Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kolko para za ovo?
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 29.12.2005 23:11    Post subject: Kolko para za ovo? Add user to your forum ignore list Reply with quote

aj dečki pliz pomozite...

kolko biste vi para min. uzeli za nešto tipa www.ocklub.net

sa programiranjem,dizajnom...ma svime.

hellpp

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 30.12.2005 01:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam odgovoriti na pitanje, ali preporucam da naslov eksportas kao .gif a ne .jpeg jer imas ruzne artefakte oko slova

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 30.12.2005 01:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se cini odredivanje cifri za ovakvo nesto dosta relativnim, pa jedino sto ti mogu preporuciti je da si izracunas koliko si sati potrosio na izradu i pomnozis s nekom normalnom cijenom po satu. Iskreno ne bi pretjerivao, jer letimicnim pogledom (citaj: otvorio tri stranice i na svakoj ostao 2 sec) mi izgledao kao neki od brojnih OS CMSomova + modul galerija + forum + sto nisam vidio.. pa ne mozes niti naplatiti kao da si sve sam isprogramirao, ...
Stavimo li to sve na stranu, na kraju ovisi o tome od koga ces potrazivati pare i koliko je on u mogucnosti/spreman dati para, a tu ti vise ne mogu pomoci.
Jedino mi jos preostaje bubnuti npr: 50-120kn po satu, stavio sam dosta siroko, pa nek netko drugi suzava do mile volje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TreeZZ



Joined: 13 Feb 2004
Posts: 94
Location: Istra

PostPosted: 30.12.2005 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

niste me razumjeli. JA NISAM radio ocklub, nego cu radit nesto slicno ko i ocklub. I sada moram dati ponudu...pa bi htio znat kolko bi se para tu moglo izvuc...

_________________
axynet.org
one step closer to the end
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 30.12.2005 11:18    Post subject: Re: Kolko para za ovo? Add user to your forum ignore list Reply with quote

TreeZZ wrote:
aj dečki pliz pomozite...


ima tu i cura Wink Very Happy

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 30.12.2005 11:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TreeZZ wrote:
niste me razumjeli. JA NISAM radio ocklub, nego cu radit nesto slicno ko i ocklub. I sada moram dati ponudu...pa bi htio znat kolko bi se para tu moglo izvuc...

Pročitaj ponovo Tediusov post i umjesto da zbrojiš sate koje si potrošio, pretpostavi sate koje ćeš potrošiti, ostalo je isto...

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 30.12.2005 16:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

How much to charge
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.12.2005 17:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
How much to charge


dakle oko 40 do 70 $ na sat ... ako uzmes u obzir da je nadnica hrv-usa otprilike 1=1 dolar prema kuni (hoću reći da za recimo A4 letak, obostrani u nas naplatiš pripremu oko 1000 kn, a u USA oko 1000 $, web stranica za manju firmu recimo 8000 kn u hrvatskoj, 8000 $ u USA ... onda bi to bilo oko 40 do 70 kn po satu za nas ovdje?

otprilike tako nešto i ide...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.12.2005 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovdje u parizu ovo vrijedi najvise 3000eura (faktura, ne na crno).
nema tu puno posla to slozis u tjedan dana.

sad ne znam koji je odnos euro-kuna.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.12.2005 17:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
ovdje u parizu ovo vrijedi najvise 3000eura (faktura, ne na crno).
nema tu puno posla to slozis u tjedan dana.

sad ne znam koji je odnos euro-kuna.


3000 kn je definitivno malo Smile

koliko naplatiš recimo logo u francuskoj... frendica mi u belgiji naplati 3000-5000 ojra samo logo, bez ikakve knjige standarda itd ... ?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.12.2005 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ne radim logace (nisam graficki dizajner) a i ako radim onda je to nesto nebitno, oko 200 eura Smile

mislim da bi trebalo ipak praviti razliku izmedju web i grafickog dizajnera.

uglavnom slazem se i ja da je 3000 kn malo i ne vjerujem da je odnos 1:1 jer nasuprot euru vase place nisu 7 puta manje.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.12.2005 20:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
frendica mi u belgiji naplati 3000-5000 ojra samo logo, bez ikakve knjige standarda itd ... ?

.


gle ja mislim da je tovja frendica:
1 dobar dizajner
2 ima velike klijente i projekte
3 sigurno ne napravi logo u dva dana

ali onaj sajt koji si pokazao nema veze sa velikim dizajnom ni velikim klijentom, a ja sam ti dala cijenu za onaj sajt Smile

inace cijene znam jer smo uclanjeni na prestataires.com koji dobavljaju posao (spajaju klijente i webmajstore) i uvijek postoji budget koji nudi klijent i njegove poslovne sifre da bi se vidjelo s kim se ima posla Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.12.2005 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
ja ne radim logace (nisam graficki dizajner) a i ako radim onda je to nesto nebitno, oko 200 eura Smile

mislim da bi trebalo ipak praviti razliku izmedju web i grafickog dizajnera.

uglavnom slazem se i ja da je 3000 kn malo i ne vjerujem da je odnos 1:1 jer nasuprot euru vase place nisu 7 puta manje.


koliko čujem od ljudi koji rade vani, grafički dizajner u nekoj ozbiljnoj firmi ima između 2500 i 5000 ojra, a u americi između 3 i 5 k us dolara, tako nešto je i ovdje ... u kunama naravno ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.12.2005 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
grzzi wrote:
frendica mi u belgiji naplati 3000-5000 ojra samo logo, bez ikakve knjige standarda itd ... ?

.


gle ja mislim da je tovja frendica:
1 dobar dizajner
2 ima velike klijente i projekte
3 sigurno ne napravi logo u dva dana

ali onaj sajt koji si pokazao nema veze sa velikim dizajnom ni velikim klijentom, a ja sam ti dala cijenu za onaj sajt Smile

inace cijene znam jer smo uclanjeni na prestataires.com koji dobavljaju posao (spajaju klijente i webmajstore) i uvijek postoji budget koji nudi klijent i njegove poslovne sifre da bi se vidjelo s kim se ima posla Smile


btw, nemam veze s tim sajtom ... samo sam se nadovezao na to da je to u fr 3000 ojra, a to bi bilo odi oko 3000 kn onda... *po ovoj mojoj logici...

Smile

to je primjer dobro naplaćenog logotipa, za dobru firmu ... i odi je ista situacija, za logo nekad 500 kn, a nekad i 5000...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.12.2005 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

koliko čujem od ljudi koji rade vani, grafički dizajner u nekoj ozbiljnoj firmi ima između 2500 i 5000 ojra,.


decko moj, nemoj ti bas svasta ljudima vjerovat Confused
isti dizajneri koji u hr zaradjuju od 3 - 5 K kuna u italiji i fr nece zaraditi vise od 1500 eura neto. (moguce je da ti ljudi bubaju godisnju cijenu zarade koje kad odbijes sve poreze dobijes puno puno manje)

a ako pricas o "facama" budi siguran da ni u hr ne zaradjuju malo Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.12.2005 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
grzzi wrote:

koliko čujem od ljudi koji rade vani, grafički dizajner u nekoj ozbiljnoj firmi ima između 2500 i 5000 ojra,.


decko moj, nemoj ti bas svasta ljudima vjerovat Confused
isti dizajneri koji u hr zaradjuju od 3 - 5 K kuna u italiji i fr nece zaraditi vise od 1500 eura neto. (moguce je da ti ljudi bubaju godisnju cijenu zarade koje kad odbijes sve poreze dobijes puno puno manje)

a ako pricas o "facama" budi siguran da ni u hr ne zaradjuju malo Smile


ljudi koji ovdje rade u marketing agencijama, grafičkim i inim studijima "grafički dizajn" , "programiranje" (html, flash, php, bla bla), i slično o čemu na ovom forumu uglavnom razgovaramo, whatever ti smatrala pod tim, imaju od 2500 - 5000 kn plaću (u prosjeku).

Ne ulazim u kvalitet rada tih pojedinaca, jer ima ljudi koji rade izvrsno, a ima ih i koji rade ispod prosjeka...

my point je da je u usporedivim firmama plaća za usporedivi posao ovdje i u europi u u usa, u našoj branši usporediva jedan za jedan... više manje ...


G.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.12.2005 20:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ti kazem samo da isti o kojima pricas i koji rade u italiji i fr ne zaradjuju 2500-5000 eura.
placa u EU je dva, eventualno, tri puta veca od vasih. 1:1 nema sanse. Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.12.2005 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
ja ti kazem samo da isti o kojima pricas i koji rade u italiji i fr ne zaradjuju 2500-5000 eura.
placa u EU je dva, eventualno, tri puta veca od vasih. 1:1 nema sanse. Smile


Kažeš da čovjek u uhodanoj firmi sa dobrim klijentima, koji je recimo "senior designer" ili "art director" radi za 700-1500 ojra ili u USA za 1000-2000 dolara... pa toliko mu dođe najam rupe na manhattanu ... Razz

nedavno sam isto o tome pričao sa frendom koji je neko vrijeme radio u ny graphic design malo u fušu, njegova je nadnica bila ravno 1:1 sa mojom, 800 dolara za letkić, 1000 baksa za plakat itd... uglednije firme naravno naplaćuju masno više, kao i ovdje.

dakle možda nije uvijek 1:1 ali je sigurno blizu ...

btw kolika je onda tebi plaća, i kako s tim preživljavaš u fr ili si big shot? Smile)

http://www.laalmanac.com/employment/em16.htm

LA 2004, prosjek satnica ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.12.2005 21:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:


Kažeš da čovjek u uhodanoj firmi sa dobrim klijentima, koji je recimo "senior designer" ili "art director" radi za 700-1500 ojra ili u USA za 1000-2000 dolara...


gle ti meni tvrdis da isti u hr zaradjuje 2500-5000 kuna. unbelievable.
uglavnom, isti u evropi zaradjuju od 1500 - 2500 eura ( ne zaboravi da u USA uvijek imaju vise place).

Quote:

btw kolika je onda tebi plaća, i kako s tim preživljavaš u fr ili si big shot? Smile)


ja nisam graficki dizajner tako da eto... Smile
uglavnom zasad je prosjecna za moju struku (webdesigner koji ne zna niti php, uzas) a kad budem imala 2500 cisto na mjesec onda ce mi biti ok Very Happy jer to znaci oko 40 000 eura godisnje.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.12.2005 21:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
grzzi wrote:


Kažeš da čovjek u uhodanoj firmi sa dobrim klijentima, koji je recimo "senior designer" ili "art director" radi za 700-1500 ojra ili u USA za 1000-2000 dolara...


gle ti meni tvrdis da isti u hr zaradjuje 2500-5000 kuna. unbelievable.
uglavnom, isti u evropi zaradjuju od 1500 - 2500 eura ( ne zaboravi da u USA uvijek imaju vise place).



da, ja ih znam nekolicinu (zapravo većina spada u tu skupinu do oko 5000 hiljadarki)... ima i većih plaća, recimo 5-10000 al ima ih i u europi i u usa...

a u novoj ti želim bar 3500 ojra ... za manje od toga se ne bi ni diza ujutro u parizu ... Wink

G.

...
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.12.2005 21:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:


a u novoj ti želim bar 3500 ojra ... za manje od toga se ne bi ni diza ujutro u parizu ... Wink

...


ma nije frka doc do te cifre ali je frka sto onda previse radis pa nemas vremena trositi Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.12.2005 21:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ti malo pariskih oglasa:jedan webdesigner, graficar i maketist (pogledaj koje iskustvo traze, stavila sam to u crveno)
Quote:

Offre actualisée le 27/12/05
WEBDESIGNER/INFOGRAPHISTE TICE H/F
(Code Métier ROME 32212)
VOUS SEREZ CHARGE DE LA CREATION DES ILLUSTRATIONS, DES ANIMATIONS ET
DES CHARTES GRAPHIQUES DES RESSOURCES PEDAGOGIQUES
MULTIMEDIA.AUTONOME ET CREATIF VOUS MAITRISEZ LES OUTILS DE CREATION
GRAPHIQUE (FLASH-DREAMWEAVER- PHOTOSHOP.)

Lieu de travail 78 - GUYANCOURT
Type de contrat CONTRAT A DUREE INDETERMINEE
Nature d'offre CONTRAT DE TRAVAIL
Expérience EXIGEE DE 2 A 3 ANS EN TANT QUE WEBDESIGNER.
Formation et connaissances
BAC +2 MINIMUM ET BON RELATIONNEL
Autres connaissances
Qualification Employé qualifié
Salaire indicatif MENSUEL 1 350 Euros
(8 855,42 F)
SALAIRE NET
Durée hebdomadaire
de travail 35H00 HEBDO
Déplacements
Taille de l'entreprise 20 A 49 SALARIES
Secteur d'activité ENSEIGNEMENT SUPERIEUR

Quote:

Offre actualisée le 29/12/05
GRAPHISTE H/F
(Code Métier ROME 32212)
AGENCE DE CONSEIL EN COMMUNICATION RECHERCHE UN GRAPHISTE POLYVALENT.
VOUS TRAVAILLEZ EN COLLABORATION AVE C LE DIRECTEUR DE CREATION.VOUS ETES
EXCELLENT SUR LE TRAITEMENT DE L'IMA GE.MAITRISE D'XPRESS,PHOTOSHOP,ILLUS
ILLUSTRATOR,IN DESIGN EXIGEE.VOIR SITE ***SYMAPS.COM***

Lieu de travail 75 - PARIS 12E ARRONDISSEMENT
Type de contrat CONTRAT A DUREE INDETERMINEE
Nature d'offre CONTRAT DE TRAVAIL
Expérience EXIGEE DE 3 ANS EXIGEE
Formation et connaissances
****NE PAS TELEPHONER SVP********
Autres connaissances
Qualification Employé qualifié
Salaire indicatif MENSUEL 1 700 Euros BRUT(11 151,27 F)

Durée hebdomadaire
de travail 35H00 HEBDO
Déplacements
Taille de l'entreprise 3 A 5 SALARIES
Secteur d'activité AGENCES/CONSEILS EN PUBLICITE

Quote:

Offre actualisée le 29/12/05
MAQUETTISTE (ARTS GRAPHIQUES) H/F
(Code Métier ROME 32212)
AGENCE DE DESIGN GRAPHIQUE - COMMUNI CATION SECTEURS D'ACTIVITE : EDITIO
N, EVENEMENTIEL, WEB : 1 GRAPHISTE - MAQUETTISTE PAO CONFIRME(E. CRE
ATION, EXECUTION PARFAITE MAITRISE DES LOGICIELS ET DE LA CHAINE GRAPHI
QUE FORMATION ARTS GRAPHIQUES, CON NAISSANCE WEB.

Consultez les compétences spécifiques demandées
Lieu de travail 75 - PARIS 15E ARRONDISSEMENT
Type de contrat CONTRAT A DUREE INDETERMINEE
Nature d'offre CONTRAT DE TRAVAIL
Expérience SOUHAITEE DE 10 A 15 ANS
Formation et connaissances

Autres connaissances
Qualification Employé qualifié
Salaire indicatif MENSUEL DE 1 300 A 1 500 Euros (8 527,44 A 9 839,36 F)
PRIMES
Durée hebdomadaire
de travail 35H00 HEBDO
Déplacements JAMAIS
Taille de l'entreprise 0 SALARIE
Secteur d'activité AGENCES/CONSEILS EN PUBLICITE

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 30.12.2005 21:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

get a room vas dvoje Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 30.12.2005 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
get a room vas dvoje Smile


sorry

aj dobro, 1000 ojra za tu stranicu...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
pappito_venga



Joined: 31 Dec 2005
Posts: 3

PostPosted: 31.12.2005 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:

to je primjer dobro naplaćenog logotipa, za dobru firmu ... i odi je ista situacija, za logo nekad 500 kn, a nekad i 5000...


zbog ovakvog razmišljanja smo tu di jesmo...
Ili zaposli ekonomistu da ti naplačuje poslove, ukoliko (a očito) ne znaš kako, jer dumpat cijenu za 85% može samo totalni bogen (kakvih je nažalost danas mnogo)...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group