Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nostalgija...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 01.10.2005 04:00    Post subject: nostalgija... Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo bas sam danas pricala s nekim i prisjetila se kad sam igrala Golden Axe, Prehistorik i Super Mario u DOS-u... a onda je postojao i neki tutor-program DPR (DOS pomocu racunala) koji je sve super objasnjavao na primjerima i tek tad mi je postalo jasno kako su nekad ljudi mogli zbilja raditi u tome.

pred nekog vremena napisala sam tutorial (na engleskom) kako ispisivat listu fileova/direktorija u .txt file, iako sumnjam da je netko od ljudi koji su ga procitali (stotinjak njih) isto i pokusao.. ljudi su skroz zabravili command line Sad dobro ne govorim o onima koji koriste UNIX koji je i bez grafike jako mocan OS, no DOS je skroz degradiran i u novim verzijama oduzete su mu sve naprednije funkcije koje je nekad imao.

evo ja se zalim, a cak nisam ni toliko stara (tek mi je 20 za par dana)... ali bas mi je to ostalo u lijepom sjecanju. sta ces, nisam bas voljela loptu kad sam bila mala Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
hrky



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 174
Location: Zagreb

PostPosted: 01.10.2005 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ah taj dobri stari DOS... kako mi nedostaje Crying or Very sad

Znas sta mi jos fali... parni stroj!
Juriš 30 na sat kroz preriju, vjetar u kosi i bez brige na pameti!

Ma je samo salim, nel'chee, nemoj se ljutit Angel

_________________
i'm Rick James, bitch!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 01.10.2005 10:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ nel`chee

Ovaj tvoj tut je ful dobar,ali što bi mene zanimalo je kad bi magao izbrojati sve podditektorije u direktoriju i njihove podirektorije i kompletnii broj datoteka u u glavnom direktoriju uključujući i broj datoteka u podirektoriju i njegovim podirektorijima.
Rolling Eyes Sad sam i sam sebe zbunio. Very Happy
Hoću reći, da li je moguće izvesti pomoću command prompt-a da izbrojiš broj datoteka zadatog direktorija ( bez obzira koliko on sadržavao podirektorija i oni podirektorija ) uključujući i broj njihovih datoteka. Mislim da je sad jasno što želim postić Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 01.10.2005 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

DOS zakon Very Happy i dalje imam u podrumu neki IBM PC koji je [bukvalno] stariji od mene, kad me pukne ta nostalgija, igram Tetris, Blockout, Test Drive 1&2, Stunts, Frogger....

i za listanje direktorijuma uvek i koristim tu DOS metodu.... doduse za ovo sto feelfree hoce, samo u XPu kliknem desnim dugmetom na ikonicu od foldera i pogledam properties Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
/dev/null



Joined: 22 Dec 2004
Posts: 144

PostPosted: 01.10.2005 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ko se sjeca NCDa?SmileSmileSmile Od tuda je sve pocelo...
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 01.10.2005 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kako win generacije nikako ne mogu da razumeju sto mi je prvi program koji instaliram na comp Total Commander Very Happy onda tek mogu da funkcionisem Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 01.10.2005 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lol, borko da bitce da se feelfree toga nije sjetio Laughing

nazalost, moja IBM 386-ica se vise ne moze upaliti (moj brat ju je zadnji koristio Evil or Very Mad ) tako da nista od toga... mislim cak da ga je stari bacio - moj prvi komp Crying or Very sad još uvijek cuvam neke crteze koje sam nacrtala u Paintbrushu (tad se tako zvao, u Win 3.1) - dakako, neke igrice se nisu mogle vrtiti u windowsima pa sam ih zato igrala u DOS-u Smile

nije da ja zudim za starom tehnologijom, vec danas jako malo ljudi zna sto je command prompt. iskljuci im mish i bespomocni su.
super je meni graficko okruzenje, ali neke jednostavne stvari (kao printanje liste fileova na koji god zelis nacin) nisu prenesene i zato se covjek ponekad vraca na staro.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 01.10.2005 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja imam negdje DPR zakopan na backupu starog harda :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 01.10.2005 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel'chee wrote:

lol, borko da bitce da se feelfree toga nije sjetio Laughing
Laughing


Ni na kraj pameti Very Happy
Mislio sam da napravim takav jedan ispis u .txt file. Ma nema veze.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
andrej`
Guest





PostPosted: 01.10.2005 14:26    Post subject: Reply with quote

cd..

To su bili dani...
Back to top
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 01.10.2005 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da.....
siječam se kako sam pokušao u bios-u formatirati disketu... pisalo je low-level format... i naravno bezuspješno, odnosno uspješno sam formatiral disk a ne disketu. ono, došal sam s commodera 64 (koji nije imal diskove) na pc...

a prva "prava" igra je bila wolfenstein 3d i doom... a danas trebaš P6 na 3000mhz da pokreneš tetris... Rolling Eyes

u svakom slučaju DOS je zakon. i dan danas ponekad otvorim dos prompt i sigurnije radim nego s ovim winexplorerom...

NC RULES!!

_________________
sig.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 01.10.2005 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

F4usT wrote:
a prva "prava" igra je bila wolfenstein 3d i doom...

buraz upravo tu iza mene pere doom2 i to na laptopu koji je stariji od nekih forumaša ovdje (featuring win95) Smile

Ja uopće nisam nostalgičan. Da li je netko od vas uopće vidio tekst editore u DOSu? Užas. Igrice? Koma. Sve neke nepokretne bezumne arkade. Doom uopće i nije pravi 3D. Windowsi 3.x? Neupotrebljivo. Prenosili smo si igrice i druge stvari na 20+ disketa i zbog toga znali sve parametre za ARJ - što nam to danas koristi? Treba prestati gledati natrag sa nostalgijom i zgrabit sadašnjost, kad se na kompjuteru stvarno možeš izrazit po prvi put

BTW tata mi je prije koju godinu na CD-u donio nekakav Spectrum emulator (bilo je i drugih) i sa njim stotine prastarih legendarnih igrica. Sav sam oduševljen ubacivao fajlove u emulator i očekivao da ću se prisjetiti dobrih starih dana kad sam kao klinjo ubacivao igrice u kazetofon. Rezultat? Svaka igrica kojoj bih rekao START bi trepnula i ispisala "GAME OVER". U djeliću sekunde bi se izvrtjela čudovišta oko mene oduzevši mi sve živote, ne bih uspio stisnuti ni tipku niti vidjeti što se dešava. Odustao sam od cijele stvari, nisam ni provjerio da li se izvršavanje može usporiti Confused

Jedino što sam na novom kompu uspio pokrenut je bio XQuest

Svatko tko je igrao zna kakva je to legendarna igra bila Cool Za to je trebao pravi skill Surprised
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
burne



Joined: 11 Jan 2004
Posts: 602
Location: Split

PostPosted: 01.10.2005 23:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eh vi nostalgicari...

ja se jos dobro sjecam prijateljeve 386, na kojoj sam u 4 sata presao Aladdina, i kad je bio onaj nivo sa tepihom, mi smo na kucistu pritisnuli onaj TURBO botun da bi ugasili turbo da bi sporije islo... e to je bio hack stoljeca... mi smo se smijali tome jedno 2-3 godine iza toga...

a sto se tice prenosenja preko disketa... warcraft smo prenijeli na 20 disketa, ponavljajuci jedno 4 puta zbog toga sto su diskete krepavale ko lude...

a kako sam naucio raditi sa winsima koji bi mi explorer error svako malo oderali... hehe... tako sto bi formatirao svako dva dana, otkrivao moci fdiska i pravog reparticioniranja... da ne govorim sve druge gluposti...

NC me isto fascinirao uvijek... ali nemogu jednostavno taj Total Commander organski... neznam... znam puno ljudi koji bez njega (kao i gore potpisani) nemogu funkcionirati... al ja ga nemogu... nekako mi je explorer postao jako drag... posebno kad se srusi... nevalja koristiti commander koji se ne rusi... nije mi to djir Very Happy

ah. ta nostalgija... al dobro, odo sad igrat Juiced Very Happy

_________________
http://www.vidosh.com - moj folio, v2.0 reborn | http://www.damirphoto.net - ćaćine fotke
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 03.10.2005 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

wolfenstein i doom su zakon... i duke nukem 3d sa svojim realno predstavljenim pandurima Wink
a inace jedna od NAJREALNIJIH simulacija voznje su Test Drive 1 i Test Drive 2. Pa se vi smejte kolko ocete Razz

jedino tu imas 'realnu' snagu auta [a ne ono u petoj ubrzanje ko space shuttle], realnu sirinu puta [a ne da kroz jednu traku moze 4 auta da se provuche] i sve to... ako hoces da preteknes nekog, brzina nize, gledas jel dolazi i tek onda mozes da krenes, ako ga makar malo potkacis gotova pricha [a ne ko u NFS i slicno da ti frontalni sudar pri 300kmh samo izvrti auto], manuelni menjac [ako nateras motor u blokadu, kraj igrice, isto ko i da si se zakuco u stenu Very Happy] i ostalo Wink



inace jedan od najvecih pocetnickih bisera koji sam napravio. oko 3-4 god, ja jedino znam da ukucam DOS [tad nije bilo bootloadera], cd igre i onda biram sta cu Wink

i u jednom trenutku se napuni HDD od 40tak mb, a ja bas hteo da snimim jos neke nove igre sto sam dobio. i ukljucim logiku - pa ja kod igrice uvek pozivam samo .exe file, nikada nisam koristio ni jedan drugi - dakle svi su oni tu bespotrebni. i obrisem sve sto nije exe Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 03.10.2005 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jao ja doma jos imam stunts na dvije original diskete Very Happy
e to je totalni zakon. izgubih djetinjstvo gradeci staze s onim poremecenim loopovima i tunelima sa zidom po dijagonali Very Happy
ahhh...
dave i nastavak necemo ni spominjat Smile
bio je jedan cd s gomilom igrica (al tih igrica na cd stvarno puno stane) i to smo na staroj 486ici derali danononcno.

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.10.2005 21:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ehm, ajd moze pomoc? kako da slozim nekakav multiple rename fileova u nekom folderu, npr. da samo obrisem dio (koji se u naslovu svakog filea ponavlja)?
iskreno sad mi ne pada na pamet kako bi se to moglo izvest, a zbilja mi treba Confused

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 04.10.2005 00:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

XXCOPY:
http://www.xxcopy.com/index.htm#download

MULTIREN:
http://www.pcmag.com/article2/0,1895,27029,00.asp

Very Happy

EDIT: See this - http://www.google.com/search?hl=hr&q=dos+multi+rename&lr=

Last edited by mile on 04.10.2005 01:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 04.10.2005 00:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jeah I knew it Smile ma dobro, posluzit ce, ali voljela bi pronac nacin da to iz DOS-a izvedem. mozda kakav .bat file? i dalje sam open for suggestions.

MultiRen nije ni besplatan. fuck it.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 04.10.2005 10:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to je preveliko smaranje, imas u total commanderu odlican multi rename tool. ctrl+m ili ctrl+t Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group