Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
cijena web stranica na bijelo?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 23.01.2007 21:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sinisa.kusic wrote:
ok kužm .. studenski život i sve što ide uz to. ali nebi li ti bilo bolje da to isto radiš za neku firmu preko student servisa što bi ti na kraju krajeva bilo bolje plaćeno ?

mislim da bi ti to bila bolja opcija od ovoga što radiš IMO

iz mog osobnog iskustva, nije baš bolja opcija, bar što se tiče firme za koju sam ja radila neko vrijeme - jer od cijelog projekta, znači kodirani template + CMS, vlasnik tj. onaj koji je ugovorio posao uzeo bi koliko ja i programer zajedno, a pošto je dotična firma radila jeftine stranice, ja ne bi dobila ni minimalac koji ovdje spominjete. ovdje je dakako problem u poslodavcu koji je bio tako fino susretljiv prema klijentima i meni što sam na takve uvjete pristala jer u to vrijeme nisam imala baš ponuda, ali eto samo kažem da ne treba generalizirati, nije uvijek pošten posao bolje plaćen od fuša Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
horny_but_sensitive



Joined: 12 Jan 2007
Posts: 65

PostPosted: 24.01.2007 00:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:

zbog ovakvih misljenja, klijenti i dolaze sa spikom 'to zdenkin mali u fusu napravi za soma', neka napravi, ja sam odavno prestao raditi za kikiriki, gladan kruha nisam, kada budem mozda cu spustit cijene, no paralelno s time i kvalitetu.

jos gora je tvoja spika da nisi te struke, vec da radis to tako, opet autogol.
sve dok vodoinstalateri i frizeri budu radili sajtove,, imat cemo to sto imamo sada. i kada jednom pocnes raditi za smoki, tesko je poslje dignut cijenu.
d
pa možda zdenkin mali radi vraški dobro... Cool

_________________
jebeno dobar
Back to top
View user's profile Send private message
moko



Joined: 02 Dec 2003
Posts: 159
Location: zagreb

PostPosted: 24.01.2007 01:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja nemogu stvorit site za jedan dan, pa niti layout ako netko drugi ne razradi grafiku i strukturu šta se opet svodi na više dana jer vjerujem da se ovdje sve navedeno odnosi na jednu osobu...

nisam čuo da se vodoinstalateri bune kad nekom susjed/mali od prijatelja/rođak u trećem koljenu popravi česmu

mislim da bi i mi trebali biti iznad toga...

_________________
to explore and not explode
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.01.2007 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e izvinite me, ali moram:jebes klijenta koji oce sajt za 1000 kuna, bolje ga izgubit nego nac.
"oces sajt za 1000 kuna? evo zdenkinog malog, on ce ti to na brzaka slozit" Laughing



moja signature je na jednom drugom forumu je "ogni cliente ha il webdesigner che merita" iliti "svaki klijent ima webdizajnera kojeg zasluzuje".

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 24.01.2007 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zbog ovakvih misljenja, klijenti i dolaze sa spikom 'to zdenkin mali u fusu napravi za soma', neka napravi, ja sam odavno prestao raditi za kikiriki, gladan kruha nisam, kada budem mozda cu spustit cijene, no paralelno s time i kvalitetu.

jos gora je tvoja spika da nisi te struke, vec da radis to tako, opet autogol.
sve dok vodoinstalateri i frizeri budu radili sajtove,, imat cemo to sto imamo sada. i kada jednom pocnes raditi za smoki, tesko je poslje dignut cijenu.

d[/quote]

u potpunosti si u pravu...danas se svi "kuže" u sve i naravno da onda poludiš kad ti dođe ntkoi takav, recimo Zdenkin mali i popiša se automatski na sve tvoje godine školovanja, ulaganja u znanje i praksu te uloženi trud....u pravilu takav tip sfuša nabrzaka neku žvrljotinu, uzme lovu, tebi sruši cijenu a klijent zadovoljan jerbo "glavno da se nekaj vidi"...kvaliteta strašno pada u svim djelatnostima jer očito malo ljudi drži do nekog nivoa, bitno je samo na brzinu spremiti novac..to je cijena krivog modela kapitalizma koji se kod nas provodi (ako to uopće možemo nazvati kapitalizmom)...slično je i u mojoj struci...radiš nekome, recimo, videospot....imaš kompletnu ekipu: majstora rasvjete, montažera, vrhunsku opremu a to, naravno , sve ima svoju tarifu ako želiš da ti video spot bude produkcijski zadovoljavajuć..no, bezboj puta sam naletil na fušere koji hoće zavaljat bend (ili pjevača/pjevačicu) te mu, s oproštenjem, nadrkaju kojekakve užase DV kamerom (ili čak nečim lošijim) ,uzme mu 300 eura, zmontira mu to doma na Pinnaclu (u najboljem slučaju u Premieru) i svi "sretni i zadovoljni"...
Back to top
View user's profile Send private message
horny_but_sensitive



Joined: 12 Jan 2007
Posts: 65

PostPosted: 24.01.2007 15:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

profići ste jelda? što se bojite za svoju egzistenciju onda?
ak dobro radite za vas će uvijek biti posla...
a to kaj zdenkin mali radi te stvari za tu i tu lovu, ne mora značit da zdenkin mali loše radi jelda? naročito ako se time bavi recimo od svoje 14.-15. a sad ima recimo 22.
sve ovisi od slučaja do slučaja...
opet se gleda samo jedna stvar, a ne gleda se da ima FIRMI koje svoj posao traljavo naprave..

_________________
jebeno dobar
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.01.2007 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
u pravilu takav tip sfuša nabrzaka neku žvrljotinu, uzme lovu, tebi sruši cijenu a klijent zadovoljan jerbo "glavno da se nekaj vidi"...

to je kad klijent nema kriterije ... jer ako ima i želi poštenu stvar neće uzet zdenkinog malog, nego će doći po tebe školovanog i pametnog Smile

ne kužim, vi se stari i iskusni bojite zdenkinog malog? a čijim su radom ozbiljni klijenti zadovoljniji, vašim ili od klinca?

jeste li stvarno htjeli zadržati klijenta koji je na toj razini da je zadovoljan stranicom napravljenoj tablicama i frejmovima koji se raspadaju u browserima koji nisu IE, na kojoj svaki klik otvara novi popup prozor, a u pozadini svira neka jeftina MIDI muzika?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 24.01.2007 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
jeste li stvarno htjeli zadržati klijenta koji je na toj razini da je zadovoljan stranicom napravljenoj tablicama i frejmovima koji se raspadaju u browserima koji nisu IE, na kojoj svaki klik otvara novi popup prozor, a u pozadini svira neka jeftina MIDI muzika?

hahah ovo me podsjetilo, kad mi je pred neko vrijeme jedna osoba poslala upit za koliko bi napravila site, ali da mora biti rađen s tablicama.
što bi vi odgovorili? Laughing

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
moko



Joined: 02 Dec 2003
Posts: 159
Location: zagreb

PostPosted: 24.01.2007 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
Sulien wrote:
jeste li stvarno htjeli zadržati klijenta koji je na toj razini da je zadovoljan stranicom napravljenoj tablicama i frejmovima koji se raspadaju u browserima koji nisu IE, na kojoj svaki klik otvara novi popup prozor, a u pozadini svira neka jeftina MIDI muzika?

hahah ovo me podsjetilo, kad mi je pred neko vrijeme jedna osoba poslala upit za koliko bi napravila site, ali da mora biti rađen s tablicama.
što bi vi odgovorili? Laughing


i forgot how to do it Smile

sad kad si me podsjetila na to stvarno neznam kako sam imao volje namještat tablice i podešavat ih za više browsera...a tek promjene dizajna...

tablice > RIP!

_________________
to explore and not explode
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 24.01.2007 17:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

horny_but_sensitive wrote:
profići ste jelda? što se bojite za svoju egzistenciju onda?
ak dobro radite za vas će uvijek biti posla...


pa u neku ruku i jesmo, ako zivimo od toga Smile pa mene je iskreno i strah Smile
a to da ce uvijek biti posla Smile uhh, ja bi volio to

horny_but_sensitive wrote:

a to kaj zdenkin mali radi te stvari za tu i tu lovu, ne mora značit da zdenkin mali loše radi jelda? naročito ako se time bavi recimo od svoje 14.-15. a sad ima recimo 22.


da, to je nazalost istina, grubi izraz za to bi bilo 'jeftina kurva' Laughing
jer ako ti sebe ne cjenis, i znas da tvoj rad i sat vrijedi vise, zasto bi te klijent cijenio?

Sulien wrote:
to je kad klijent nema kriterije ... jer ako ima i želi poštenu stvar neće uzet zdenkinog malog, nego će doći po tebe školovanog i pametnog


ovo je istina, iz iskustva je par puta bila ponudjena cijena trzista, no tamo se radilo o ljudima koji su znali sto zele i kolko to vise manje vrijedi.

al takvih riba je jako malo, i rijetka su vrsta i od njih se ne moze zivjeti konstantno, stoga, ostaju ti male ribe, i ako su male ribe izresirane na neku jeftinu hranu i junk food, tesko ih prebacit na sushi Smile zato imamo to sto imamo, no mogu reci da su ljudi sve svjesniji i da im je dosta trasha,,
- polako se krece,, ali zahvaljujuci NAMA koji cijene svoj rad i nece spustati cijene, ne zbog toga sto ljudi rade bolje. po meni cijena je proporcialna kvaliteti Smile

evo i dijagram
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group