Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
DVD-regije?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 15.01.2005 15:26    Post subject: DVD-regije? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, iman jedan problemčić.. nisam dugo uzeo DVD iz videoteke jer neman obicaj, al gledao sam neke dvdove.. stari donio iz amerike pa eto.. uglavnom valjda su ti dvdovi druga regija (ne kuzim se bas u to pa me ispravite ako di pogrjesim). I neki dan uzmen ja spidermana 2 na dvdu i ubacim ja i da cu gledat (u powed dvdu) kad nemoze, pita me za regije nesto.. uglavnom nikako, ja pokusavam i shvatim da mi je preostalo samo jos jedan put mjenjanje regije dvd uredjaja, ja nisam nista dira da nebi jos vise zajeba. Vratim ja DVD kaze tip da sam vec minja regije i da mi je to zbog toga, aa ja nisam nikako minja.. kaze on da je to zbog ovih dvdova iz amerike, pa da se automatski mjenjala regija.. tako nekako.. uglavnom stacu napravit pitam ja njega. kaze on da stavim na regiju 2 (al onda nemogu gledat ove iz amerike Smile, a iman 8 dvdova prva sezona seinfelda pa ono Sad ) uglavnom reka je da ima druga opcija a to je da skinem neke programe koji to zaobilaze, pa sad jel ima ko ovakvih problema i jel zna koji su to programi i kako se to moze rjesiT?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
koskar



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 461
Location: Skopje, MK

PostPosted: 16.01.2005 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da VLC media player i Mplayer 2 zaobilaze zastite. To je slucaj sa Mac verzijama, ne znam za PC. Mozes probati, programi su besplatni. Samo za-googlaj....
cheers

_________________
Drop your panties Sir William, I cannot wait 'till lunchtime!
Back to top
View user's profile Send private message
Nave



Joined: 09 Apr 2004
Posts: 257
Location: Osijek

PostPosted: 16.01.2005 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj s http://tinyurl.com/2cleq , navodno je ucinkovit....

_________________
stručnjaci za ništa, eksperti za sve
A.Dedić
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group