Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zašto

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
BS
Guest





PostPosted: 19.04.2006 12:43    Post subject: Zašto Reply with quote

Trenutno forum ima nekoliko tisuća članova, od toga mali broj posta redovito, 90% pita samo kad im nešto treba, sad je moje pitanje:

1.) Zašto ja moram učiti druge optimizaciji da bi bio prisutan na forumu, zašto sam ja dužan nekoga učiti optimizaciji, zašto stalno netko očekuje više od mog posta? I zašto mi nekolicina stalno prigovara kad nađu da post nije detaljan, da nije ispunio njihova očekivanja?

Izbrisao sam svoje link iz potpisa jer mi na jetra idu pojedinci već sa tim glupostima, očito im nije jasno da promet sa mi3dot nije niti približan prometu sa tražilica, a nije niti promet od kojeg se uopće da nešto zaradit jer ljudi dolaze po informacije kako da sami to naprave. I očito im nije jasno da svime što govorim potičem ljude da uče više o tome i da mi postanu konkurencija.

2.) I sa druge strane, kako da ja u jednom tutorijala opišem na koji način optimizirati web, a provodim već nekoliko godina 8 sati dnevno prateći tu industriju, svoje domene i druge domene, svoje statistike, tuđe statistike, dopisujem se i redovito čujem sa top ljudima u toj industriji itd.? Ako većina "naprednijih" webmastera zna to, zašto nisu u vrhu? I ja znam dosta o nogometu pa nisam profić. Ja bi htio da meni netko u jednom tutorijalu opiše kako napravit mi3dot?

Priznam da je u početku bilo vatreno u najmanju ruku, ali opet bilo je vatreno jer su svi očekivali očito tajnu formulu za rejting, tj očekivali su previše, nisu dobili, pa su se obrušili na mene, no ne vidim zašto? pa ja samo napisao što mislim kao i svi ostali. Priznajem i da sam zeznuo stvar što maknuo tutorijal, no to nisam napravio da nekoga podbadam i već sam se ispričao za to i vratio tutorijal.

SEO je sam po sebi vrlo dinamičan i mnogi se u tim raspravama znaju prepoznat i osjetit uvrijeđenima, ako sam koga uvrijedio ja se ispričavam, nije mi to bio cilj. Cilj mi nije bio prikazat nekog u lošem smislu ili reklamirat se već reagirat na promociju teških mitova koji se vuku po cijelom hr webu, nečega što nema veze sa optimizacijom ili je čisti pokvareni telefon što se da provjerit jednim pretraživanjem Googlea.

Evo me sad zanima, ako netko ima nešto protiv mene neg sada kaže, ako ne nek ne prigovara poslije.

Ali samo za informaciju, dosad me kontaktiralo, putem mi3dot, putem sajta, putem ostalih foruma ili direktno putem emaila najmanje 100 ljudi koji su tražili savjet, nisam nikoga odbio, mnogima sam napisao i mailove A4 formata što i kako. A dobar dio njih mi je konkurencija, mislim da to sve govori.

Mene samo zanima sudjelovanje na forumu, konkretno u podforumu SEO, jer mi je to gušt.
Back to top
WiCkED



Joined: 20 Mar 2005
Posts: 95
Location: Varaždin

PostPosted: 19.04.2006 16:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. Nisi dužan ništa od toga - al ovo je community u kojem je izmjena znanja i iskustava iz jednog sektora industrije glavni razlog okupljanja: meni osobno si puno pomogao svojim tutorialom i onim uputama za dalje - ako je nekome tutorial premalen ima gdje proučavati dalje, a to što neki očekuju bibliju su njihova nerealna očekivanja.

Za linkove ce te pilati sigurno - ipak smo na Balkanu i to je jedna normalna života pojava Smile

2. Postoje napredniji webmasteri i "g. Napredniji -ja sam faca- Webmasteri". Netko jednostavno ima potrebu filozofirati pretjerano - opet te upucujem na geografski polozaj vecine korisnika foruma, sto nazalost poprilicno utjece na sam mentalitet ljudi Smile

Eto, samo da ti zahvalim kao jedan, uglavnom, čitatelj ovog foruma na tome što se ipak nešto pokrenulo na temu SEO na ovom forumu... Nadam se da ću uskoro moći doprinjeti nekim korisnim komentarom, al treba prvo vidjeti neke stvari u praksi prije razglabanja na forumima o njima... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 19.04.2006 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NHF, lijepo što se trudiš, no meni se čini da si ti samo željan pažnje...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2006 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. Nisi ti ništa nikome dužan. Ali si poznat kao čovjek sa iskustvom i čovjek koji je voljan pomoći u nekoj diskusiji, pa zato ljudi toliko i očekuju od tebe. Razmazio si ih Smile

Ako ti je netko prigovarao za linkove u sigu, onda je budala. Sig je one-liner i nikome ne smeta. Pogledajte Philatzov signature; njemu nikad nitko nije prigovarao (koliko ja znam).

2. Naravno da ne možeš kroz jedan tutorial prenijeti znanje koje si mjesecima (godinama?) skupljao. Ali zato možeš važnije dijelove tog znanja prenijeti kroz tutoriale (što uostalom i radiš, prvo na mi3 onda na svom sajtu). Kroz te tutoriale daš ljudima jumpstart u temu, pokazatelje na što trebaju obratiti pozornost i što da ignoriraju, a onda oni sami traže dalje (drugdje). Nisi ti ničiji osobni učitelj.

Što se tiče žestokih rasprava, tu ne možeš ništa. SEO je tema gdje ima mjesto za puno svađanja, najviše zbog toga što ljudi uglavnom raspravljaju o glupostima i nagađaju dok ljudi koji su pogodili pravu žicu sa svojom optimizacijom samo lurkaju i mudro šute zbog konkurencije. Dunno Confused Ne daj se poljuljat, u životu ćeš uvijek morati žestoko braniti neke stvari i ako to činiš dobro to je dokaz da si u pravu oko istih. Ako nisi u pravu, ti napadi služe da preispitaš svoje argumente.

Gog: ja sam isto željan pažnje, pa što Smile

p.s. ovo je trebalo biti u 'kritike' podforumu?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group