Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Napokon uistinu siguran linux?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.12.2004 21:02    Post subject: Napokon uistinu siguran linux? Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.nsa.gov/selinux/index.cfm

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 12.12.2004 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa kad NSA ide popravljat Linux i objavit ono kaj je napravljeno pod istim uvijetima, dakle GPL, kao pod kojim se Linux distribuira, onda osobno mislim da Linux očekuju bolji dani.
bit će zanimljivo pratit kaj se sve dešava oko ovoga....

jedna od još zanimljivijih stvari po meni je tužba u Francuskoj, ne protiv M$a, nego tvrtki koje izrađuju kompjutere i stavljaju Win gore. pošto je kupac na taj način prisiljen prihvatiti M$ EULA, a svi znamo kaj u njoj piše ("mi nismo krivi za ništa, odjebite"...samo drugačije napisano i dugačko jedno 100 stranica).....ja osobno nemam namjeru kupovat ništa di me se prisiljava na takav izbor.
trenutno tražim laptop i osnovni zahtjev je da _nema_ Win gore, oću Linux Very Happy

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.12.2004 22:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo me zaintrigirao taj linux nakon ovakvog linka...

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 12.12.2004 22:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:

trenutno tražim laptop i osnovni zahtjev je da _nema_ Win gore, oću Linux Very Happy


to sam i ja zacrtao sebi,....ali to zvuci kao mission imposible, tj. mozes ti kupiti laptop i na njega staviti linux(ne zanm da ima predoptimiziranih za linux), al ti npr modem nikad nece proraditi,...ne znam da ima modernijih laptopova koji nemaju winmodem. meni na mom npr fino radi i usb i firewire,...ali modem, bluetooth i wireless jok. imam winxp na njemu, a u torbi drzim CD bitdefender.... to mi ispadne kao najbolja opcija.

jebiga,...
Sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.12.2004 22:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kliker wrote:
silence wrote:

trenutno tražim laptop i osnovni zahtjev je da _nema_ Win gore, oću Linux Very Happy


to sam i ja zacrtao sebi,....ali to zvuci kao mission imposible, tj. mozes ti kupiti laptop i na njega staviti linux(ne zanm da ima predoptimiziranih za linux), al ti npr modem nikad nece proraditi,...ne znam da ima modernijih laptopova koji nemaju winmodem. meni na mom npr fino radi i usb i firewire,...ali modem, bluetooth i wireless jok. imam winxp na njemu, a u torbi drzim CD bitdefender.... to mi ispadne kao najbolja opcija.

jebiga,...
Sad


To je i moja najveća zamjerka linuxu: problemi s hardverom, kojih, mora se priznat, ima poprilično...

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 12.12.2004 22:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
Malo me zaintrigirao taj linux nakon ovakvog linka...

hm, mene nije....
linux je kul,...al otkad sam otkrio FreeBSD nije mi toliko napet iako ga i dalje koristim,...
btw, cemu izmisljati toplu vodu sa tim NSA linuxom kad postoji OpenBSD.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 12.12.2004 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes naci neki koji ima conexantov chip i stavit suse gore Smile al samo 9.0 Very Happy (u 9.1 pa i 9.2 je 2.6.x kernel, a hsf driveri za modem su kompajlirai za 2.4.x kernel Smile ) .
razmisljam o stavljanju ili slackware-aili debiana kad kupin neki externi modem Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 12.12.2004 23:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za laptop mi treba samo da radi ethernet.....i da ga mogu (tricky part) spojit u mrežu s winXP mašinom i prebacivat datoteke s jednog na drugi.....

naravno...uvijek postoji Bluetooth opcija za to, ali bi rađe da mogu sve to pospajati.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 13.12.2004 00:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
za laptop mi treba samo da radi ethernet.....i da ga mogu (tricky part) spojit u mrežu s winXP mašinom i prebacivat datoteke s jednog na drugi.....


to bi moralo raditi,.. ethernet nema problema sa tim koliko ja znam,....a nije ni problem umreziti winxp i linux preko tcp/ip-a, ja nisam koristio sambu,...pa ne znam kako ide sa tim.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 13.12.2004 01:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa nije tako teško naći laptop bez winoowsa, ukoliko nisi preizbirljiv Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 13.12.2004 09:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gog wrote:
Pa nije tako teško naći laptop bez winoowsa, ukoliko nisi preizbirljiv Very Happy

Ali teško je natjerati većinu laptopa da prorade s linuxom Laughing

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 13.12.2004 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
da ga mogu (tricky part) spojit u mrežu s winXP mašinom i prebacivat datoteke s jednog na drugi.....


trebas sambu. isporucuje se sa svakom distribucijom.

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group