Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
I did it! :)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 28.04.2005 17:46    Post subject: I did it! :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesam, postala sam "expert en evaluation d'accessibilité" Very Happy
i sad sam usla u GTA (group de travail accessiweb) koja suradjuje sa WAI.
u francuskoj za sad postoje 92 kriterija za accessibility koji se u maloj mjeri razlikuju od onih od WAI, dakle za sva vasa pitanja ja sam ovdje, a cim bude bilo vremena stavim jedan tutorijal sa francuskim kriterijima (iako vec postoji WCAG 1.0 koji vam je pristupacan i vjerovatno dosta vas poznaje) tako da vidite razlike i na kojim dijelovima se radi za guideline 2.0 i koja je problematika u toku.

voilà! Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 28.04.2005 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čestitam Keye! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
abeja



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 803
Location: Rijeka

PostPosted: 28.04.2005 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bravo zeno! Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 28.04.2005 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čestitam!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 28.04.2005 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

chestitke!

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 28.04.2005 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cestitam!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 28.04.2005 19:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala ljudi Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
red



Joined: 03 May 2004
Posts: 919
Location: Zabok

PostPosted: 28.04.2005 19:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čestitam!

_________________
Get busy living, or get busy dying.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 28.04.2005 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ev' da se pridruzim cestitikama Very Happy
congrats!

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 28.04.2005 21:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam o cemu se radi al cestitam (:
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 28.04.2005 21:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to curooo !!!!! Very Happy

bisou bisou bisou

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 28.04.2005 21:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

macooooooooo Very Happy

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 28.04.2005 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kud svi tud i mali mujo ... (ofo mi je fakat gupo..alajde)

cesttitam

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 29.04.2005 02:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

respect ..i jos jedan u nizu=)))

a evo i jos jedan.....

u nizu...
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 29.04.2005 06:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

... i ja ne kužim o čemu se radi al zvuči vrijedno pa čestitam! Applause

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 29.04.2005 08:00    Post subject: Re: I did it! :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
jesam, postala sam "expert en evaluation d'accessibilité" Very Happy
i sad sam usla u GTA ...
voilà! Smile

usla si u GTA.. well join the club, ja rasturam San Andreas ko pas svoju mater!
Laughing jokingly..

e fakat svaka cast.. congrats Keye. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 29.04.2005 08:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uh, zao mi je sto pisem sve u kraticama, to je bilo na brzaka, pa sad vidim da nije bas tako ocigledno svima Smile

dakle:
GTA je radna grupa (iliti workshop Wink ) koja radi na valutaciji i standardima pristupacnosti weba sirokoj publici. sto bi bilo sve obrnuto od filozofije neke reklamne agencije koja trazi target ljudi koji joj je interesantan i reklama (pa cak i web u tom smislu) se obraca tom dijelu publike.
Sulien je u svom postu proslog ljeta (kad je bio u Madridu na seminaru) jako fino opisao web accessibility ovdje

"The power of the Web is in its universality. Access by everyone regardless of disability is an essential aspect."
-- Tim Berners-Lee, W3C Director and inventor of the World Wide Web

Dakle informacija i usluga pristupacna SVIMA; svim browserima i naravno, ljudima koji se njima sluze.
Tako imamo samo vokalne ili tekstualne browsere od kojih oni tekstualni ne rade sa javascriptom niti sa css-om.
Osim slijepih i gluhih ljudi, mamo ljude koji se ne mogu sluziti mausom (zbog nekog fizickog hendikepa), koji jako lose vide boje (svaki peti muskarac pogodjen je jednom vrstom daltonizma,kojih ima puno, u vecoj ili manjoj mjeri), postoje ljudi koji jednostavno lose vide pa im losi kontrasti na stranici onemogucavaju pristup informaciji pa cak i ljude sa kognitivnim hendikepom koji citaju stranicu u dijelovima (znaci struktura je jako vazna).

Dakle nas posao je omoguciti pristupacnost informaciji svima.
Ako postoji flash, ponuditi alternativu, ako postoji formular koji radi samo sa javascriptom, ponuditi alternativu.
Ne znam stanje u Hr ali u Fr (a i u svijetu) internet postaje jedan dio administracije, institucionalnih usluga i u italiji je vec izglasan zakon po kojem svi institucionalni sajtovi moraju biti pristupacni sirokoj publici.

Nije nemoguce omoguciti slijepoj osobi prijavu poreza on line. Ili da rezervira vlak ili avion. ili da obavi spezu preko neta.
Ali treba svijest onoga koji radi te sajtove (i neki zakon vjerojatno) da bi se to postiglo.

Dakle udruga Braillenet koja direktno suradjuje sa WAI (web accessibility initiative) i ostalim evropskim udrugama, osnovala je GTA i za sad nas je oko 70 ali zadatak nam je bas "osvijescivanje" ljudi o vaznosti pristupacnosti weba (ebote, osjecam se ko jehovin svjedok Laughing ) i rad na problematici u vezi standarda i trazenje alternativa da se sav taj rad oko pristupacnosti pojednostavni i postane "pristupacan" svim webmajstorima Smile

eh da, prije nego sto zavrsim:
sto je vas web pristupacniji google ce ga bolje interpretirati i vase ce informacije biti pristupacnije jer sjetite se uvijek kad radite sajt:
"Google is a blind person"
Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 29.04.2005 09:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanimljivo.. nisam do sada razmišlja o ovom..
kul Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 29.04.2005 10:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bravo!!1 gg Wink

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 29.04.2005 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

čestitam Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 29.04.2005 11:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kul! fakat!

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
niksy



Joined: 29 Sep 2003
Posts: 727

PostPosted: 29.04.2005 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
zanimljivo.. nisam do sada razmišlja o ovom..

Takodjer... jako zanimljivo i jako korisno...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 29.04.2005 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

respect
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 30.04.2005 09:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

c.r.

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group