Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Prijaviti web stranicu po zakonu
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zokiiii



Joined: 17 Apr 2006
Posts: 15
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 13:44    Post subject: Prijaviti web stranicu po zakonu Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.poslovni.hr/16030.aspx

Vase misljenje ?
Very Happy

_________________
Fitness | | Zdravi Recepti | | Auto oglasnik | | Montažne kuće
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
koje u nekom svom dijelu prenose vijesti i informacije


znači svi Shocked Very Happy

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 14:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Shuba wrote:
Quote:
koje u nekom svom dijelu prenose vijesti i informacije


znači svi Shocked Very Happy


drugi put čitaj cijeli tekst, čitaj do kraja.

Poslovni dnevnik wrote:

Nemaju ni procjenu koliko bi im prijava moglo stići, a od upisivanja blogova i web stranica s privatnim sadržajem odustali su upravo zbog bojazni da bi ih prijave mogle zatrpati.

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 28.06.2006 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jooo. retard fucks.
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ono što meni nije jasno, je pitanje, što se time dobiva???

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pročito sam do kraja, al svejedno zaslužuju malo izrugivanja Very Happy i sam novinar ih je nazvao da pita wtf jer kako kaže pravilnik i nije baš jasan Smile Stvar je jednostavna u biti, al kazne su brrrrr....

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 14:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kolko sam ja shvatio isto kao što ne možeš izdavati novine bez dozvole ne možeš ni imat neki portal tek tako a da nikome ne kažeš Very Happy ... s tim da naravno djeluješ iz RH ...

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 28.06.2006 15:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kolko san ja svatia, mos ti imat blog ili portal,, novine se nesmiju izdavat bez dozvole to se zna odavno ali sta se tice portala, nesmi se vise samo tako kopi pejstat informacije sa drugih portala/novine i potpisat izvor nego odsada prije treba zatrazit dozvolu smis li uopce uzest podatke. uglavnom .. tako nesto Smile

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 28.06.2006 15:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A ništa, znači moram samo paziti da svojom stranicom ne prenosim informacije -- onda ne moram prijavit Razz

Da li se itko osim mene pita kako tzv. "Vijeće za elektroničke medije" odjednom ima moć kontrolirati ono što nitko na svijetu ne može? Na Webu bili tko može objaviti stranicu i ne tražiti ničiju dozvolu niti mora prijaviti istu -- tako je oduvijek bilo. Web stranice nisu tiskane novine niti radio stanica za koju ti treba koncesija.

Tim Berners Lee wrote:
Anyone can build a new application on the Web, without asking me, or Vint Cerf, or their ISP, or their cable company, or their operating system provider, or their government, or their hardware vendor.


Ova 'registracija' online medija je očigledan pokušaj da se izgrade temelji za kontrolu i cenzuru. U protivnom ovo nema nikakvog smisla Mad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
max_mad



Joined: 26 May 2004
Posts: 186
Location: Zadar

PostPosted: 28.06.2006 15:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2006/1593.htm

evo tu je jos nejasnije sto je pjesnik htio reci...
Back to top
View user's profile Send private message
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 28.06.2006 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hahah. ma nema to smisla.
al po pravilu ako se serveri nalaze u americi? sta onda? nisan ja kriv sta ekipa iz hrvatske cita moj sadrzaj koi se nalazi u americi Smile lol!

e i oce opalit porez na sve ovo. samo cekan Smile

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim ako želiš zarađivati od reklama na svom sajtu, ako imaš neki autorski sadržaj ili kupiš podatke od vanjskih izvora moraš prijaviti sajt i postaješ ... TA DA ! ! ! "nakladnik elektroničkih publikacija" isti princip kao i kod izdavanja novina, tjednika, mjesečnika itd. Sajt u tom slučaju dobija onaj ISSN ili tako nešto ... i onda djeluješ legalno.

.. uostalom netko pametniji ili s iskustvom će nam to već objasnit .. I hope Very Happy

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
keko



Joined: 06 May 2004
Posts: 531
Location: Split

PostPosted: 28.06.2006 15:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto mali primjer (nije reklama ni nista) al da svi svatimo na primjer Very Happy

recimo iman splitski portal - www.split.com.hr
ljudi sami pisu tekstove i slikaju! ?!

a i iman reganu udrugu! Smile

eto. nadan se da ce doc neko ''pametnan'' da nam objasni Smile

_________________
happiest boi newer!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 28.06.2006 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Shuba, ja imam ISSN i bez toga...

IMHO ovo je kretenizam prve vrste...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mel



Joined: 06 Sep 2005
Posts: 27
Location: zagreb

PostPosted: 28.06.2006 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najzanimljivije sto se tice samo pravnih osoba, ak sam dobro proucio txt
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 16:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ gog
ma napiso sam to malo zbunjujuće, imaš el. publikaciju dobiš issn, jel taaako ....

e, a ako nemaš, onda popušiš 100 iljada

znači ako želiš el. pub. moraš negdje javit i dobit issn i onda moš poslovat, ako imaš hr domenu mislim da je to jedan od preduvjeta za dobivanje domene uopće (naravno, mislim ako tražiš za el. pub.)

--- za split.com.hr mislim da su udruga i samim time ne bi trebali zarađivati pare za sebe nego za potrebe udruge, a i reklame se ja mislim pišu kao donacije tako da ono... uostalom i taj zakon o udrugama je labav pa se može radit šta hoće bez velikog straha ...

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 28.06.2006 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Da li se itko osim mene pita kako tzv. "Vijeće za elektroničke medije" odjednom ima moć kontrolirati ono što nitko na svijetu ne može? Na Webu bili tko može objaviti stranicu i ne tražiti ničiju dozvolu niti mora prijaviti istu -- tako je oduvijek bilo. Web stranice nisu tiskane novine niti radio stanica za koju ti treba koncesija.

Tim Berners Lee wrote:
Anyone can build a new application on the Web, without asking me, or Vint Cerf, or their ISP, or their cable company, or their operating system provider, or their government, or their hardware vendor.



upravo to, ovo je nečuveno Brick wall

@sulien: skoro te nisam prepoznao Wink Very Happy

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 28.06.2006 18:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@Shuba, ovo nema nikakve veze sa ISSNom...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zelenko



Joined: 29 May 2004
Posts: 107

PostPosted: 28.06.2006 19:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Glupost... Ne kužim kako misle sankcionirati one koji ne prijave stranice ? Na koji način mogu doći do indentitete osobe koja nije prijavila stranicu. Npr. regam domenu i host vanka, podatke domene stavim na 'hidden' i mogu pjevati borbene. Druga stvar, moraju se prijaviti samo stranice koje se hostaju izvan Hrvatske !? E, pa praviti ćemo se malo ludi da nismo znali da hostamo vanka ukoliko nam je host u nekoj Hrv. firmi... Uglavnom zakon koji nikada neće zaživjeti... glupost...

_________________
Oj djevojko Hercegovko suzo moja moje oko, srce si mi ukrala Smile !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zelenko



Joined: 29 May 2004
Posts: 107

PostPosted: 28.06.2006 19:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zaboravih spomenuti, na koji naćin misle educirati ljude ? Recimo da ja sada nisam posjetio ovaj forum, nebih znao za to...šta onda, opaliti kaznu ?

_________________
Oj djevojko Hercegovko suzo moja moje oko, srce si mi ukrala Smile !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 19:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da, imaš pravo, tek sad mi nije niš jasno. Ako je tako onda ne vidim nikakvog
razloga za ovo. Zašto?

I jel piše negdje za pravne osobe, ja nisam vidio? Ako vrijedi za sve to je ...

hm, debilizam Very Happy

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 28.06.2006 19:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma glupost. I ja bi htio da imam ovlasti zahtijevat nešto u stilu vozačke dozvole za računala i internet, bez koje nebi mogao obaviti kupovinu računala niti dobiti vezu za internet. Sprovodila bi se edukacija s polaganjem ispita Laughing
Razlog tomu je opće stanje na netu. Ali to što ja želim to napraviti, ne znači da je ta ideja dobra ili pravedna ili korisna, Very Happy

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Adrian



Joined: 02 Apr 2004
Posts: 692
Location: Around & about

PostPosted: 28.06.2006 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Duboko sam uvjeren, da oni jednostavno žele opalit po džepu one koji im nisu po volji.
Npr. vukovarac.net

On im je kao, dužan prijavit sajt, i time automatski preuzima odgovornost za sve sadržaje tamo, a ako ne prijavi, onda ne preuzima odgovornost, ali ga onda mogu zbog toga kaznit sa 100 k kuna. Ako žele.

Molim Vas, pogledajte http://www.vem-mediji.hr/ONama.html, pa mi recite, tko od njih zna šta je to portal, šta "mrežna stranica", a šta blog.

Kriterij je prijenos vijesti? U kojem obliku, kolikom postotku, da li se broji parafraziranje?

" Gdje je mutna voda, ima prostora za improvizaciju. "
-> stara japanska

_________________
The quest for certainty blocks the search for meaning. Uncertainty is the very condition to impel a man to unfold his powers.
http://origami.hr
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 05.07.2006 12:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jesam to samo ja ili je svaki drugi, ako ne i svaki lik iz nama istočne zemlje?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 05.07.2006 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvo. stranica im je baš onakva kakva je trebala biti prije deset godina kada su trebali početi razmišljati o informatizaciji. nikakva i bijedna...

drugo. htio bih im sastaviti mail i priupitati ih neke stvari. nigdje nema maila...

treće. tko je od njih kompetentan da donosi ovakav zakon koji je, blago rečeno, pizdarija? sudeči po biografijama - pitanje je znaju li uopće nešto više o internetu od njegovog naziva i osnovne namjene...

ne bih htio nikoga omalovažavati i pljuvati po njegovoj naobrazbi, no ovo što oni rade, prikazuju, pišu, odlučuju... nije ništa drugo nego glupost i lakrdija koja nema veze sa zdravom pameću i razumom...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group