Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Kritika o HDD u Zarezu

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 01.12.2003 23:02    Post subject: Kritika o HDD u Zarezu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovdje je link na tekst, odnosno kritiku objavljenu u zadnjem Zarezu.
http://www.zarez.hr/116/vizualna1.htm
Bio sam na izložbi i neke stvari koje oni ovdje kritiziraju mi se sada čine logičnim i normalnim iako nisam na to obračao pažnju kada sam bio na izložbi. Koja uistinu nije bila nešto. kako već drugi put zaredom čitam kritike na rad HDD-a i žirija baš me zanima kaj vi dizajneri kažete na to. Jer na zadnjoj izložbi (mislim prošle godine) je bio skandal o kojem je i Nacional pisao. Uglavnom sin onog Boršića (mislim da se tak zove, nisam ziher) Ian je dobio neku nagradu pa se špekuliralo jeli zaslužena pošto je tata bio u žiriju. I došlo je do nekog koškanja izmedju njih i Ilića. Uglavnom rastezalo se to po novinama i nije bilo onak ugodno za čitat. Takve igre i prepucavanja bi očekivao čovjek od političara i inih a ne od kakti umjetnika. A i ove godine spočitavaju što su članovi žirija postavljali svoje radove.

Eto... dali se slažete s tekstom... to me zapravo zanima. Ak je bilo riječi o tome u prošlim postovima, sorry my bad kaj nisam čitao Smile
Back to top
View user's profile Send private message
hans
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 353
Location: ZG

PostPosted: 02.12.2003 00:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zarez wrote:
...Ukupan dojam je da HDD, umjesto da se nakon niza godina traženja svog mjesta pod suncem primi posla implementacije dizajna u što šire slojeve hrvatske svakodnevnice, on i dalje glumi uvrijeđenu čangrizavu usidjelicu koja tvrdi da nema snage ni načina promijeniti stanje stvari. Pritom se ponavljaju neke stare boljke, među kojima se ne mora posebno naglasiti koliko je neukusno da članovi selekcijske komisije izlažu svoje radove, bez obzira dopuštaju li to propozicije natječaja ili ne....

lijepo receno :)

_________________
U74 [novi samo što nije]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 02.12.2003 01:23    Post subject: Re: Kritika o HDD u Zarezu Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
Takve igre i prepucavanja bi očekivao čovjek od političara i inih a ne od kakti umjetnika.


HDD kao i vecina takvih drustava jest stvar politike, tastine i, fkors, velike love. To sto nisam nikada ispunila pristupnicu mislim da govori dosta o mom misljenju o HDD-u. Farsa. Javno smozadovoljavanje. Dovoljno?

Clanak mozda djeluje malo gnjevno, ali mislim daskroz stoji, u kratkim crtama je odlicno rezimiran i oslikan HDD. Nakon sto sam se 6 godina klonila HDD-a, otisla sam na dodjelu nagrada 03, onako, iz znatizelje, kao, mozda se ljudi ipak mijenjaju (veliki broj njih znam jos s faksa). Klonit cu ih se i dalje barem iducih 6 godina.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 02.12.2003 02:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni ovo bila treca izlozba i moram priznati da su sve tri bile skoro iste. Par radova se mozda izdize iz svega toga. Zadnji put kad sam bio takodjer je bio jedan mac i jedan TV. Ovaj puta TVa nigdje. Jedan jedini G5 i nešto web dizajna koje nismo vidjeli jer sam ja uspio pokvarit nekaj Embarassed a Hans se pravio da me ne pozna Smile
Uglavnom od web dizajna ni W. Tek sam čitajući ovaj tekst skužio nefunkcionalnost onih kuhinja, koje smo ja i Hans onak ovlaš pogledali i zaključili da su ružne za popizdit... I neke druge stvari koje su napomenuli u teksu su mi otvorile oći. Doduše meni je to i potrebno jer nisam stručno oko, pa ja laik to ne vidim, ali ono što vidim nije neka sreća.
Mislim, niko ne traži da to bude na nivou Beaubourga ali glupo je svake godine ponavljati isto.
Zar ne postoji neka alternativa svemu tome. Šta je npr. sa ZGrafom, ili je to ista ekipa?
Back to top
View user's profile Send private message
Skytten



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 21
Location: Zagreb

PostPosted: 02.12.2003 14:49    Post subject: HDD Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, svecano priznajen prid svima: Do prije misec dana nisan ni zna da nesto nalik tom drustvu uopce postoji u Hrvataj Smile

Sad kad sam upoznat s tim cinjenicnim stanjem, ne mogu reci da se osican bog-zna-sta prosvjetljenijim no prije. Zar manjak te informacije cini moje ili necije druge radove imalo losijim?

Ono u sta san siguran (a to sudim po pristupu te udruge ciji bi zastitni motto mogao postati "pljuni par sto kuna i imas pravo sudjelovanja inace toga nisi vrijedan") jest to da bi me takva ekipa nazvala primitivnim i neinformiranim, onako najblaze receno. Ja pak kazen da manjak takvih birokracijom i licemjerjem zatrovanih informacija cini moj um cistim i slobodnim. So, kiss my ass.

Meni tih par sto kuna ne znace nista u zivotu, ali znan da nikad nikom nisan mora platiti ni kunu da bi eventualno pohvalija moje radove ukoliko bi mislija da su oni toga vrijedni. Stoga mi ne triba nikakav slican pozitivan glas. Uostalom, neman povjerenja u te materijalisticki vodene grupe. Vi da?

Kuzin, triba para za organizirati te izlozbe, za ovo i ono, ali ako ne mogu namaknuti ni toliko - zasto se jednostavno ne ugase? Sumnjan da ce itko plakati Smile

Zar na ovom siteu netko trazi kakav profit?! A ja danas "odgovorno tvrdim" Smile da je bas u tome bit i zato se svi ovako lipo i prihvaceno osicamo kad dosurfamo odi. Sve velike stvari koje su se ikad dogodile covjecanstvu pocivanju na entuzijazmu. Ne kazen da triba raditi za cavle, ali novac nikad nije bija dobar motivator. Ne na duge staze.

Kad cujen za ove aferice predznaka "tatin sin" i slicno, okrice mi se zeludac.

No dobro, da ne duljin previse, moga bi napisati stosta na ovu temu, ja o toj ekipi ne mislin nista pozitivno.
Back to top
View user's profile Send private message
Skytten



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 21
Location: Zagreb

PostPosted: 02.12.2003 14:55    Post subject: HDD #2 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Upravo san pokusa pronaci njihovu sluzbenu stranicu - nisan uspija. Ili ona uopce ne postoji ili mi to "drustvo" jednostavno ne lezi Smile

Someone?


P.S. Umrit cu od smija. Oni slobodno mogu umriti od srama.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 02.12.2003 15:07    Post subject: Re: HDD Add user to your forum ignore list Reply with quote

Social Retard wrote:
No dobro, da ne duljin previse, moga bi napisati stosta na ovu temu, ja o toj ekipi ne mislin nista pozitivno.

Mislim da imas finog materijala za neku kolumnicu, a? Wink
Što misliš o tome da ju objaviš tu na mi3iju? Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 02.12.2003 17:09    Post subject: Re: HDD Add user to your forum ignore list Reply with quote

Social Retard wrote:
Kuzin, triba para za organizirati te izlozbe, za ovo i ono, ali ako ne mogu namaknuti ni toliko - zasto se jednostavno ne ugase? Sumnjan da ce itko plakati Smile
Zar na ovom siteu netko trazi kakav profit?! A ja danas "odgovorno tvrdim" Smile da je bas u tome bit i zato se svi ovako lipo i prihvaceno osicamo kad dosurfamo odi. Sve velike stvari koje su se ikad dogodile covjecanstvu pocivanju na entuzijazmu. Ne kazen da triba raditi za cavle, ali novac nikad nije bija dobar motivator. Ne na duge staze.


U tome je i fora, sto sam siguran da oni dobijaju pare od drzave ili grada, a kako su udruga (drustvo) oslobodjeni su poreza. svakak se da muljat s lovom na racun drustva, no ja ne tvrdim da to oni i rade, ali da su izvadili svoju lovu iz djepa kao hans, zyt, slon, vanja i ostali (ne osjecajte se zakinutim) nisu. To je hrvatsko drustvo a ne neko privatno, sto znaci da i Hrvatska (citaj ti i ja) placamo sve to. ali kao sto Shadow veli
Quote:
HDD kao i vecina takvih drustava jest stvar politike, tastine i, fkors, velike love
Back to top
View user's profile Send private message
dchdch
Guest





PostPosted: 11.12.2003 16:05    Post subject: Reply with quote

vidim da je i vaša publika 'oduševljena' hdd-om. ne bih ništa dodao osim...

http://www.designcentercroatia.org/dcdok01a.htm

jedna nedavna epizoda o mom 'susretu' s njima, o demokraciji, pameti, časti, ...

pozdrav![/img]
Back to top
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 11.12.2003 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dchdch wrote:
http://www.designcentercroatia.org/dcdok01a.htm
pozdrav!

Svaka čast, fino i koncizno sročen odgovor. Jeste li planirali plasirati dotično otvoreno pismo raznoraznim medijima kako bi ga isti možda i objavili?

Čisto da ovima iz HDD-a malo skoči tlak, a tko zna, možda pokrene i neke promjene?

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group