Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Isplativost web dizajna

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 09.09.2005 20:05    Post subject: Isplativost web dizajna Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako...Mene full zanima web dizajn ali nekako imam osjećaj da od toga danas ne možeš živjet...Sada sam pao u dilemu...zar mi nije bolje učit programiranje (c++,vb...),nego usavršavat web dizajn ? Nekako mi se full čini da programeri puno bolje zarađuju nego web dizajneri... sada sam se zainteresirao da odem polagat onaj certificirani seminar za flash ali sada mi je palo na pamet da bi mi bolje bilo da učim programiranje ! meni se sviđa i web dizajn i programiranje ali neznam za šta da se odlučim... što mi vi predlažete ? da nastavim web dizajn ili da pređem na programiranje ? i zanima me koliko web dizajner zarađuje ?

unaprijed se zahvaljujem !
Eric

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.09.2005 21:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaboga decko imas 15 godina... cime se ti zamaras. odi uci tamo matematiku fiziku povijest sta vec imas u skoli da prodjes srednju kako spada, a ovime se bavi iz hobija. najprije nauci dobro to sto sad tek vjezbas, onda ces sve vidjet u drugom svjetlu. kazes da si sad tek poceo, a vec razmisljas ima li smisla - HALO. ja sam mislila da ljudi ovdje dizajniraju zato sto to vole a ne zato jer je ekstra placeno - sretan si ako radis ono sto volis i jos te za to placaju. ako ti je "dobra zarada" jedini motiv odi bit odvjetnik ili doktor ili trgovac nekretninama.

ovo govori osoba koja programira od 7. razreda osnovne i "vjezba" HTML/CSS od negdje 3. srednje i jos nije odlucila sto ce radit u zivotu, al sigurno nece ovo sto trenutno studira. nemoj forsirat odraslost ako ti nije nuzno. dizajniraj i programiraj iz zabave i budi sretan dok te starci hrane.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 09.09.2005 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesi ga zaprasio, decko ce patiti od depresije Smile

potpuno se slazem sa postom iznad,,
al cu ti probati odg.. imam par frendova koji rade na aplikacijima i mogu reci da jako dobro zive, to rade oduvijek i to vole.. ne guraju nos u dizajn iako imaju svoje misljenje u tome. dizajn se dobro placa, jedino ako si freelancer ili radis u firmi koja ima svoj bradn i radis na njemu i materijalima za firmu. dizajn studiji su rijetki koji daju placu dizajnerima kakvu oni zasluzuju, nazalost.

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 09.09.2005 21:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eric zamaraš se time previše
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Phiber



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 319
Location: Čakovec, Kroejša

PostPosted: 09.09.2005 22:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
nemoj forsirat odraslost ako ti nije nuzno.


tak je.

_________________
- Xatrix Security news portal -- redizajn napravljen, al radim css Smile
- - TIP / Rapid IT : web design & hosting -- za ovog ne, taj je u ladici Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 10.09.2005 00:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čemu ovo?

Mislim pitanje jeste glupo ali zar niko nije našo da odgovori fino, nego svi prosuli BigBrother priču? Vratite se u 15tu.

Dear Eric,
ti si mlad i karakteristično za tvojih 15 godina je da tako razmišljaš. Ako tako nastaviš za jedno 7 dana ćeš da shvatiš da najbolje na svijtu žive kriminalci pa ćeš da kupiš utoku i rokneš par ljudi, obogatiš se itd. Grešim?
E sada poenta je: radi i bavi se onim što ti bolje ide od ruke i što te čini sretnim. Ja volim programirati i to radim, i ako znam da traženje bisera donosi više love, ili možda ubijanje ljudi...

Nadam se da sam ti pomogo.
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 10.09.2005 01:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiče isplativosti, ne bih povlačio neke strašne paralele, pošto nisam programer. Iskreno, ako želiš uspjeti, šta god radio, moraš to znati jako dobro. Ili imati vezu, koja će ti dobavljati debile od klijenata, koji dobro plaćaju a ne znaju da dobiju sranje. Ali, ajmo se držat one prva varijante. S obzirom na tvoje godine, možeš naučiti, hm, pa čak i oboje.

Ja do 20. godine nisam znao šta je dreamweaver. Onda sam otkrio flash, pa dreamweaver, a onda i html/css, itd. Još uvijek nisam došao do 22. godine, (još par dana Smile)), ), no već sam toliko toga naučio, i odbio 2-3 stalna posla vezana za web.

Ako sam ja mogao naučiti toliko toga u kratkom roku, ti možeš do 21 biti direktor. Hoćeš svoje ciljeve ostvariti u webu, ili čisto programiranju, svejedno je. Plaća ne ovisi o tehnologiji, nego o klijentu, i tvojoj cijeni. Ako želiš zarađivati 6-7 000 kn, možeš to i kao web developer, dizajner i sl. isto kao i u ulozi programera.

Eto, al se nasrah. Laughing E pa, sretno. Wink

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 10.09.2005 12:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

/dev/null, bas ne znam sto je u tvoj postu razlicito od onog sto sam ja napisala, cak ima i identicnu poantu Rolling Eyes

mislim da Adrian jako pametno govori, imas tu srecu da si saznao da to postoji tako mlad. mi smo, pretpostavljam, prva generacija "klinaca" koja se bavi webom posto je taj zanat vrlo mlad, tako da za koju godinu preuzimamo Twisted Evil dobro salu na stranu, bas ono sto Adrian kaze - ako nastavis vjezbat i usavrsavat se tvoj ce ti skill donijet i poziciju i novac - bar je tako u idealnoj drzavi, no smijemo se nadat da ce jednom tako bit i kod nas.

i uvijek se sjeti da imas vremena Wink hell, ja imam skoro 20 (in less than a month Shocked ) pa sam jos uvijek uvjerena da ga imam i da ne moram odabrat "bas danas" Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 10.09.2005 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma kužim ja vas svih samo bolje je da se sada opredijelim i počnem učiti to što želim raditi,a ne da sada do dvadesete učim flash i šta ti ga ja znam da bi se sa 20 godina odlučio baviti programiranjem i onda učivm to do 25...to nema logike...

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 10.09.2005 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a zasto ne bi mogao oboje? ne shvacam zasto svi imaju filing da se moraju "odlucit" za nesto, zaboga ja sam 7 godina svirala klavir, godinu dana trenirala rukomet, 6 godina programirala, 3 godine radila web siteove i ucila Photoshop / Fireworks, par mjeseci Flash... i evo sad idem opet ucit crtat rukom Smile
naravno, u sviranju klavira i rukometu sam saksala skroz, ali bitno je da sam probala i shvatila da mi ne ide - moras probat da bi bio siguran sto ti ide bolje i sto ti se vise svidja.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 10.09.2005 13:22    Post subject: ajme Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo ti konkretan savjet, kad si tvrdoglav kao i ja.

Smisli neki jebeni projekt. Nešto stvarno gadno teško za napravit. Onda ga rastavi na dijelove. Pa na još manje dijelove. Onda si napravi vremenski raspored, i stani gazit redom.

Dok budeš radio komad po komad, učit ćeš tehnologije koje se koriste za izradu. I proći ćeš dosta tih tehnologija, ako smisliš pametan projekt. Tu mogu biti i flash, i html, i dizajn, i web programiranje, (koje se ne razlikuje strašno puno od standardnog "home-based" programiranja) i opet si naučio svašta. Poslije samo kažeš, više neću radit ovo, ne sviđa mi se. Radit ću samo ovo, i tu ću bit maher.

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 10.09.2005 13:30    Post subject: Re: ajme Add user to your forum ignore list Reply with quote

Adrian wrote:
Smisli neki jebeni projekt. Nešto stvarno gadno teško za napravit. Onda ga rastavi na dijelove. Pa na još manje dijelove. Onda si napravi vremenski raspored, i stani gazit redom.

Ovo ti je najbolji savjet što si ga ikada mogao dobiti

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 10.09.2005 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

procitao neki dan na teletekstu. najplaceniji u hrvatskoj su "informaticki inzinjeri" (sta god to bilo), a podatak koji me malo iznenadio da medju najnizim placama su "graficari"

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 10.09.2005 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
procitao neki dan na teletekstu. najplaceniji u hrvatskoj su "informaticki inzinjeri" (sta god to bilo), a podatak koji me malo iznenadio da medju najnizim placama su "graficari"


isto u francuskoj

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 10.09.2005 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nekidan sam čitao (tu, u jamerici) kako 60-70 % ljudi koji danas nešto studiraju, nebudu to radili za slijedećih 10-15 godina.Tih poslova više neće biti, ili barem ne u tom obliku u kojem su ga studirali.
I ja mislim da je to istina.
I mnogii ljudi šta rade npr. web design danas, to sigurno nebudu radili za pet godina, jer neće moći živjeti od toga.Jednostavno,....web designera sve više, a posla sve manje.
Savjet 1-ne zamaraj se time šta ćeš raditi za 10 godina, jer to jednostavno nemožeš znati.
Savjet 2-ono što radiš sada(ili studiraš) radi najbolje što možeš.
d
Sorry ak zvučim ko stari didlek kaj soli pamet, al ja to i jesam.Tu nema pomoći.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 10.09.2005 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiče onoga "smisli neki projekt" thingy, pazi da ne zadereš glavom oblake (da si ne zamisliš nešto preteško), i pomiri se s time da, koliko god time naučio tonu stvari, projekt nikada nećeš dovršiti.

Upravo sam na taj način ja naučio sve što znam... ali na svakom projektu bi došao do 70% i onda shvatio da sam time toliko naučio da sad mogu pristupiti istoj stvari puno pametnije. I onda ispočetka, samo na drugom projektu. I tako sve do danas, kad sam napravio prvi ozbiljan projekt (web site) - prije toga sve su bile igrarije za učenje.

Možeš si jako pomoći u svemu tome ako si nađeš prijatelja koji zna iste stvari i spreman je učiti tempom kao i ti, s kime možeš pristupati razvijanju istih projekata. To je jako motivirajuće jer se obojica gurate naprijed zajedničkim naporima. Meni je uvijek bilo najviše žao što nikad nisam našao osobu koja bi imala znanja, vremena i volje razvijati sa mnom stvari koje sam zamislio - većinom je to programiranje, ali naravno svaka aplikacija na kraju mora dobiti i frontend - jer ovako imam tonu stvari u glavi i ne stignem to sve napraviti sam unatoč tome što znam to igraditi.

Adrian wrote:
Dok budeš radio komad po komad, učit ćeš tehnologije koje se koriste za izradu. I proći ćeš dosta tih tehnologija, ako smisliš pametan projekt.

I na kraju ćeš ze zakačit za ono što te najviše fascinira. Možda i za sve Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 10.09.2005 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Smisli neki jebeni projekt. Nešto stvarno gadno teško za napravit. Onda ga rastavi na dijelove. Pa na još manje dijelove. Onda si napravi vremenski raspored, i stani gazit redom.

Dok budeš radio komad po komad, učit ćeš tehnologije koje se koriste za izradu. I proći ćeš dosta tih tehnologija, ako smisliš pametan projekt. Tu mogu biti i flash, i html, i dizajn, i web programiranje, (koje se ne razlikuje strašno puno od standardnog "home-based" programiranja) i opet si naučio svašta. Poslije samo kažeš, više neću radit ovo, ne sviđa mi se. Radit ću samo ovo, i tu ću bit maher.


respect

Quote:
Upravo sam na taj način ja naučio sve što znam... ali na svakom projektu bi došao do 70% i onda shvatio da sam time toliko naučio da sad mogu pristupiti istoj stvari puno pametnije. I onda ispočetka, samo na drugom projektu. I tako sve do danas, kad sam napravio prvi ozbiljan projekt (web site) - prije toga sve su bile igrarije za učenje.


...zbog toga poludim(dođeš do 70% i vidiš da možeš jebeno bolje).....to si odlično rekao...... Smile .....no to je samo faza kroz koju moraš proći da bih napredovao....

Quote:
Možeš si jako pomoći u svemu tome ako si nađeš prijatelja koji zna iste stvari i spreman je učiti tempom kao i ti, s kime možeš pristupati razvijanju istih projekata. To je jako motivirajuće jer se obojica gurate naprijed zajedničkim naporima. Meni je uvijek bilo najviše žao što nikad nisam našao osobu koja bi imala znanja, vremena i volje razvijati sa mnom stvari koje sam zamislio - većinom je to programiranje, ali naravno svaka aplikacija na kraju mora dobiti i frontend - jer ovako imam tonu stvari u glavi i ne stignem to sve napraviti sam unatoč tome što znam to igraditi.


...ovo je odličan savjet.... i ja sam isto naletio na taj problem....ako možeš nađi si prijatelja-cu kao i ti kojeg to zanima i zajedno se učite i usavršavate....

...ovo što kažu Aco i Sulien su dva najbolja savjeta koja ti stvarno puno mogu pomoći!
Nisam htio da ovo ispadne da ponavljam ovo kao papiga ali dečki su stvarno pogodili u "žliu"....
respect Wink

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
AngalotH



Joined: 23 Jul 2004
Posts: 70

PostPosted: 13.09.2005 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle, ti si jedan od mlađih ovdje, ko i ja (17), dakle puno vremena imas, dovoljno za programiranje i za web. najbolja je varijatna programiranje, a poslije, ako zelis, samo na to nadogradis web dizajn, i onda ostale jezike bazirane na C+ (asp, php, java, actionscript, perl) i baze podataka (makar mislim da to vec dobro utreniras na programiranju) . Ja evo ne znam programirat, to bi me moglo malo zakinut jer mislim u buducnosti prec na web aplikacije, jer programiranje je dobra podloga za to.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.09.2005 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AngalotH wrote:
Gle, ti si jedan od mlađih ovdje, ko i ja (17), dakle puno vremena imas, dovoljno za programiranje i za web. najbolja je varijatna programiranje, a poslije, ako zelis, samo na to nadogradis web dizajn, i onda ostale jezike bazirane na C+ (asp, php, java, actionscript, perl) i baze podataka (makar mislim da to vec dobro utreniras na programiranju) . Ja evo ne znam programirat, to bi me moglo malo zakinut jer mislim u buducnosti prec na web aplikacije, jer programiranje je dobra podloga za to.


ako možeš napravit super dizajn, nađeš nekog ko radi super kod i zajedno rulate....
nitko ne može sve, pogotovo u informatici.... specijaliziraj se za ono kaj te zanima, budi uber u tome i imaš budućnost....

jako je teško povezat sve dijelove da se živi od toga....

trebaš:
1) nekog ko će naći klijente
2) nekog ko će zašrehat klijente
3) nekog ko će napravit super dizajn
4) nekog ko će programirat na osnovi onoga što klijenti žele
5) nekog ko će im slomit noge kad ne plate (ovo je trenutno povezano sa mojom situacijom)

ako zaboraviš 5) vidit ćeš da jednostavno ne možeš sve.... rađe budi NAJBOLJI (ili među najboljima) u jednom području, nego se gurat u sve i ostvarit prosječnost....
ja sam osobno prestao radit bilo kaj u vezi dizajna... imam super talentirane ljude za to i gotovo... ja isto ne uspostavljam prbi kontakt sa klijentima...imam ko to radi....


još da se riješim programiranja ..... Wink


uvijek je bolji biti na vrhu u jednoj stvari, nego ići na nešto tipa "jesam dobar,ali nije to to" za sve..... nađi kaj te više zanima.... nađi frenda koji može popunit drugi dio.....
i onda možete kaj hoćete....

inače?.... ne bu dobro.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.09.2005 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:

5) nekog ko će im slomit noge kad ne plate (ovo je trenutno povezano sa mojom situacijom).


jos ces i sam naci klijente, jos ces i sloziti neki dizajn, jos ces i gurnut neki kod unutra da to radi. al jos da prljas ruke... zato odmah kreni sa tockom 5 Smile nadji osobu za to haha

m,nogo iskustva losih nazalost
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
forca



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 13.09.2005 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
silence wrote:

5) nekog ko će im slomit noge kad ne plate (ovo je trenutno povezano sa mojom situacijom).


jos ces i sam naci klijente, jos ces i sloziti neki dizajn, jos ces i gurnut neki kod unutra da to radi. al jos da prljas ruke... zato odmah kreni sa tockom 5 Smile nadji osobu za to haha

m,nogo iskustva losih nazalost


da, obavezno tocku 5!!!
i jos malo losijih iskustava!
Evil or Very Mad

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 15.09.2005 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
procitao neki dan na teletekstu. najplaceniji u hrvatskoj su "informaticki inzinjeri" (sta god to bilo), a podatak koji me malo iznenadio da medju najnizim placama su "graficari"


to je ekipa koja zna raditi.
a ne kenjati o zlatnom rezu Mad Twisted Evil

nhf RazzWink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group