Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
staj in da div - php include, ok ?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ON AIR
Guest





PostPosted: 22.09.2006 20:07    Post subject: staj in da div - php include, ok ? Reply with quote

googlao sam, ali uzalud, jer neznam ni sta uopste trebam traziti ?#"$&

uglavnom pitanje je sljedeceg karaktera :

~ unutar jednog .php fajla inkludam drugi .php fajl (preciznije login formu), i sve super izgleda (mislim dizajn) ali kada vec unesem username i password i kliknem login, naravna stvar je da me to tjera tamo gdje unutar same forme stoji tjeraj tamo, eh ali ja zelim da bez ikakvog iframe-a ta forma tjera tamo, ali untar granica diva u kojem se nalazi php include, dali je to moguce ili pak ipak moram .php fajl same forme sada ponovo dizajnirati sto mi je posla mnogo, b
Back to top
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 22.09.2006 20:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm..nisam shvatio dal oces submitati formu bez refresha ili da ti se drugi file otvori untar tog diva...

ako se radi o prvome, submitaj formu ajaxom....

ako se radi o drugome...jednostavno stavi jedan if...i ako je user logiran na mjestu forme includeaj drugi php file...

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
ON AIR
Guest





PostPosted: 23.09.2006 13:40    Post subject: Reply with quote

radi se o drugome, samo ako mi molim Te mozes malo detaljnije objasniti sta da radim sa if.. (svako slovo koda je dobro doslo) ^^)

anyone ?
Back to top
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 23.09.2006 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mogu ti napisati kod za provjeru logina jer ne znam kako si to rijesio...ali otprilike:

Code:

if(user_je_logiran()) // funkcija koja bi trebala vratiti true / false ovisno o tome jel user logiran
{
    include('path/do/drugog/filea.php');
}
else
{
    include('path/do/forme.php');
}

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
ON AIR
Guest





PostPosted: 23.09.2006 15:26    Post subject: Reply with quote

hvala mnogo na odgovoru retro, ali nazalost nisam se mozda lijepo izrazio, uglavnom nisi me razumio, jer to nije ono sto me muci, npr to sam ja rijesio ovako :
Code:

if ($do=="admin") {
   
   if ($action=="login"){
      if ($name==$adminname && $pwd==$adminpwd){
         include($log);
         
         $fp=fopen($log, "w");
         fputs($fp, "<?\n");
         $i=0;
         if (count($admins)>0){
            foreach ($admins as $line){
               fputs($fp, "\$admins[$i]['time']=".$line[time]."; \$admins[$i]['hash']='".$line['hash']."';\n");         
               $i++;
            }
         }
         fputs($fp, "\$admins[$i]['time']=".$now."; \$admins[$i]['hash']='".md5($hash)."';\n?>");         
         fclose($fp);
         
         jsRedirect($me.$getvars);
      }
   }

   }else{
      ?>
      <form action="<?=$me.$getvars?>" method="post" name="form2">
      Administracija<br><br>
      <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="2">
      <tr><td>ID&nbsp;&nbsp;</td><td>
      <input name="name" type="text" id="name" size="20">
      </td></tr><tr><td>Lozinka&nbsp;&nbsp;</td>
      <td><input name="pwd" type="password" id="pwd" size="20"></td>
      </tr><tr><td>&nbsp;</td><td>
      <input type="submit" name="Submit" value="Login">
      <input name="do" type="hidden" id="do" value="admin">
      <input name="action" type="hidden" id="action" value="login">
      </td></tr></table>
      </form>
      <?
   }
}

ali ovo uopste nije tema ovoga posta,
ja nemam problema sa php-om, vec sa samim html-om,
eh ovako : ovaj .php. fajl u kojem se nalazi iznad spomenuti kod inkludan je u div jednog drugog php fajla, i prilikom klika na login dugmic, korisnik automatski izlazi iz granica diva, kao iz granica samog .php fajla u koji je forma bila inkludana, to znam da mogu rijesiti ifrejmom ali mi je to rjesenje u mnogo cemu suhveli, pa ako ima neki metod kojim bi (nemoj te se smijati) mogao "zakljucati" div tako da .php file u kojem se nalazi sama forma NEIZLAZI iz granica diva unutar mog dizajniranog i ceesesirnaog cms index.fajla ..

opet mozda nisam sve kako treba objasnio i sam sebi nisam jasan, ali ako neko ima zelju da mi pomogne mogu ja jos pricati ...

Last edited by ON AIR on 23.09.2006 15:52; edited 2 times in total
Back to top
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 23.09.2006 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iskreno ne kuzim u cemu je problem...includaj taj novi file na mjesto forme i bok, ne znam kompliciras oko banalnih stvari..

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group