Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
drim kompjuter: lcd tablet+komp, ne prijenosni tablet pc
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 10.10.2004 11:15    Post subject: drim kompjuter: lcd tablet+komp, ne prijenosni tablet pc Add user to your forum ignore list Reply with quote


+


u jednom ali da je pc.
(disklejmer: cijenim mac lik i djelo ali nekak sam u pc-ovima...)

Last edited by .cdr on 11.10.2004 19:25; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
deity



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 205
Location: Osijek

PostPosted: 10.10.2004 13:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

/me odlazi u kut sobe i place od muka Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 10.10.2004 13:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sorry, ali ne kužim baš "što je pisac htio reći". Ako su to tvoji kompovi iz snova neka ti bude. Ovo čudo od tablet PC-a dolje sa stylusom umjesto tipkovnice nije mi nešto, probaj sa njim nacrtat bilo što u bilo koje grafičkom programu....Šminka, ništa drugo. Nije ni čudo što je takav koncept niti godinu dana nakon što ga je Microsoft s ponosom predstavio - propao.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 10.10.2004 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drim komp?

dual Opteron sa 4 GB rama i ostalim điđa miđama.....iiyama 22' monitor...i tak to.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 10.10.2004 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sorrrry, jesam napisao malo nejasno. cintiq je wacomov tablet s lcd-om. da li je tko radio s tak necim?
@type1: ne 'moji kompovi' nego veliki tablet pc koji stvarno 'radi'. ne bi trebao biti 'prijenosnik' & stuff ali ne bi trebao biti deblji od imaca...
i nek ima unutra dual opteron, memorije i hdda koliko si stavis i graficku kakvu hoces...
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 10.10.2004 17:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

.cdr wrote:
sorrrry, jesam napisao malo nejasno. cintiq je wacomov tablet s lcd-om. da li je tko radio s tak necim?
@type1: ne 'moji kompovi' nego veliki tablet pc koji stvarno 'radi'. ne bi trebao biti 'prijenosnik' & stuff ali ne bi trebao biti deblji od imaca...
i nek ima unutra dual opteron, memorije i hdda koliko si stavis i graficku kakvu hoces...


Sorry, my mistake. Zabrijao sam da je ovo dolje Tablet PC. No, moj dream computer: mora imat hebeno kvalitetno kućište, bilo bi super da ima zonsko hlađenje kao MAC-ovi, kvalitetnu matičnu (neću sad nabrajat chipsete i ostale điđe-miđe...), proc oko 3 Ghz (što imam i sada), memorije nikada dosta, i uz neku middle range grafičku još eventualno PCI Render Card.
Back to top
View user's profile Send private message
lesser-



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 136
Location: New Reno

PostPosted: 10.10.2004 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ono sto imam
abit nf7-sl
barthon 2500+


ono sto nemam
iiyama 22"
2x1024MB corsair nekih rama sto rade na 2-2-2-5 u dual channelu
lian li pc-71 black case ili coolermaster stacker (al mislim da bi lian li pobjedio cisto zbog tezine)
gf6800ultra
audigy 2
neki uber bang&olufsen 7.1 sound :D
i jedno 52x dvd przilica :D

_________________
može.
Back to top
View user's profile Send private message
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 10.10.2004 20:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moj drim je ziviti na otoku daleko od kompjutera, jer imam osjecaj da polako pocinje stetiti mom zdravlju....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 10.10.2004 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Slažem se sa klikerom. Sutra idem fakin doktoru jer mi izrasla neka kvržica na oku. Sam čekam da mi kaže "ni blizu kompjuteru".

Glupo je pričat o drim kompjuteru. Ja imam 1100 sa 512 mbRAM. To je moj drim kompjuter od prije 4 godine.

I sad - uzmem programe 2-3 godine stare i sve radi ko bog. Najbolji primjer. PS 6 radi triput brže nego CS, a čovjek još uvijek - čuda može napraviti.

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stipsa



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 311
Location: Zgb.

PostPosted: 11.10.2004 00:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

0viking0 wrote:
Slažem se sa klikerom. Sutra idem fakin doktoru jer mi izrasla neka kvržica na oku. Sam čekam da mi kaže "ni blizu kompjuteru".


na oku ili na kapku? pretpostavljam ovo drugo :)
vrlo vjerojatno ječmenac... ajd javi što ti je doktor dao, meni je isto jučer izrasla kvržica na kapku :))
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 11.10.2004 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

0viking0 wrote:
Glupo je pričat o drim kompjuteru. Ja imam 1100 sa 512 mbRAM. To je moj drim kompjuter od prije 4 godine.

i moj je jako slican Smile ali...
nisam zapoceo temu da bi sipali brojke u stilu moj tata je jaci od tvog nego me interesira sto mislite o konceptu velikog tablet pc-a (koji 'radi)'.
zanima me da li je netko radio na tabletu sa lcdom, kak se to ponasa, latencija u odnosu na velicinu i kompliciranost brusha & stuff.
da li postoji takvo nekakvo integrirano rjesenje, postoji li kakav www o tome.
ili barem tko je kod nas zastupnik za wacom i da li posoji nekakva alternativa wacomu.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 11.10.2004 16:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tablet? glupost....totalno mi je nefunkcionalan i ne vidim šta ću s njim.
za rad je klasični PC 100 puta bolji...dok je opet klasični laptop puno bolji za ono čemu je namjenjen...

kolko se tableta prodalo do sada?..ima i tome neki razlog

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
.cdr



Joined: 04 Oct 2004
Posts: 396
Location: lysergik funeral procession

PostPosted: 11.10.2004 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
tablet? glupost....totalno mi je nefunkcionalan i ne vidim šta ću s njim.

tebi vjerojatno je. meni nije, a vjerojatno ima tu ljudi kojima je funkcionalan.
Quote:
za rad je klasični PC 100 puta bolji

za koji rad?
vesmasina bolje pere ves od klasicnog PCa 100 puta.
Quote:
...dok je opet klasični laptop puno bolji za ono čemu je namjenjen...

tko prica o laptopima? koja je namjena klasicnog laptopa?
Quote:
kolko se tableta prodalo do sada?..ima i tome neki razlog

mozda tablet-pisija nije bas jako puno ali graphic tableta je. mene interesira integracija lcd tableta s kantom.. ustvari procitaj moj predhodni post.
ima hrpa poslova za koje je neophodan tablet, od cad-a do crtanih filmova.
Back to top
View user's profile Send private message
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 11.10.2004 18:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.alienware.com/ALX_pages/main_alx.aspx



mislim da sam dosta rekao ,... ima 4 GHz!!

idem se plakat sad Smile

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 14.01.2005 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima nekkih stvari za koje je tablet PC ok. ali... nije za ono sto vecina nas radi. ako treba mobilnost, klasicni laptop je najbolji. ja vec poodavno sve radim iskljucivo na laptopu. dosta putujem i treba mi mogucnost da mogu raditi bilo gde.

ukoliko ne radite motion graphics, video, 3D ili npr. ne ganjate neke lude igre... klasicni P3 na oko 1GHz sa 512Mb je sasvim ok.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 14.01.2005 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SINteX wrote:
http://www.alienware.com/ALX_pages/main_alx.aspx



mislim da sam dosta rekao ,... ima 4 GHz!!

idem se plakat sad Smile


Samo da spomenem, Alienware su jedino dobri u gamingu u kojemu su najbolji. Što se tiče iostalih djelatnosti nisu nešto special... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 14.01.2005 21:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

EEE! WRONG!!!

ako su najbolji gaming station onda mogu raditi sve,....
pogledaj malo komponente,... best of the best

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 14.01.2005 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SINteX wrote:
EEE! WRONG!!!

ako su najbolji gaming station onda mogu raditi sve,....
pogledaj malo komponente,... best of the best


Imam par frendova who could prove you wrong Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 14.01.2005 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

G5 2Ghz x 2
4096 RAM
256 grafika
Applce Cinema Display
------------------------------------------[ nema PCa koji ovom gore moze ista ]----

Usput, napusticu racunare, kupiti stado ovaca i otici u nomade. Mozda napisem i koju knjigu o sustini zivota ili tako nesto Wink
Back to top
View user's profile Send private message
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2005 18:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@devnull
LOL!!!!

dobio si apela za rochkas pa si glavni u kvartu Smile

evo jedan PI-SI koji "konkurira" ovom tom stroju

'Floorstand incl. 1 hot plug power supply module, 4 movable castors and sliding screen with lock, 4 hot plug fans (2x redundant); dualsystemboard with 1x Xeon DP processor, DDR RAM PC2-3200 ECC; floppy disk drive 3.5", DVD drive; PCI graphics, 2xGbit Ethernet LAN onboard, Fast-IDE controller (for 1xDVD + 1x RemoteView or 1x CD/DVD-burner) and 2-channel U320 SCSI controller (IME included) onboard; RAID5 I/O- processor onboard (RAID5 upgradekit optional); BMC Servermanagemet Chip onboard
Processor XEON DP 3.2GHz 1MB/800MHz x2
HDD U320 15k 73GB hot plug 1" M x5
RAID Ctrl onboard key iTBBU 128MB LSI x1

malo je zbrkano pisano,... samo sam c/p,...

cijena,... prava sitnica.

inace,... nema granica u ljudskoj gluposti, a pogotovo kad imaju para i vole kompove vise od cura Smile
koliko para ,.... toliko muzike.

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 15.01.2005 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da je to ganjanje ludih kompova glupost... treba uzeti spravu koja zadovoljava vase realne potrebe i kraj price.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 15.01.2005 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hear hear!

ja sam super zadovoljan sa svojom kantom Smile

2,5 barton,... 512 ddr na 400,... fx 5200,... i to je to,...
vise patim za monitorima, misevima i tastaturama nego za ostalim hardwarajom.

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 15.01.2005 19:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa... to tvoje cudo je sasvim ok.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 15.01.2005 20:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SINteX wrote:
hear hear!
ja sam super zadovoljan sa svojom kantom Smile
(...)
vise patim za monitorima, misevima i tastaturama nego za ostalim hardwarajom.


same here, samo ja uvijek planiram kako bih uredio ambijent u kojem bih radio za kompom, pa pratim šeme za "dom budućnosti" Smile
pronašao sam jedan super dizajnirani komad namještaja sa integriranim kompom (ne mogu sada pronaći link..)
EDIT: evo ga link
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 15.01.2005 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@SINteX,
ma neam ja tam mac to je dream, san, kada budem veliki i to....

Imam isto sto i ti, barton 2500+, 512 ram, 17`` Samsung 757nf

Usput, skoro da nema PCija koji ce da parira applovoj masini, pogotovo ako je u pitanju grafika i DTP. Applje je konstruisan za to, to je bit njegovog postojanja. Mislim, ako se dobro informises pocni da citas o razlikama na nivou instrukcija procesora pa ces da vidis o cemu govorim.

Usput, PC je samo prerazvikan. Apple vec 2 godine koristi 64 bitne procesore a BillGates i x86 ekipa na celu sa Intelom su toliko digli prasinu oko toga na PCiju da sa u jednom trenutku morao da odem na netu da procitam ono jel to to sto ja mislim da je...

E da i da te pitam, da nemas mozda i konkurenta applovom monitoru Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group