Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
dizajneri i odjela
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 17.12.2003 00:21    Post subject: dizajneri i odjela Add user to your forum ignore list Reply with quote

procital u novinama da dizajneri nebi smjeli nositi odjela jer se automatski smatra da time dokazuju da su manje kreativni.

e a sad mene zanima dal i vi mislite tako, znam da budete svi rekli da je to točno ali stavite se u poziciju da vas čeka neki veliki poslic a klijent je konzervativni stari bankar, dali bi si obukli odjelo na intervju ili bi dosli obuceni u standardnu oblekicu?
Back to top
View user's profile Send private message
lee



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 67
Location: Zagreb

PostPosted: 17.12.2003 00:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

od jela prije intervjua nije dobro jesti burek s mesom recimo jer nea tog orbita koji ce to ubit.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 17.12.2003 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja obicno sarmu malo popapam, a na sastanak dodjem u pidjami i gore adidas trenirka, ona crna, ona koRn trenirka. i uzmem malo sarme sa sobom za domjenak.

al nisu ni bureki losi moram priznat, dapace vrlo dobri
Back to top
View user's profile Send private message
ivan



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 320
Location: Zagreb

PostPosted: 17.12.2003 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lee wrote:
od jela prije intervjua nije dobro jesti burek s mesom recimo jer nea tog orbita koji ce to ubit.

ne moraš bezveze naglašavati "burek s mesom", zato jer drugačiji burek ne postoji! Smile

_________________
no ojro
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 17.12.2003 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brajo Ivane,pitologija 5 Smile))

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.12.2003 10:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe.. he did his homework.

nego.. ovo sa odjelima. moze biti djelomicno istina. Ljudi najcesce ocjenjuju druge ljude po oblacenju. Pristup nekome je razlicit, ti mozes imati nekakav super expensive suit ali ono sto je glavno je tvoj pristup. Dakle, ako si onakav kakav si uvijek, nakon kratke konverzacije ce tvoja kreativnost ili barem zelja za time izaci na vidjelo (naravno ako netko ima to u sebi). Samo pricam da sudjenje o knjizi po koricama ne valja. Isto tako se moze i probati sa nekakavim ne-standardnim suitovima ili sa naopakim kravatama, farbanjem kose, piercingom na faci ili jos bolje iz nosa pa do uha ili kvazi Keith Flint zurka ili jos bolje obuci se u Pantomime Horse-a ili Pantomime Chicken ili se maskirati u ronilacno odijelo Jacques Cousteau-a. Laughing

Just my opinion, stop me if I'm wrong.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 17.12.2003 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ivan wrote:
ne moraš bezveze naglašavati "burek s mesom", zato jer drugačiji burek ne postoji! Smile


ke ti brljas, kak nema? pa burek sa sirom

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.12.2003 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
ivan wrote:
ne moraš bezveze naglašavati "burek s mesom", zato jer drugačiji burek ne postoji! Smile


ke ti brljas, kak nema? pa burek sa sirom


Smile U praksi da ali u teoriji ne. Sva sreca da je samnom u razred isao fuckin' expert za takva jela pa sam saznao sve i svasta od njega.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 17.12.2003 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:

nego.. ovo sa odjelima. moze biti djelomicno istina. Ljudi najcesce ocjenjuju druge ljude po oblacenju. Pristup nekome je razlicit, ti mozes imati nekakav super expensive suit ali ono sto je glavno je tvoj pristup. Dakle, ako si onakav kakav si uvijek, nakon kratke konverzacije ce tvoja kreativnost ili barem zelja za time izaci na vidjelo (naravno ako netko ima to u sebi). Samo pricam da sudjenje o knjizi po koricama ne valja. Isto tako se moze i probati sa nekakavim ne-standardnim suitovima ili sa naopakim kravatama, farbanjem kose, piercingom na faci ili jos bolje iz nosa pa do uha ili kvazi Keith Flint zurka ili jos bolje obuci se u Pantomime Horse-a ili Pantomime Chicken ili se maskirati u ronilacno odijelo Jacques Cousteau-a. Laughing

Just my opinion, stop me if I'm wrong.


da, to je tako ako te osudjuje neko pametan ko kuzi da knjigu ne procjenjujes kroz korice. ali ako taj isti je totalno konzervativnih gledista, kad mu dodje frajer sa rincicom u nosu i na skejtu, automacki ga drukcije gleda, kroz neku perspektivu "neozbiljnosti" a ne "kreativnosti" jer mu je vjerojatno taj pojam nepoznat

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.12.2003 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dizajneri i graficari bi trebali nositi bijele mantile (doktorske ili mesarske, po izboru Laughing ) ako se nalaze u agenciji ili nekom poduzecu.
to je za klijenta very professional Cool

a ako si free-lance... mh... meni sigurno ne pada na pamet da se predstavim u klasicnom kostimu sa suknjicom do koljena Rolling Eyes
preferiram crno ili jeans. Cool

a osobno... kad bih ispred sebe imala dizajnera u odijelu...onako, instiktivno, nikad mu ne bih dala posao Confused
to je valjda to.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.12.2003 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tocno to carr. Ako dodjes na skate-u na sastanak tip ce si mislit: "ma daj kaj ce mi taj balavi shmrkavac radit dizajn, idem kod onog skockanog tipa koji barem djeluje normalno". Da to je tako, ali posao se obavlja u odjelima ili barem u nekakvoj normalnijoj odjeci. Da ne shvatite ovo krivo i ja se isto oblacim nekada tipa skater-like ali kada imam nekakav sastanak ili onda se obucem prihvatljivije jer:
1) ne zelim biti tamo jedini koji je u Casual,
2) bolji i ozbiljniji razgovor se postigne,
3) mozda ako nista drugo me zaposle kao manekena barem... (uhh.. .. ) Smile.

Jednom sam bio u odjelu jer sam imao nekakav sastanak tj. prezentaciju u firmi i ostali smo dulje, bio je petak i odmah nakon toga sam krenuo prema van, tj. prvo na cugu i tako dalje, dakle oko 20:00 sam bio u odjelu sa frendovima koji su manje-vise skateri u pivnici na pivi i iskreno - bilo mi je super. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.12.2003 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
Tocno to carr. Ako dodjes na skate-u na sastanak tip ce si mislit: "ma daj kaj ce mi taj balavi shmrkavac radit dizajn, idem kod onog skockanog tipa koji barem djeluje normalno


philatz, taj balavac moze stavit i odijelo al ce ostat balavacu odijelu i ja mu opet necu dati posao.

ono sto kaze carr stoji, covjeka gledas u oci i u book i onda procjenis, iako ekstremizmi u oblacenju nisu pozeljni ni u jednom slucaju jer ipak govore o covjeku i njegovom karakteru.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.12.2003 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye: pogledaj moj prvi post. I'm all for that, ali ne pricamo o tebi niti o meni, tj. barem ja ne pricam, ja pricam iz svojeg lica jer se konstantno borim sa ljudima koji gledaju na takve stvari tako da sam naviknuo na to vec. Covjeka mozes gledati u oci i onda procjeniti ali mi zivimo u hrvatskoj i sva pravila nase nove generacije otpadaju dok god imamo frajere tipa "Mahuner" na polozajima. My opinion. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.12.2003 12:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam philatz da ne pricamo ni o tebi ni o meni.
pricamo o klijentu. i totalno se slazem sa tvojim prvim postom.
ja obicno uprotrebljavam JA kad se stavljam na mjesto klijenta. jer mislim da je empatija igra veliku ulogu u kontaktu s klijentom.
uostalom kontakt to je posao accounta.
a dizajner nije account.

ali ne mislis da se tvoj nacin predstavljanja ipak mora konformirati prema osobi koju imas ispred sebe?
ni klijent nije stereotipan. Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.12.2003 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

exactly.. posao dogovara "komercijala" (eto..) a posao izvode dizajneri ili kako vec...
Glavno je da je ispred tvrtke nekakva osoba koja ce prezentirati firmu, a kasnije dizajneri rade svoje. Kako dizajner izgleda to nema veze. To se naravno podrazumjeva za firmu, a za freelance.. ma uostalom, nema veze.. ulazimo u razgovore a stvarno nema veze, neka se svatko snadje kako zna (prezentira) & may the best man win. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 17.12.2003 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
& may the best man or woman win. Smile

dodao bih samo ovaj "or woman" da se pripadnice lijepseg spola ne osjete izostavljene slucajno jelte Smile
A jos ako su u igri i neke suknjice do koljena sa prorezicem, pobjeda im je zagarantirana Cool

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.12.2003 12:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
ma uostalom, nema veze.. ulazimo u razgovore a stvarno nema veze, neka se svatko snadje kako zna (prezentira) & may the best man win. Smile


ma ima veze, philatz, ulazimo u totalni brainstorming Wink
moja su pitanja uvijek postavljena u tom smislu jer volim povrat drugih ideja, tako mogu utvrditi ili promijeniti moj osobni stav.
pa zar nije to svrha foruma? Very Happy


ps. ako woman pobijedi zbog proreza, onda je to intelektualni poraz Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.12.2003 12:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ Zyt.. da.. sorry.. MAN & WOMAN naravno.. pisao sam nabrzinu i nisam niti skuzio. Very Happy

@keya: .. nego.. ok.. u win. Smile
Ma skuzio sam da cijelo vrijeme vrtimo pricu i svako si misli svoje.. ja sam cijelo vrijeme gledao na taj stav firme a ti kao freelance koliko sam skuzio... fckn brainstorming. Rolling Eyes Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 17.12.2003 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:

Ma skuzio sam da cijelo vrijeme vrtimo pricu i svako si misli svoje.. ja sam cijelo vrijeme gledao na taj stav firme a ti kao freelance koliko sam skuzio...


Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.12.2003 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy

the important thing is that we survived..

E da.. evo samo primjera radi.. kod mene u firmu cesto dolaze razno razni ljudi i nude nam reklamiranja po casopisima i tako dalje.. Moj direktor ima jedan vrlo zanimljiv nacin raspoznavanja ljudi, ako je osoba gospodin ili gospodja [zyt. Smile] onda je prema njoj/njemu super, a ako je onako, "s ceste" (quotiram istog) onda je prema njemu onako, baaad. Ja recimo nisam takav, meni su svi isti, dakle da li je to direktor firme ili netko tko je na praksi tamo, all the same. Pa si sad zamisli s kakvim ljudima imam posla...

da se osiguram od mogucih tuzbi:
navedene osobe, pojave i likovi nemaju nikakve veze sa stvarnim dogadjajima, osobama, pojavama i likovima. Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 17.12.2003 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam samo htio naglasiti da tu nisi "ti" faktor, nego oni, koji su mozda polupismeni debili koji ne razumiju nista, i nece staviti tvoj portfolio, iskustvo i znanje prvo, ali eto imaju para i oce sajt
i ne-oni neznaju cijeniti kreativnost, sta je za nekog tamo kreativno obucen mladic, je za njih drogeras

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.12.2003 13:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da to je to carr.. that's it. i naravno da su polupismeni debili koji ne gledaju portfolio jer ga niti ne kuze.. nego te samo gledaju jel'.. i tocno ovo sto kazes, misle da si narkic.. Very Happy

ma..

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 17.12.2003 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
ps. ako woman pobijedi zbog proreza, onda je to intelektualni poraz Wink

A ako su im sposobnosti jednake, radovi jednako dobri, uglavnom, tu su negdje svi (musko i zensko, dvije zenske, tri zenske, tri frajera, nije bitno, poanta je da su ostali kao zadnji u nekoj selekciji, i ostaje ti usporediti njih medjusobno, neovisno o radovima) - the job goes to the one with the best appearence Wink jer je to jedino sto ih razlikuje, a u neku ruku izrazava i osobnost, zrelost, zelju za poslom, bla-ser-kenj [barem po mom dosadasnjem iskustvu]

Uglavnom, odjelo u nekim slucajevima nazalost ipak cini covjeka, koliko god se to meni osobno ne sviđalo, danasnji svijet nazalost funkcionira tako i tome se treba prilagoditi, odnosno biti toga svjestan i preopkrenuti to u svoju korist Wink

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
SalEX



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 78
Location: home

PostPosted: 17.12.2003 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mora da se dosta lose oblacite ako na vas gledaju kao na narkice Wink
no mislim da imate ves dovoljno godina da se ne morate kroz odjecu iskazivati...
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 17.12.2003 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nekak, neznam zakaj ljudi briju da nisi 'umjetnik' a nisi obucen da se OMA vidi da si umjetnii, znaci podrapane hlace, kombinacije 12 boja, rucno sasiveni dijelovi, abnormalno luda kosa, sto taskica nekih, itd itd.
Imam osjecaj koda se neki forsaju tak sam zato da bi ljudi rekli, gle oni su 'umjetnici'

z druge strane, pricam to nekoj curi nevezanoj u ovaj nas svijet, i kaze, pa da, oni imaju svoj stil, a ja kao, koji imam benetton majcu i levis hlace, ja neam svoj stil? pa ekvivalentno tome, nemogu biti ni 'umjetnik' a kamoli dobar ako se vidi vec iz oblacenja da nemam 'svoj stil' nego se oblacim ko hrpa ljudi?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group