Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
newsletter

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
muffin



Joined: 20 Apr 2006
Posts: 8

PostPosted: 20.04.2006 18:47    Post subject: newsletter Add user to your forum ignore list Reply with quote

im newbie here i u bizu, pa prije svega pozdrav svima, a onda aj nid help;

vrlo jednostavno-kak se radi dizajn za newsletter? ja to nikad nisam radila u zivotu i nemam pojma od kud da pocnem. pretpostavljam da artwork mogu sloziti u PS, ali kaj moram znat? kolki fajl uopce otvaram? mogu ja to normalno ko recimo A4 format illi produzit taj A4 po potrebi?...tnx na bilo kakvom helpu. Smile
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 20.04.2006 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tip: ovakve stvari idu ili u raster ili misc

Email Design Guidelines for 2006 - nije tocno ono sto trazis, ali ce ti sigurno koristiti.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 20.04.2006 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo nedavno sam radio poprilican broj njuzletera.

uglavnom postoje odredjene firme koje se bave optimizacijom i izradom njuz letera, na meni je bio tehnicki dio, tako da su njihovi zatjevi bili:
obican html file, svi stilovi trebaju biti definirani inline, izbjegavati css2 i naravno, tablice. a njuz leteri su bili dosta veliki tj, odredjena destinacija + jezik. tako da je sto vise toga trebalo ici kroz textualni dio.

a ovo ostalo, koliko vidim, nova si u svemu tome, pa eto, baci oko na linkove koje ti je dala kolegica, pa ces izvuci nesto.


edit: sada kada sam opet uvidio, vidim da je pitanje u dizajnu, pa cu spomenuti da sam imao odredjenu fixnu sirinu, iako je to vise do samog dizajna ali se optimizira za 800*600. a visina ti nije bitna

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
muffin



Joined: 20 Apr 2006
Posts: 8

PostPosted: 20.04.2006 23:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...tnx a lot, nisam ocekivala tak brzu pomoc. enivej, moj dio je samo dizajn, pa nisam bila na cisto samo sa formatom koji da zakucam u PS kad otvaram fajl. jel uopce bitna sirina ako se optimizira na 800x600?mislim ako vec nekaj optimiziras...moze bit onda i 1024x768 pa se to smanji bez narusavanja reda i mira ili je to shit?
ah i feel like rain man. Laughing
isprika jer sam fulala, al nisam bila sigurna pa sam za svaki slucaj bubnula ffa.
jos jednom, tnx. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 20.04.2006 23:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ne, otvori na 1024, postavi guideline na 760 sirine i napravi tako, i kada saljes salji psd sa svim tim linijama da znaju rezati to. ja inace ne volim smanjivanje zbog antialisinga pogotovo ako je nest dosta precizno. tako da ono, radi u dokumentu vecem ali sami newsletter neka ti bude optimiziran na 800pxa

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
muffin



Joined: 20 Apr 2006
Posts: 8

PostPosted: 21.04.2006 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx, sad mi jasno...bolje ikad nego nikad, ne? Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group