Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
VJing radionica

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
eirenah



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 38

PostPosted: 08.02.2004 18:46    Post subject: VJing radionica Add user to your forum ignore list Reply with quote

heja ljudovi

ovako - uskoro ce novi RAF i sad je sve u fazi kad se zna kostur ali jos ima mjesta za varijacije na temu. ja se uglavnom bavim time da sve sljaka na polju VJinga - gosti, instalacije, spica, radionice, nastupi. Sjecam se da je i na MiTriju bilo nesto interesa za to, pa da vas pitam - one koji su zainteresirani za radionice - sta bi htjeli naucit tamo? i ima li tu uopce ljudi koji bi to posjetili?
moj uobicajeni koncept je malo nadobudan, i uvijek preopsiran za prekratkih 5 dana. imate li neku whish listu, da znam koji su prioriteti?
evo neka gruba skica - s tim da se nesto mora izbacit, samo ne znam koji dio (help!)

- snimanje materijala (uvijek problem jer nema dovoljno kamera)
- animiranje (vektor, 3d - flash, cinema4d)
- komponiranje, editiranje, montaza (Premiere) - inace su u prici i AfterEffectsi ali pojedu previse vremena
- liveact softveri - Resolume? Flashmixer? VisualJockey? MotionDive? TZT? (....)
- hardver (rukovanje mikserom, scanconverterom, midicontrollerom)
- kablovinje, signali, in-outovi ......... kvaliteta vs. brzina..........

drugo, postoji li potreba za nekom VJing tribinom?? Prezentacijama nekih svjetski priznatih radova, sta se sve moze, kako je najbolje, stilovi, content, miksanje.... isplati li se po vama oduzeti jedan dan radionice za ovo? Jerbo VJing tim je ove godine velik i kvalitetan (Illectric + Shadowwalker ekipa iz Becha + mi2lab ekipa ako ih lijepo zamolimo) i mislim da stvarno mozemo razviti kvalitetnu raspravu, pogotovo jer je ekipa sarolika (troje austrijanaca se bavi iskljucivo analognim vizualizacijama i oldschool tehnologijama + sacica nas digitalnih : )

i na kraju..... potencijalni participanti - kakvo predznanje imate? jel brijete na VJing ili video i zelite apgrejdat znanje ili zelite "kako postati VJ u 5 dana"?

eto... konstruktivni komentari vise nego pozeljni... Pray
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 08.02.2004 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam mali seljak pa - sto je to VJ-ing?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
eirenah



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 38

PostPosted: 08.02.2004 20:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iju my appologies : )) oces High ili Low quality objasnjenje? : ))

moja najfejvorit definicija je - DJu umjesto D stavis V pa dobis VideoJockeying, ili VisualJockeying - jos se svijet nije dogovorio oko tog detalja.

druga najdraza definicija, prilagodjena za moju baku je - ono kaj se vrtilo na televizorima na StorySuperNova pozornici a nije lightshow : ) Dakako, baki ne mogu ic objasnjavat kako su ono samo winamp AVSovi i da VJi obicno nesto i sami naprave, ili se bar potrude semplirat kvalitetnije stvari koje imaju smisla i daj boze pasu uz muziku.

svatko ima neke svoje nacine kako to radi, paleta hardvera i softvera (a da ne govorim ideja) je velika, a glavni goal bi bio vizualizirati neku muziku miksanjem video sekvenci. Sekundarne nuspojave su ponekad i pricanje price, davanje smisla muzici na ovaj ili onaj nacin (kirurgija po beatu, tekstovi, dizajn..) i svi na neku foru teze tome. afkors ovisi i o muzici, pa tako uz neku muziku dubokoumnost jednostavno ne ide i moras ljudima dat samo fraktale i lijepe boje koje bljeskaju, kako bi upotpunile djelovanje droga koje vec uz tu muziku idu. ovaj drugi dio price ja osobno izbjegavam, ali sve je to VJing.... ne htjela ja to ili da : )

...recimo na http://www.vjs.net - link 'about' stoji sasvim fina definicija...
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 08.02.2004 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moze samo kratko Question : kad to pocinje, je li FFA ili je ogranicen broj,koliko se placa i stuff... u know ?

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 08.02.2004 23:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da!... s moje strane definitvno how to become a VJ in 5 days (or at least 'how to TRY to become VJ...') Crying or Very sad Wink

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
eirenah



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 38

PostPosted: 09.02.2004 03:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pocinje 1.3. a zavrsava 5.3. (ponedjeljak-petak), bit ce u mami (centar-preradoviceva18 mislim), kostat ce nula kuna + mito za voditelje Twisted Evil (ja primam cokolade i alkohol, Illectrica jos moram pitat Wink . Skoro sve u sklopu RAFa je besplatno - radionice, projekcije i klupske veceri - jedino veliki zavrsni parti nije.
Broj participanata ce biti ogranicen s obzirom na broj kompova - tko prvi njegov komp (bit ce ih nekoliko komada, pa na svaki dvoje ljudi) ali mislim da i oni koji se kasnije prijave mogu barem poslusat ako ih zanima - ionako ce se sve sto radimo projicirat veliko na zidu. enivej, prijave za to jos nisu otvorene - i'll keep you informed.
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 09.02.2004 12:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja zainteresiran Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group