Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
veliki problem u OS-u

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 02.01.2004 09:19    Post subject: veliki problem u OS-u Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ovako. imao sam instalirane winXP na jednoj particiji ali su mi My Documents bili na drugoj. zbog nekih problema formatirao sam sistemsku particiju i instalirao winXP 'na cisto'. i sada evo problema. pod proslim sistemom zakljucao sam my documentse tako da ih mogu samo ja korisiti, a sada kada je sve iznova instalirano, ne mogu pristupiti tom folderu jer je zakljucan a ne pita me ni sifru. probao sam se logirati kao 'administrator' ali opet ista stvar. to mi je sad ogroman problem jer su mi u toj mapi bili svi dokumenti,pjesme...znate kako to vec ide.
ajde vi to mozete Wink
thnx

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 02.01.2004 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

instaliraj linux jerga ne zanimaju windows NTFS fail sistem prava i sl... numero duo je instalacija windows servera i opcija - take ownership -
sigurno im jos nesto, mozda cak i jednostavnije al mi ne pada na pamet ..
mozda snimit na kede i otvorit na nekom kompu koji ima FAT32 fs ??
neznam jutro je Smile
prvo radi garant drugo takodjer a i 3. bi moglo ako su NTFS prava u pitanju a vjerujem iako nisi napisao da jesu.
btw jesu podaci bili toliko vazni i vrijedni ove muke ?
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 02.01.2004 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da da, to je to - linux. nije mi uopce palo na pamet - valjda je jutro Wink
nisam jos probao ali sad cu pokusati, nadam se da ce going to work.
i vjeruj mi, vazno je, ali imam HRID linux live pa mi nije bad pokrenuti ga s dvd-a.
enivej, tenkju

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 02.01.2004 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo pokusah ja sa knoppixom i on otvara te fileove bez problema, ali sam ih pokusao prebaciti na drugu particiju i nece, ali ne samo ovaj zasticeni folder vec sve datoteke-ne dopusta zapisivanje na disk?? ima li koji iskusni linuksas?

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 03.01.2004 20:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesi li probao dodati Everyone i staviti im full control premision pod security tabom ? (to se sve nalazi pod properties od foldera ili file-a)
Naime to što imaš admin ovlasti ne znači da automatski možeš pristupiti svakom folderu ili file-u. Ako je postavljen samo određeni user pod security, nemožeš pristupiti tom folderu ako nisi ulogiran kao taj user, ali možeš promijeniti ovlasti ako si ulogiran kao admin.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group