Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
nikad bez ugovora

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 23.01.2006 15:09    Post subject: nikad bez ugovora Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam da zvuči bedasto jer to čujete često, ali ipak ponavljam: nemojte nikad raditi bez ugovora!

to sam ja i sama sebi ponavljala, a opet mi se desilo, i ne prvi put, da su me zeznuli. ne mogu pregovarati oko cijene, posao napravljen, sve tiskano, a ja moram prihvatiti mizernu cijenu jer mi nisu htjeli dati ugovor kad sam ga tražila, žurilo im se u tisak, ja popustila.

mislila sam, naivna, da mogu vjerovati ljudima na riječ Rolling Eyes

NIKAD VIŠE. ovaj put mislim ozbiljno

kakva su vaša iskustva (freelanceri)?

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
civ



Joined: 30 Nov 2004
Posts: 78

PostPosted: 23.01.2006 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako ne misle da plate ni ugovor puno ne pomaže.Sa vremenom "namirišeš" ko' koće da te nategne - pa zahtijevaš avans, plaćanje po fazama izvedbe... Inače je to najbolji način plaćanja. Ako te zezne, bar do određene faze imaš pokriveno.
Back to top
View user's profile Send private message
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 23.01.2006 16:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, to je istina, kod nas ni ugovor ne znači puno. ali mislim da bi mi bilo ipak lakše. kad tad bi me platili. i barem bi mi naprijed rekli cijenu.
rekel mi je čovjek da nije istina da mi treba platiti ako me odbije u zadnji tren!! i naveo toliko smiješne cijene i kao svi rade po tim cijenama! i kak da se čovjek obrani kad ja ne znam po kojim cijenama rade drugi...

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
andrej`
Guest





PostPosted: 23.01.2006 16:55    Post subject: Reply with quote

kukica wrote:
da, to je istina, kod nas ni ugovor ne znači puno. ali mislim da bi mi bilo ipak lakše. kad tad bi me platili. i barem bi mi naprijed rekli cijenu.
rekel mi je čovjek da nije istina da mi treba platiti ako me odbije u zadnji tren!! i naveo toliko smiješne cijene i kao svi rade po tim cijenama! i kak da se čovjek obrani kad ja ne znam po kojim cijenama rade drugi...


Pitaj čovjeka kakva je razlika kad kupi Mercedesa sa motorom iste jačine i opreme kao i nekakva Dacia, a dacia ja 4x jeftinija.
Back to top
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 23.01.2006 19:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a daj ti objasni da je tvoj posel dobar ako nemaš ni ime, ni nagrade ni godine, a oni drugi imaju bar nekaj od tog

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
royale



Joined: 19 Jan 2006
Posts: 7

PostPosted: 23.01.2006 20:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kao što je netko već rekao, avans je najbolji način zaštite. Ugovor ti koristi samo ako ti se isplati tužiti s nekim (a da bi ti se to isplatilo cifre duga moraju biti dovoljno visoke).

Kad zatražiš avans odmah vidiš koliko je klijent ozbiljan- ako ti neće platiti avans znači da nije dovoljno ozbiljan- zeznut će te za lovu.

Ako pristaneš na rad bez avansa znači da praktično ti financiraš njegov projekt. Ti trošiš svoje vrijeme, struju, internet, mobitel, kompjuter, tintu za printer, bla, bla, itd, itd, itd. Možda zvuči smiješno ali tako je.

Druga pozitivna strana avansa je da tjera klijenta da završi započeti posao- može ti se desiti da radiš na nečemu par mjeseci i onda se klijent predomisli, odustane od projekta, nađe nekog drugog. Šta ga briga, nije ništa uložio. A vrijeme i novac (opet tvoji) izgubljeni...

Dogovori se barem za 1/3 - 1/2 novca unaprijed a ostatak po završetku projekta.

Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
kukica



Joined: 12 Jan 2006
Posts: 71
Location: varaždin

PostPosted: 23.01.2006 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to i ja znam u teoriji Smile, ali sa ljudima za koje sam radila do sad to je znanstvena fantastika!

hvala na komentarima
i drago mi je da netko uspije nametnuti svoje uvjete i zaštiti se

_________________
you have a hart attak if you fall in love to kwickly
(paul aged 7)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group