Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CRNCI i MI
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 28.11.2005 13:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

JA!

bas me zanima o cemu se radi!

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 28.11.2005 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

wiggers.

i ja bi da se vrati rad. Laughing

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 28.11.2005 23:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
realocirat će ga sa druge strane sljemena

programer Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Peewee



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 711
Location: Velika Gorica

PostPosted: 28.11.2005 23:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rad je zakon, vrati ga obavezno....

_________________
Pi (Pee) is a mathematical constant equal to approximately 3.14.
zivili!!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
okram



Joined: 13 Oct 2005
Posts: 2
Location: buljkey@yahoo.com

PostPosted: 28.11.2005 23:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, dragi modovune,cini mi se da ima ljudi koji su shvatili sliku,koji su greskom shvatili drugacije i onih koji ju nisu zeljeli shvatiti.E ti zadnji su mi digli tlak!A vjerojatno i tebi! Ma osobno me boli caruk za vjeru boju koze i jezik,ak me ne ugrozavas,mene i moju obitelj! Ali crnci na balkanu...pa kako oni uopce ikome tu mogu smetati.Pa zar mi ovdasnji bjelci nismo sami sebi WASP a neki drugi bjelci su nam crnci?I tako obrnuto!Dosta više toga. PAX

_________________
bubrezi mi rade brže od mozga
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 29.11.2005 00:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo me,......
da vam pokušam objasniti o čemu se radi (iako, očito nisam u tome dobar...,).
Stavio sam slikicu u galeriju (prvi puta kao triptih, inače ne radim to, osim ako sam htjeo uštedjeti prostor, pa bi jednostavno stavio dva-tri rada odjednom)Dakle, ova je imala nekakav koncept kao triptih.Uz sliku sam dodao text koji govori o tome kako je amerika tehnološki najrazvijenija zemlja na svijetu, ali je daleko od najrazvijenije po, npr. mortalitetu novorođenčadi.Text je bio citat iz New Yorkera.Na engleskom. Ja sam na to dodao kako je to zato jer je skoro 40% populacije crno.Misleći pri tome kako taj dio amerike koji je tehnološki najrazvijeniji malo, jako malo zahvaća u crnu populaciju.Mortalitet novorođenčadi je najviši.....gle čuda, među crncima.Po mom mišljenju, to se uklapalo u koncept fotografije.(ne radi se na slici o malim bebama, to je bila samo ,jel se tako kaže, metafora, )
I, onda, evo, kako kaže Okram, došlo je do nesporazuma (uglavnom, i to mojom krivicom, jer nisam bio dovoljno jasan)Pa je sve krenulo lagano u svađicu, pa sam ja maknuo rad, jer mislim da je Galerija krivo mjesto za takva prepucavanja.
Eto, ....
još jednom se ispričavam onima koji su me krivo shvatili (pa onda i ja njihovu reakciju)
Hvala na pokazanom interesu za slikicu, budem je stavio natrag.....
d
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Wink Smile Smile Smile Wink
Back to top
View user's profile Send private message
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 29.11.2005 00:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eno je u Galeriji.........
respekt,
d
Back to top
View user's profile Send private message
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 29.11.2005 10:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
pellmat wrote:

ironicno je to sto u danasnjem drustvu oni koji se deklariraju i svugdje prikazuju (i paradiraju) kao najveci vjernici obicno su ti koji su najveci nacisti/rasisti.

Istina, veliki vjernici su prvi koji će uprijet prstom i izdvajat ljude prema boji kože. Ja osobno poznajem jednog kojem nije problem reć crnčuga i nazivat ih prljavim i šugavim .... a da u životu nije imao/la bliski susret sa crncem ..... pa ti vidi ......


Jel' postoji razlika između "svi crnci su prljavi/whatever" i "svi koji se deklariraju kao veliki vjernici su nacisti/rasisti"?

Samo pitam.

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
vinka



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 7
Location: velika gorica, rijeka

PostPosted: 29.11.2005 12:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako sam dobro shvatila poistovječuješ to što netko naziva crnca prljavim i šugavim s tim što netko kaže da velik broj vjerskih fanatika su nacisti i rasisti , točnije pitaš se nije li to isto (ako sam te krivo shvatila ispričavam se)
moje mišljenje je da nikako nije isto. nitko nije uvrijedio ni jednu vjeru s ovom izjavom, jer je naglašeno da su potencijalni rasisti i nacisti oni koji se samo predstavljaju kao veliki vjernici, čija vjera je već fanatizam, dakle nitko nije spominjao prave, iskrene vjernike i sl. a s druge strane rasisti uzimaju SVE crne kao šugave i prljave. mislim da je u tome velika razlika
osobno sam odgajana jako liberalno i nikad nisam vidjela problem u bilo kakvim ljudskim razlikama, ali sam zato s druge strane više puta naišla na zid. postavili su ga ljudi koji ne razumiju/ ne žele razumjeti/ prihvatiti razlike i poštivati ih. nikad mi to nije bilo jasno, ako već toliko vole svoje, zar je tako velik problem poštivati druge Question Shocked
pozdrav Smile
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 29.11.2005 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Upoznao sam jednog crnca nedavno, prvi vic koji je ispričao ide ovako:

Šta je najgore prokletstvo na svetu?
Ako si crn, imaš mali qrac i ne znaš da igraš basket Very Happy


i onda dodao: jbt ja stvarno ne znam da igram basket Laughing





inače nemam ništa protiv onih koji su došli u civilizaciju i primili njene običaje. imam protiv onih što hoće da naprave afriku u evropi (usa?) i protiv onih koji hoće da profitiraju na tome što su im 'uskraćena prava', i generalno mrzim duple standarde (npr kad se crnci međusobno zovu nigga, sve je ok al ako ih belac zove tako onda je pogrdno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 29.11.2005 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

inače nemam ništa protiv onih koji su došli u civilizaciju i primili njene običaje. imam protiv onih što hoće da naprave afriku u evropi (usa?) i protiv onih koji hoće da profitiraju na tome što su im 'uskraćena prava', i generalno mrzim duple standarde (npr kad se crnci međusobno zovu nigga, sve je ok al ako ih belac zove tako onda je pogrdno.[/quote]

He, he,...svatko je nigga, ako je cool (bez obzira na boju kože).
A neki nigga (nigger) koriste isključivo za imenovati rasu. Tada je krivo.
d
PS teško je razumjeti rasizam kad nemaš dovoljno, kako da kažem, materijala .
Evo, da ilustriram američki rasizam.
Kćer mi ide u osmi razred. Živimo u dijelu koji je naseljen advokatima, brokerima, doktorima, dakle lovaši, dakle-bijeli.
E, sad, da djeca ne odrastaju u takvom izoliranom okruženju (jelda, pa nismo mi valjda rasisti,...ta logika), u školu ide i nekoliko crnaca.I, naravno, sva antirasistička logika je zadovoljena.Da nema jednog problema....oni njih svako jutro dovezu sa school busom u školu, a poslije nastave vrate natrag kući. U BRONX.
E, pa TO je za mene rasizam, na američki način.
d
Back to top
View user's profile Send private message
M@T



Joined: 23 Oct 2004
Posts: 51

PostPosted: 29.11.2005 14:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja se sjecam jedne scene prije 15-tak godina kad sam izlazivsi iz NAME na trgu otvorio i pridrzao vrata crncu da udje (kultura, ne), covjek Shocked nije mogo doc sebi (valjda je iz JAR-a) i beskonacno mi se zahvaljivao....
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 29.11.2005 15:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

modovun wrote:

He, he,...svatko je nigga, ako je cool (bez obzira na boju kože).
A neki nigga (nigger) koriste isključivo za imenovati rasu. Tada je krivo.


eto, upravo sam u tome pisao Laughing

kakve bi reakcije okoline bile kad bi ja svom prijatelju belcu rekao 'white boy' sa znacenjem da je on kul? odma' bi me popljuvali kako sam rasista jer su mi belci ql i crnci nisu

i jel sam ja manje kul zato sto sam belac [i necu da dozvolim da me neko oslovljava sa nigga]? Shocked


modovun wrote:

PS teško je razumjeti rasizam kad nemaš dovoljno, kako da kažem, materijala .


istina, zato se i ne trudim Laughing mada ovde u grckoj crnci jedino sto rade je da idu po ulicama i prodaju piratske DVDove Wink

modovun wrote:

Evo, da ilustriram američki rasizam.
Kćer mi ide u osmi razred. Živimo u dijelu koji je naseljen advokatima, brokerima, doktorima, dakle lovaši, dakle-bijeli.
E, sad, da djeca ne odrastaju u takvom izoliranom okruženju (jelda, pa nismo mi valjda rasisti,...ta logika), u školu ide i nekoliko crnaca.I, naravno, sva antirasistička logika je zadovoljena.Da nema jednog problema....oni njih svako jutro dovezu sa school busom u školu, a poslije nastave vrate natrag kući. U BRONX.
E, pa TO je za mene rasizam, na američki način.
d


To je jedan od primera preterivanja u 'izjednacavanju'. Cuo sam da tu u USA [bar u nekim drzavama] postoje kvote za zaposljavanje - npr bar 30% zaposlenih u firmi mora da bude crno il tako neshto. Po kom osnovu oni teraju vlasnika firme da bude RASISTA i da neke ljude koji mozda [tj vrlo verovatno] imaju bolje obrazovanje i sve ostale uslove za posao odbije da bi zaposlio crnca? Na kraju krajeva - on im isplacuje platu i moze da zaposljava koga hoce. Sta npr ako mu crnci ne idu uz namestaj? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 29.11.2005 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čini mi se da se ne raspravlja o pravoj temi. Moš ti crnca u Zagrebu volit koliko hoćeš dok je jedan i egzotičan. Ali je ta tvoja ljubav prema njemu samo teoretska jer je on za tebe vanzemaljac. Onaj tko u Zagrebu nije rasist, taj si popije kavicu s Albancima, Makedoncima, Cigićima i ne pizdi kad mu kćer izlazi s Muslićem. A toga je jako malo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 29.11.2005 16:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="daex"]Čini mi se da se ne raspravlja o pravoj temi. Moš ti crnca u Zagrebu volit koliko hoćeš dok je jedan i egzotičan. Ali je ta tvoja ljubav prema njemu samo teoretska jer je on za tebe vanzemaljac. Onaj tko u Zagrebu nije rasist, taj si popije kavicu s Albancima, Makedoncima, Cigićima i ne pizdi kad mu kćer izlazi s Muslićem. A toga je jako malo.[/quote]

Daex, točno to,
.... i ja mislim da me borko nije razumjeo.
Mene crnci zovu nigga (uh, gle bjel sam), zato što me smatraju frendom, i mene to ne smeta, jer i ja njih smatram frendom To je kao kod nas oslovljavati nekoga sa stari.Zaboravi značenje te riječi.
Oni koji upotrebljavaju tu riječ doslovno,......su rasisti. Simple as that.
A tebi ak ne paše nešto uz namještaj, razmisli o tome kakav namještaj to imaš.
d
Back to top
View user's profile Send private message
borko



Joined: 30 Aug 2004
Posts: 133
Location: Beograd / Thessaloniki

PostPosted: 29.11.2005 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

modovun wrote:

Daex, točno to,
.... i ja mislim da me borko nije razumjeo.
Mene crnci zovu nigga (uh, gle bjel sam), zato što me smatraju frendom, i mene to ne smeta, jer i ja njih smatram frendom To je kao kod nas oslovljavati nekoga sa stari.Zaboravi značenje te riječi.
Oni koji upotrebljavaju tu riječ doslovno,......su rasisti. Simple as that.
A tebi ak ne paše nešto uz namještaj, razmisli o tome kakav namještaj to imaš.
d


lupio sam za namestaj, moja poenta je bila samo to da je izjednacavenje preraslo u rasizam.

razumeo sam te prilicno dobro al nema veze Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 29.11.2005 18:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

borko wrote:


To je jedan od primera preterivanja u 'izjednacavanju'. Cuo sam da tu u USA [bar u nekim drzavama] postoje kvote za zaposljavanje - npr bar 30% zaposlenih u firmi mora da bude crno il tako neshto. Po kom osnovu oni teraju vlasnika firme da bude RASISTA i da neke ljude koji mozda [tj vrlo verovatno] imaju bolje obrazovanje i sve ostale uslove za posao odbije da bi zaposlio crnca? Na kraju krajeva - on im isplacuje platu i moze da zaposljava koga hoce. Sta npr ako mu crnci ne idu uz namestaj? Very Happy


evo da cujes onda jos jednu:
u fr postoji sistem borbe protiv rasizma a jedan od tehnika je slijedeci:
posaljes iste zivotopise ljudi sa jednakim kvalifikacijama samo se jedna npr zove Fatima a druga Catherine. i ne bi vjerovao koliko odgovora ima catherine a koliko fatima.
catherine je dobila 4 odgovora u tjedan dana a fatima u dvije godine ni jednu.

ili posaljes dva pristojno obucena decka koji odu do istog bara u razmaku od par sati i pitaju ima li posla za konobara: dok je crncu receno "zao nam je ne trebamo nikoga" za onog bijelog vlasnik bara kaze "ja meni sad ne treba ali imam prijatelja tu blizu on treba konobara".
onda crni decko ode do tog bara gdje trebaju konobara a vlasnik kaze "ne ne trebamo", nakon toga dodje bijeli i on kaze " kad mozes poceti? veceras?"

eto zato postoji kvota od 30%.
a kvota postoji i za hendikepirane osobe.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 29.11.2005 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.halde.fr/
doslovni prijevod bi bio: visoki autoritet za borbu protiv diskriminacije (bilo kojeg tipa).
predsjednik je bivsi vlasnik renaulta (chapeau).

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zbezuknuta



Joined: 26 Nov 2005
Posts: 8
Location: _beliscHe_

PostPosted: 29.11.2005 19:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma tko to ne voli ljude druge rase da ga istučem?! Smile
meni su dapače oni baš super, varietas delectat (ha ha latinski) ili ti različitosti vesele Smile bilo bi dosadno kad bi smo svi bili jednaki.

_________________
-g00d newS 4 pe0ple wh0 like bad news_
Back to top
View user's profile Send private message
modovun



Joined: 17 Aug 2005
Posts: 152
Location: New York

PostPosted: 29.11.2005 19:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sva sreća, u americi NE postoji zakon od 30%.
Jedan od razloga je taj što bi to bilo ......rasistički.Ameri jako paze da ne legaliziraju svoj rasizam, barem ne nikakvim zakonima.
Razmislite.....pa taj zakon bi potvrdio, vrištao - Da, mi smo rasisti, pa smo zato prisiljeni to regulirati zakonom.
Poanta u onom gore opisanom primjeru je taj, što to nije zakonom regulirano. To se radi da se pokaže da - mi nismo rasisti-,...ali, oni ipak ne žele te crnce iz Bronxa u svom susjedstvu po noći, ili vikendom.A kako se TO regulira....pa jednostavno - cijenom nekretnina u određenom kvartu, koju crnci jednostavno ne mogu platiti.
d
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 29.11.2005 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da ne otvaram novu temu ..... a blisko je trenutnoj raspravi (rasizam wise)
http://iskon.hr/vijesti/page/2005/11/29/0333006.html .... koliko tu ima rasizma i može li se uopće nazivati tako .... ?

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 29.11.2005 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Da ne otvaram novu temu ..... a blisko je trenutnoj raspravi (rasizam wise)
http://iskon.hr/vijesti/page/2005/11/29/0333006.html .... koliko tu ima rasizma i može li se uopće nazivati tako .... ?


rasizam je jer poistovjecuju pedofilicare sa homoseksualcima

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 29.11.2005 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
kakarinac wrote:
Da ne otvaram novu temu ..... a blisko je trenutnoj raspravi (rasizam wise)
http://iskon.hr/vijesti/page/2005/11/29/0333006.html .... koliko tu ima rasizma i može li se uopće nazivati tako .... ?


rasizam je jer poistovjecuju pedofilicare sa homoseksualcima


meni to sve smrdi da skreću pozornost na pedofilske aktivnosti u crkvenim krugovima ....
kao ono: amo malo skrenut našim ovcama pažnju i okrivit homoseksualce ....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.11.2005 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

voilà Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 30.11.2005 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma katastrofa, pa tu odluku su trebali donijet pred 100 godina, gadi mi se to njihovo prodavanje magle i igranje pravednika...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group