se može pobtisat rad (vlastiti) :) mislim da ne može :D



moralo bi se moc, ne mozes ga jedino editirat ako je proslo vise od 48 sati, probaj :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 11.09.2004 13:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

0viking0 wrote:
Kak nemreš?? Odeš da ga vidiš i tam ti je dole "delete". Pa imali su admini valjda u vidu ovu spomenutu situaciju.


cul Smile nisam znao ...

bilo bi onda dobro kad bi svako pobriso svoju crnu ovcu radi boljeg općeg dojma Very Happy

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 11.09.2004 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma da. Ima to nekog smisla. Međutim, moj point nije bio primarno na kvaliteti radova, već više na tipu. Ima među fotografijama stvarno predivnih primjeraka, ali to nije ono što mi se čini kao problem.
Naime, meni osobno su puno zanimljiviji vektor\raster radovi nego fotografija. Čak i manipulacije kojih je također jako malo.

Premalo je takvih radova, a posebno kvalitetnih. Pravo su osvježenje oni koji se tu i tamo pojave, ali... Rolling Eyes

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 11.09.2004 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slažem se da su takvi radovi jako rijetki, ali i to ima svoje razloge. U Hrvatskoj je jako malo stvarno dobrih artista, još manje onih koji tu i tam svrate na Dimitrija i ozbiljno ga shvaćaju. Dimitri je ipak novi community i još nije toliko razglašen. To je jedan problem. Drugi problem je pak taj što baš zbog niske kvalitetemnogo dobrih autora gubi volju uopće svratiti tu i tamo na ovakvu stranicu jer imaju stav "ja tamo nemam što raditi jer me nitko od njih ne može baš ničemu naučiti". Za primijetiti je da nekoliko zbilja kvalitetnih autora svrate svega jednom tromjesečno i to onak... čekaju neki poziv pa ne znaju što sami sa sobom. "...idem ja prek k... neš malo surfat"

Treći je problem što je ponekad i netko od nas postojećih usera prekritičan, pa čak i bezobrazan prema nekim novim userima, pa oni brzo odustanu. (OK ponekad je i netko od njih naporan ...i tak...)

A ovo sa fotkama je slažem se već onak... Možda bi to moglo dobiti neki posebni dio (OK dio fotografije to i je)... al onak posebno posebni dio. Ima dobrih fotki, al slika sa tuluma, kućni ljubimac kak kaki i sl tu ipak nekak ne spadaju. Za to postoje stock excange stranice.

...we`ll see what tomorrow brings...

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 11.09.2004 16:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, i mi3dot pati i od još jednog problema. Sindroma savršenosti. Autori koji su se pokazali kao dobri, više jednostavno ne mogu napraviti loš rad. Naime, čak i kad ga naprave, čak i kad zaseru stvar, nitko im neće dati lošu ocjenu. Čim bi se desilo da netko od poznatih autora dobije ocjenu manju od 10, nastaje neugodna atmosfera, strah i kritike + upiranje prstom.

Za nekoga tko je nov i zelen i tko napravi nešto loše, bez problema se da 1, 2 ili 3... nijanse kod poznatih ne postoje. Uglavnom su ocjene 10, eventualno 9, a ako je rad doista loš, onda se dobije i 8; bilo šta manje od toga rezultiralo bi katastrofalnim posljedicama.

Takvo stanje rezultira situacijom u kojoj se uistinu fenomenalni radovi ne mogu istaknuti i dovode u ravnopravnost s nekim drugima.

Da sam ja recimo dizajner\artist i da imam puno više radova i da imam neki visoki count dobrih radova, onda bih i za one fotografije koje mi stoje u profilu, dobivao ocjene 10 i mozda 9, bez obzira sto su loše; dok bi na drugoj strani, zaista profesionalne i kvalitetne fotografije nekih autora dobivale jednake ocjene bez obzira na astronomsku razliku u kvaliteti.

Samo pssst, ne smije se o tome otvoreno pričat.. i scrollbarovi imaju uši Wink

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.09.2004 17:58    Post subject: Re: Zasićenje na dimitriju...? Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
Da ili ne?!

Nekako mi se sve više čini da je veliki dio radova fotografija, a da je jako malo digital arta i dizajna..... ima li još tko takav dojam?


zasicenje cega?
u cemu je problem ako trenutno ljudi vise stavljaju fotografije u galeriju, a ne ostalo?

bit ce da ti je jako dosadno ako si od toga uspio stvoriti problem, pa i pokrenuti topic.....


P.S. po vecini postova djelujes paranocino..ili ne znam kako bih nazvala drugacije ljude koji vite toliko "problema" u svemu i svacemu....

realno: zasto dolazis ovdje ako smo tako "problematicni"?

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.09.2004 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja isto ne kuzim ; zasicenje cega? Shocked

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 11.09.2004 18:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma ne. Krivo me shvatiste vi dvije Wink
Pročitajte vikinga.

Ne znam kako bih stavio naslov, ali ovo je dizajn portal a ne photo portal, to sam samo dopustio si primijetit, a događa se da je jako malo radova koji nisu fotografije i da je malo zaista vrhunskih radova.

Skraćeno za one koji ne shvacaju: bilo bi bolje da ima vise dizajna i art-a, a ne da je ovako veliki jaz između tih grupa umjetnosi (iako ja osobno volim dobru fotogafiju vidjet).

Također, što se ocjenjivanja tiče, moraš se složit da sam barem djelomicno u pravu.

Ne .. nije ništa toliko problematično, al ništa nije ni savršeno. Da je mi3dot loš i da to mislim, onda nebi ni dolazio, jel, nitko me ne tjera na to Wink
Cool

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.09.2004 18:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u cemu lezi razlog aplodanja tolikih fotografija, a ne dizajna, mozda nam mozes obajsniti ti: naime, i ti si aplodao vise fotografija i foto.manipulacija, a niti jedan dizajn...
eto, ako si na to odgovoris, mislim da si rijesio pocetno pitanje

(btw, osobno, draze mi je da netko aploda dobru fotografiju, nego los dizajn)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.09.2004 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ebiga, sta mozes, meni se i fotic pokvario pa vise i ne fotkam Sad
a sajtove sa posla ne smijem stavljat on line Confused
tako da mogu samo gledat Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.09.2004 18:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
a sajtove sa posla ne smijem stavljat on line :?

bas tako... kao i masa drugih ljudi (ukljucujuci i mene, ne mislis valjda da je ono sto mi je u galeriji jedino sto sam napravila, a svaki mjesec dobijem placu?)

osim toga, uvjet da budes clan mi3-ja nije da si profesionalni dizajner... dakle, realno je ocekivati da ce u galeriji biti puno fotografija, jer je to svima pristupacnije i mnogi koji se ne bave nicim iz podrucja dizaja vole se okusati u tome (neki uspjesno, neki manje)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 11.09.2004 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
u cemu lezi razlog aplodanja tolikih fotografija, a ne dizajna, mozda nam mozes obajsniti ti: naime, i ti si aplodao vise fotografija i foto.manipulacija, a niti jedan dizajn...
eto, ako si na to odgovoris, mislim da si rijesio pocetno pitanje


Nedostatak inspiracije za art? Možda, da. Imaš pravo tu, ali, ja nisam rekao da fotografija nije dobra.

Quote:
(btw, osobno, draze mi je da netko aploda dobru fotografiju, nego los dizajn)


Meni je draže vidjeti dobar dizajn\art od dobre fotografije. Ne mora dizajn nužno biti loš. Wink
Zapravo, samo mi je žao šta nema više radova kao philatzovih, intercepto-a, _mia i sl.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 11.09.2004 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:

Zapravo, samo mi je žao šta nema više radova kao philatzovih, intercepto-a, _mia i sl.


ljudi rade pa nemaju vremena Smile prije su mozda loadali stare radove pa sad vise nemaju toliko vremena da stave tri nova rada mjesecno (a i meni fale!)

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 11.09.2004 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
edgar wrote:

Zapravo, samo mi je žao šta nema više radova kao philatzovih, intercepto-a, _mia i sl.


ljudi rade pa nemaju vremena Smile prije su mozda loadali stare radove pa sad vise nemaju toliko vremena da stave tri nova rada mjesecno (a i meni fale!)


Pa da... šteta... o tome i govorim...

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 11.09.2004 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nažalost ima mnogo ne tako odličnih radova i meni osobno ne smeta ali doći će dan kada više to sve neće moći stati na neki tamo hdd... Smile

mislim, ne vidim svrhu da postoji toliko radova koji 'nemaju što pokazat' mislim da bi bilo pošteno od ljudi da pobrišu svoje 'ne-tako-dobre* radove' kao što rekoh radi boljeg općeg dojma Smile naravno nemože se nikome zabraniti da upload-a ali ako je neki rad *smeće ne vidim razlog zašto bi ga držali tu ionako ga nitko neće gledat (ili će trošit nećije 56k-vrijeme Sad)
možda bi trebali reć ljudima da im se rad nije pokazao najboljom idejom i dali daju dopuštenje da se isti obriše (ja osobno nebi imao ništa protiv toga da mi se takva poruka nađe u pm Smile i bio bi pi*da kad nebi to uzeo u obzir i razmislio dali je rad uistinu loš...) ionako takve radove ispljuju ili niti nedaju nikakve komentare.

maybe too much shit (in this post Wink), i don't know Smile

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 11.09.2004 21:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@unique: Onda rejting gubi smisao jer bi pojedinci možda brisali radove da si ga povise... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 11.09.2004 22:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi, kad nam ponestane mjesta radi losih radova ili sl. obavijestiti cemo vas, ne brinite....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 11.09.2004 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

design web community , zasto ga svi imaju toliku potrebu "dizajnirat" naravno ovdje ne mislim na mi3.crew


@ fortius , zasto si takvo zlopamtilo ? napravis los radi dobis 2 i shvatis di si zajebo
popravis ili ides radit novi rad ..
pa jeb**ga umjetnici sami slazu svoje izlozbe i daju iz svog opusa ono sto zele da se vidi,
a na temelju toga bi ih trebao i ocjenjivati, u svakom slučaju da si vidio škrabotine koje sam ja radio u paintu 95te nebi pobrao dobre ocjene..
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 11.09.2004 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fortius wrote:
@unique: Onda rejting gubi smisao jer bi pojedinci možda brisali radove da si ga povise... Smile


ja ga ni sad ne vidim (smisao Wink) npr. netko ima jedan dobar rad s 10.0 a neko 50 dobri no naravno nisu svi 10.0 za mene je ovaj drugi bolji (nije ovo nikakva mudrolija ovako svi razmišljaju, ali samo kažem Very Happy)

4th wrote:
ljudi, kad nam ponestane mjesta radi losih radova ili sl. obavijestiti cemo vas, ne brinite....


Smile samo da ne bude ko u kini 1cpf (one child per family) Smile

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 11.09.2004 22:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:

Smile samo da ne bude ko u kini 1cpf (one child per family) Smile
Laughing

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.09.2004 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

0viking0 wrote:
Činjenica je da u ovom slučaju jedino svatko sam može odlučiti što staviti, a što ostaviti. Zašto ne obrisati iz svoje galerije poneki rad ako se ispostavi da njegov smisao postojanja i nije najopravdaniji.

Da bi cijela ulica bila čista, treba svatko počistiti ispred svoje kuće - barem glomazni otpad Smile, ali opet ponavljam, to bi svatko za sebe trebao odlučiti.

To.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group