Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
MP3/CD ili MP3 flash[kupnja]
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 13.01.2005 23:18    Post subject: MP3/CD ili MP3 flash[kupnja] Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako... da li je je bolje uzet mp3 sa 128 mb memorije za 350 kn ili mp3/cd za 500 kn? jer u tih 128 ima oko 30 pjesama dok na cd mogu stavit preko 100,pa sad ne znam,nije sad da sam ikad u zivotu saslušo svih 100 pjesama jednu za drugom,al eto ... zanima me sad vaše mišljenje jer mi se jaaaaaako teško odlučit Crying or Very sad

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 13.01.2005 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A da uzmes onaj od 256, cijenom ce se dostici a velika prednost stika je univerzalnost i velicina...
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 13.01.2005 23:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bas mi je drago da je netko postavio to pitanje jer to i mene trenutno muci. Ja isto ne znam odgovor, al znam prednosti i nedostatke. Jeftini cd/mp3 playeri su mutavi zato sto su obicno spori/losi/brzo se kvare. Osim ako nemas neki poseban model a umu ne bih preporucio nista ispod 750-800 kn i to panasonic po mogucnosti. Iako ni sonyev magnezijev nije uopce los. Al je totalno skup. Confused
A sto se tice flash memorijskih mp3-ja oni su dobri jer se bas ne kvare iako nisu neka marka, bar kolko ja znam. Mislim nisu bas osjetljivi. Al tu je problem kapaciteta. Npr kad putujes negdje velika je vjerojatnost da ce ti 30ak pjesama dosadit (blago vama koji imate laptop) i sto onda? Postoje (po meni optimalni) mp3 plejri koji citaju SD kartice sto je zgodno jer sluze kao plejeri i kao citaci ukoliko imate fotic s istim. Ali bez tog kartice su jos uvijek jako skupe, bar po meni. Dakle ukoliko ne zelis ljetovanje provest sa hrpom pjesama na 4kbps, treba ti nesto s vise memorije.
Naravno, o tebi ovisi za koju svrhu ce ti sluzit i kolko slusas (i dal imas laptop Very Happy ). Znam da nisam bas neka pomoc, sorry, al ja isto zelim nesto jeftino, normalno i optimalno.
E, da, P.S.
Ne kupuj//te NAPA cd/mp3 player za 500 kn (ne znam model). To se kvari uzasno, sporo je i grozno. Govorim na primjerima iz stvarnog zivota.
P.P.S.
Vidio sam negdje samsungov usb mp3 player sa 1GB memorije, al nisam naso nigdje prodajno mjesto tako da ne znam cijenu. Ako neko nesto zna nek veli.
Hvala.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Lota



Joined: 06 Sep 2004
Posts: 31

PostPosted: 14.01.2005 00:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa meni se sad nekako cini da je isplativnije uzeti mp3 stick, jer osim sto je kompaktiniji, ispunjava vise funkcija (storage, mjuza, diktafon, radio..) i nece ti pozderati baterije ko cd, nece preskakati na svakoj kvrgi i na kraju riknuti... al opet, koliko para toli'ko muzike Wink
imas dobrih canyonovih s memory karticama - crnigumenisexy Smile
Back to top
View user's profile Send private message
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 14.01.2005 00:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala svima,ovo mi je dosta pomoglo Very Happy

@stripe: baš sam gledo te od 256 i potpuno si u pravu! 128 mb više za cca 50 kn razlike Shocked

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Empyros 27



Joined: 23 Sep 2003
Posts: 245

PostPosted: 14.01.2005 02:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

šta vam se ćini od ovoga?
ja se isto mislim kupit jedan flash mp3 player od 256Mb a da nije preko 600 kn



http://www.pentagram.hr/specifikacija_TranscendMP3.htm
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 14.01.2005 02:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cool izgled+,jednostavan+lagan i malen = uzmi!

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
lik



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 39
Location: Zgb

PostPosted: 14.01.2005 02:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...možda bi se nekom svidjela i funkcija koju novi stikovi imaju...direktno kodiranje u mp3 glasa, fm radia i line in-a...dođe kao funkcija md playera...

_________________
c...?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 14.01.2005 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako se dvoumite izmedju CD-a i Sticka.. definitivno stick.. kao sto svi kazu, manji je a i.. u jednu ruku je cool.. Stickovi su sad IN koliko ja znam. Very Happy Wink

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 14.01.2005 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ti treba samo slusanje mjuze, uzmi malko bolji MP3/CD. ako ti treba jos funkcija, onda stick... s najmanje 256mb.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 14.01.2005 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja san ima godinu dana uzea iRiver iMP 550 i stvarno je zaaakon!! Smile



iduće šta razmišljan je uzest neki njihov uesbe empetri stik,
ako se mene pita Smile preporučan svima iRiver Cool Wink

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 15.01.2005 00:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Piknuo sam USB/MP3 stick u Diskontu24 za cca 580 kn ... onaj aluminijski kapaciteta 256 megi!
Po mom misljenju za putovanja cd-player ti je najbolji izbor. Kaj imash cd-e ili neke kompilacije i rokaj , mozesh mjenjat ali for everyday life najbolji izbor ti je neki stick, sam do 256 megi jer ti vishe od tog ne treba a 256 megi ti je dovoljno da ako se nadjes u situaciji mozesh nekom drpit nesto s kompa ... owned Smile

Inace vidio sam neke ultra leet playere na memory cardove u HG-u od 1 gb ili od 40 Smile sad ti gledaj dal chesh dizat kredit u tom slucaju ipod ti je bolji izbor Smile pa na rate

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Empyros 27



Joined: 23 Sep 2003
Posts: 245

PostPosted: 15.01.2005 00:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kelso wrote:
cool izgled+,jednostavan+lagan i malen = uzmi!

thnx na jednostavnom savjetu Smile
[ch3wie] wrote:
]Po mom misljenju za putovanja cd-player ti je najbolji izbor. Kaj imash cd-e ili neke kompilacije i rokaj , mozesh mjenjat ali for everyday life najbolji izbor ti je neki stick, sam do 256 megi jer ti vishe od tog ne treba a 256 megi ti je dovoljno da ako se nadjes u situaciji mozesh nekom drpit nesto s kompa

slažem se....
stickovi su " jurišni" playeri
ono... kao CD/MP3 playeri jer ne trebaš nezgrapo u nekom transportnom sredstvu vaditi poveći discman iz omanjeg žepa lijevom rukom u bumpavom busu dok ga desnom pokušavaš otvoriti držeći se ramenom ( WTF?!?$! ) za šipku pokušavajući izvaditi CD i onda zatim zamijeniš ruke, nabiješ CD na mali prst lijeve ruke dok desnom vadiš novi ( a 20 ljudi oko tebe bulji) i onda vješto ubaciš drugi CD, i spremaš prvi . Ideš ga upaliti i skužiš da su ti crkle baterije...a imaš još 25 min tihe i dosadne vožnje
Wink
been there done that....
so..
I'll stick with the stick Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 17.01.2005 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Empyros 27 wrote:
kelso wrote:
cool izgled+,jednostavan+lagan i malen = uzmi!

thnx na jednostavnom savjetu Smile
[ch3wie] wrote:
]Po mom misljenju za putovanja cd-player ti je najbolji izbor. Kaj imash cd-e ili neke kompilacije i rokaj , mozesh mjenjat ali for everyday life najbolji izbor ti je neki stick, sam do 256 megi jer ti vishe od tog ne treba a 256 megi ti je dovoljno da ako se nadjes u situaciji mozesh nekom drpit nesto s kompa

slažem se....
stickovi su " jurišni" playeri
ono... kao CD/MP3 playeri jer ne trebaš nezgrapo u nekom transportnom sredstvu vaditi poveći discman iz omanjeg žepa lijevom rukom u bumpavom busu dok ga desnom pokušavaš otvoriti držeći se ramenom ( WTF?!?$! ) za šipku pokušavajući izvaditi CD i onda zatim zamijeniš ruke, nabiješ CD na mali prst lijeve ruke dok desnom vadiš novi ( a 20 ljudi oko tebe bulji) i onda vješto ubaciš drugi CD, i spremaš prvi . Ideš ga upaliti i skužiš da su ti crkle baterije...a imaš još 25 min tihe i dosadne vožnje
Wink
been there done that....
so..
I'll stick with the stick Laughing


zakon Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ful tipicna situacija

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 17.01.2005 01:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja se ni nisam dvoumio i bio sam uzeo 128mb stick za kojih 450 kuna dok još (kod nas) nije bilo onih od 256. Napa PA-22, nice little fucka. Za ono što mi treba, savršen. Well, da ne moram kupovat baterije, bilo bi savršeno Smile BTW najbolje su Sonyjeve za 3.5 kune Smile

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 17.01.2005 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Danas naletih na ovo Smile
How much music will it fit?

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.01.2005 20:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

narucio, čekam red za isporuku al kažu da su naručili gomilu, možda next week...

http://www.apple.com/ipodshuffle/

tu i tamo bih posudio sesrin iPod 3G od 40Gb ali je pretežak za joging, a i stvar je preskupa ako mi slučajno ispadne negdi, hard disk i to...

ovo mi izgleda super, radi sa iTunesima što je zakon, lagan je, a ne košta više od lošije dizajnirane konkurencije...

512 Mb=750 kn + pedeve (120 pjesmica)
1 Gb = 1125 kn + pedeve (240 pjesmica)

G.
Back to top
View user's profile Send private message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 17.01.2005 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne kuzim sto bi trebalo biti *toliko* kul kod tog ipod shufflea. to sto nema lcd je toliko lose da ne mogu ni zamisliti da koristim takav uredjaj...

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 17.01.2005 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
ne kuzim sto bi trebalo biti *toliko* kul kod tog ipod shufflea. to sto nema lcd je toliko lose da ne mogu ni zamisliti da koristim takav uredjaj...


-ima 22 grama (sa baterijom)
-genijalno je jednostavan i intuitivan
-jeftin
-ipod (znas da valja)
-nisi bas shvatio "shuffle", sta ce ti display ako je u tom modu Very Happy

Last edited by stripe on 17.01.2005 20:28; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.01.2005 20:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Touch and feel, razina završne obrade tj. dovršenost proizvoda i pakiranja kod iPoda je nevjerojatan...to jednostavno treba doživiti Smile

naviko sam na iTunes, playliste i ostalo mi je u njemu tako da mi odgovara, a to što nema mali jeftini lcd koji i onako ničemu ne služi dok trčim ili prebacujem podatke me na 512 Mb playeru ne dira pretjerano...ima par cool dioda koje mijenjaju boju Smile i tako trpam muziku iz iTunesa koje imaju dobro sučelje, a navigacija kroz 7-8 albuma (stotinjak pjesama) ne bi trebala biti problem ako je imalo nalik starijem iPodu...


G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.01.2005 20:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

-nisi bas shvatio "shuffle", sta ce ti display ako je u tom modu Very Happy[/quote]

hehe, to što nema display u appleu prodaju kao "feature" al kad bolje razmislim i nema neke svrhe...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 17.01.2005 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
-ima 22 grama (sa baterijom)

big dil, moj je bez baterije 40ak grama i duplo je manji, pa prezivim

Quote:
-genijalno je jednostavan i intuitivan

pa ne trebas magisterij za skuziti ostale

Quote:
-jeftin

priznam

Quote:
-ipod (znas da valja)

hard drive plejeri su osudjeni na kvarenje prije ili kasnije, flash nisu. no ovdje ne ide ni + ni - ipod shuffleu jerbo je isto flash.

Quote:
-nisi bas shvatio "shuffle", sta ce ti display ako je u tom modu Very Happy

shvatila sam.
pa stavis si shuffle na *bilo kojem* drugom plejeru pa ne gledaj display ako ti se ne gleda. mene interesira sto slusam da si znam kasnije pustiti na kompu/cd plejeru.

nekako mi se cini da je apple uspio mnoge zavarati kako je ovaj novi ipod genijalan.

p.s.
meni baterija traje 40ak sati, ipodu 12. you do the math.

Last edited by spilja on 17.01.2005 23:32; edited 1 time in total

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.01.2005 23:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

pa stavis si shuffle na *bilo kojem* drugom plejeru pa ne gledaj display ako ti se ne gleda. mene interesira sto slusam da si znam kasnije pustiti na kompu/cd plejeru.

nekako mi se cini da je apple uspio mnoge zavarati kako je ovaj novi ipod genijalan.

p.s.
meni baterija traje 40ak sati, ipodu 12. you do the math.[/url]


Gle, što se gledanja što svira tiče, cijela priča je u iTunes library ionako, i čim ga spojiš znaš što kopiraš, koje liste, songove etc...

...ne znam koji usb player da je duplo manji imaš, al za cca 800-900 kuna (manji shuffle) teško možeš kupiti player da je tako finiširan i sa takvom integracijom softwarea i hardwarea...

mislim nema ništa genijalno i inventivno u prvom appleovom usb flash playeru, ili ti se sviđa dizajn ili ne, software paše ili ne i to je to...al da će ih prodat ko smeća, hoće...

G.

Last edited by grzzi on 17.01.2005 23:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 17.01.2005 23:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ne kazem ja da je tvoj plejer losh, niti da ce biti losiji kad dodje iPod...

Meni su ovo prednosti koje sam ti naveo (a i grzzi je isto nave jedan bitan faktor:
grzzi wrote:
Touch and feel, razina završne obrade tj. dovršenost proizvoda i pakiranja kod iPoda je nevjerojatan


Da to pojednostavnim, i Golf vozi, i ima veci gepek ali nekako mi je porsche ipak drazi
Back to top
View user's profile Send private message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 17.01.2005 23:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Da to pojednostavnim, i Golf vozi, i ima veci gepek ali nekako mi je porsche ipak drazi


da, al meni se cini da ovako kupujes Porche s automatskim mjenjacem, a to nije to, zar ne?

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group